×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
3. aprīlis, 2012
Drukāt

Aizdomas par zādzību no uzņēmuma kontiem

SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) vadībai radušās aizdomas, ka augsta ranga RNP Finanšu pārvaldes darbinieki, sagrozot grāmatvedības datus, no uzņēmuma kontiem vairākos maksājumos aizskaitījuši 247 000 latu. 


 

Kā informēja “Rīgas namu pārvaldnieka” pārstāvis Krists Leiškalns, piektdien, 30. martā, RNP valde tās priekšsēdētāja Ervīna Straupes personā vērsusies Valsts policijas Kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē ar iesniegumu par iespējamu liela apjoma uzņēmuma līdzekļu zādzību. Aizdomas par iespējamu līdzekļu zādzību no uzņēmuma radušās, ieviešot jaunu finanšu līdzekļu plūsmas kontroles sistēmu, kā arī pateicoties “Rīgas namu pārvaldnieka” darbinieku vērībai.

“Konstatējot iespējamo grāmatvedības datu falsifikāciju, kurā iesaistīti augsta līmeņa finanšu darbinieki, tika veikts neformāls finanšu audits. Tā laikā aizdomas par zādzību apstiprinājās. Informāciju par sagrozītajiem grāmatvedības datiem un visiem iespējami iesaistītajiem darbiniekiem “Rīgas namu pārvaldnieka” valdes priekšsēdētājs iesniedza Valsts policijas Ekonomikas policijas darbiniekiem,” sacīja Leiškalns.

Vakar Valsts policijas Ekonomikas policijas darbinieki aizturējuši uzņēmuma Finanšu pārvaldes darbinieku, kuru tur aizdomās par līdzekļu piesavināšanos lielā apmērā. Darbinieki, kuru līdzdalība grāmatvedības datu sagrozīšanā nav izslēgta, atstādināti no pienākumu veikšanas.

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs izteicis pateicību RNP vadībai par mahināciju atklāšanu: “Esmu pateicīgs uzņēmuma valdei un personīgi Ervīnam Straupem par darbu, kas ļāva atklāt vērienīgo mahināciju un arī nodot vainīgos policijas rokās. Ja nebūtu izveidota vienotā namu pārvalde, tad šādi noziedzīgi nodarījumi joprojām varētu notikt arī tagad,” norāda Rīgas domes priekšsēdētājs.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+