×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
14. janvāris, 2018
Drukāt

Aizdomas par parakstu viltojumu sporta celtņu būvprojektos Valmierā (8)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Valmieras pašvaldībā radušās aizdomas par iespējamu viltojumu vairāku nozīmīgu sporta būvju būvprojektu elektroapgādes sadaļās, un policija par notikušo uzsākusi kriminālprocesu, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums “de facto”.

Notikušais atklāts, kad izsludināts konkurss uz Valmieras vieglatlētikas manēžas būvniecību un stadiona rekonstrukciju. Valmieras pašvaldība saņēmusi iesniegumu no būvspeciālistes Annas Timofejevas, kurā viņa apliecināja, ka nav šī objekta būvprojekta elektroapgādes sadaļas izstrādātāja un attiecīgi – nav arī parakstījusi šo projektu. Lai gan projektā tieši viņa bijusi norādīta kā atbildīgā par šo sadaļu.

“Man sāka zvanīt būvnieki un prasīt jautājumus par apgaismojumu. Es teicu, ka es netaisīju tādu projektu, tas nav mans projekts – ka es piedalījos tikai pašā, pašā sākumā, skiču stadijā,” raidījumam “de facto” atklāj Timofejeva.

Valmieras pašvaldība 2013.gadā notikušā iepirkumā meklēja projektētāju diviem būvprojektiem. Viens bija peldbaseina un BMX riteņbraukšanas trases celtniecībai, otrs – stadiona rekonstrukcijai un vieglatlētikas manēžas celtniecībai.

Iepirkumā uzvarēja personu apvienība, ko veido “Ivara Šļivkas birojs” un SIA “Nams”, kas projektu īstenošanai izveidoja pilnsabiedrību “ISB/Nams”. Elektroapgādes sadaļai projektētāji izvēlējās apakšuzņēmumu – SIA “Lagron”.

Peldbaseina būve sākās pirms diviem gadiem, un tā tuvojas noslēgumam, top arī BMX trase. Konkurss par stadiona un manēžas būvniecību tika izsludināts 2017.gada 24.februārī.

Atklājoties faktam par iespējamu viltojumu, iepirkums tika pārtraukts. Valmieras pašvaldība devās uz policiju. Pērn maijā tā uzsāka kriminālprocesu pēc krimināllikuma 275.panta 1.daļas par iespējamu elektriskās daļas vadītājas paraksta viltošanu vieglatlētikas stadiona un manēžas, kā arī peldbaseina un ledus halles savienojošās galerijas izbūves būvprojektos.

Valsts policijas Valmieras iecirkņa priekšnieks Andris Šteimaks raidījumam “de facto” saka: “Kriminālprocess šobrīd ir aktīvā stadijā noteikti notiek izmeklēšana. Attiecīgi šobrīd procesā izmeklētājs veic prokurora tiešos norādījumus. Veic pratināšanu, ekspertīze arī bija nozīmēta, šobrīd tiek izvērtēti iegūtie pierādījumi, lai varētu domāt ko darīt procesā tālāk.”

Valmieras domē norāda, ka peldbaseina projekts labots būvniecības laikā. Taču pašvaldībai galvassāpes radījusi stadiona un sporta manēžas ieceres īstenošanas kavēšanās. Jau pērn bija paredzēts uzsākt būvdarbus, taču pēc atklātajiem faktiem iepirkumu pārtrauca. Un konkurss noslēdzies tikai tagad.

Valmiera prasīja skaidrojumu ģenerālprojektētājam – pilnsabiedrībai “ISB/Nams”.

“Mēs palūdzām projektētājiem pārstrādāt šo te projektu sadaļu – elektrības sadaļu, ar īstiem parakstiem, ar īstiem projektētājiem – šī daļa tika anulēta. Pašvaldībā ir iesniegta šī pārstrādātā projekta daļa. Pašlaik veiksim arī ekspertīzi tā, kā to pieprasa vispārīgie būvnoteikumi, un šis būs pilnīgi legāls projekts,” saka Valmieras nekustamā īpašuma apsaimniekošanas pārvaldes vadītāja Rita Jemšika.

“ISB/Nams” pārstāvji Māris Malahovskis un Ivars Šļivka “de facto” norādīja, ka abos projektos elektroapgādes sadaļa bija uzticēta apakšuzņēmumam no Daugavpils “Lagron”. Tas tad arī bijis pilnībā atbildīgs par projekta saturu. “Lagron” valdes loceklis Vladimirs Pučkovs “de facto” saka, ka viņi savukārt tālāk darbu deleģējuši jau savam apakšuzņēmējam “Rem pro”.

“Lagron” valdes loceklis Vladimirs Pučkovs: “Mēs paņēmām par apakšuzņēmēju vēl vienu kompāniju, kas nodarbojas ar projektēšanu. Mēs no viņiem saņēmām dokumentus, parakstījām pieņemšanas nodošanas aktu par elektroapgādes daļu projektam, un atdevām to ģenerāluzņēmējam.”

Apakšuzņēmēja apakšuzņēmēju – firmu “Rem Pro” “de facto” neizdevās sazvanīt. Būvspeciāliste Anna Timofejeva agrāk bija “Rem Pro” darbiniece. Taču viņa nekad nav strādājusi “Lagron”, lai gan būvprojektā bija norādīta kā šīs firmas pārstāve.

Ģenerāluzņēmēja pārstāvji pašvaldībai atvainojušies par kļūdu, un norādījuši arī uz to, ka Timofejeva pašā sākumā piedalījusies projekta sapulcēs, tādēļ visticamāk nav radušās aizdomas par to, ka viņa varētu nebūt autore.

Papildu izdevumus seguši projektētāji. Taču zaudēto laiku gan neviens nekompensē. Notikušā dēļ pašvaldība zaudējusi aptuveni gadu.

Oficiāli par iespējamo pārkāpumu un ierosināto kriminālprocesu nav informēts arī Latvijas Elektroenerģētiķu un energobūvnieku Specializētais sertifikācijas centrs, kas veic speciālistu izvērtējumu un izskata pārkāpumus.

Centra vadītāja Maija Kavosa atzīst, ka vienu speciālistu darbu uzrādīšana kā citu, nozarē ir problēma un neoficiāli ir dzirdēts par vairākiem gadījumiem. Gan Timofejeva, gan Kavosa uzskata, ka būtu nepieciešams uzlabot būvniecības informācijas sistēmu, lai tur varētu precīzi izsekot viena speciālista paveiktajam.

“Būvniecības informācijas sistēmā, caur kuru mēs veicam patstāvīgās prakses uzraudzību, tiek ievadīti tikai tie objekti, ko pats speciālists izvēlas tur ievadīt, un kurus viņš grib mums uzrādīt. Līdz ar to izsekot pēc šīs informācijas šajā sistēmā, mēs nevaram to konstatēt,” saka Kavosa.

Arhitekts Ivars Šļivka norāda, ka šādas situācijas izslēgtu būvprojektu elektroniska aprite. Tad katrs speciālists ar projektu strādātu autentificējoties, līdz ar to – arī process būtu pilnībā izsekojams.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——–
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 2. SVARIIGI IR CELT,BET VAI VILTOJUMS APSTAADINAAJA CELTNIECIIBU ? ! VAJAG VISPIRMS UZCELT ,UN TAD VAR RAKAATIES KAPEEC UN KAS KO DARIIJA ,LAI NEUZCELTU …TAGAD MEKLEE KAPEEC VILTOJA UN KAA NOVILTOJA, BET PAMATA DARBIIBA IR PAZUDUSI.,JO KAD NOSKAIDROS ,TAD TOMEER CELS …GREIZIE ,KURIEM SVARIIGAAK IR EKSPERTIIZES UN ATKLAAT KAA VILTO ,BET KA TOMEER UZCELS NAV SVARIIGI …

 3. Pirms gada iesniedz policijai un vēl nav rezultāta.Tur taču nedēļas laikā jātiek galā, atsauc Timofejevu ,uzprasa Jūsu projekts ,ja atbilde nē ,tad vēl eksperti pārbauda parakstu un visa izmeklēšana. Tad liek to priekšā projektētājam un viņam jāatzīstas tādu faktu priekšā. Pēc mēneša rīko jaunu projektu konkursu un darbs turpinās .Tagad vēl gadus divus izmeklēs ,tad piecus tiesāsies ,tad jaunu konkursu gadu rīkos un manēža netiek celta 10gadus.

 4. Cienījamie LA.lv redaktori! Tas ir Valmieras Valsts ģimnāzijas ģērbonis!!!!

 5. Tas nav Valmieras ģērbonis!!! Tas ir Valmieras Valsts ģimnāzijas ģērbonis!!!

 6. Valmieras gerbonis???Ar pūci???Pirmo reizi redzu ko tādu!!!

 7. Zinot iesaistīto baru, par rakstā minētajiem faktiem nebrīnos.
  Tāds tādu atrod.

Draugiem Facebook Twitter Google+