×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
27. novembris, 2012
Drukāt

Aizdomas par zilu mēli mājlopiem

zilamele_92

Latvijā 200 atgremotājdzīvnieku asinīs ir atklātas infekciozā katarālā drudža (tā saucamās zilās mēles slimības) antivielas. Slimība nav bīstama cilvēkiem.

 

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Veterinārās uzraudzības departamenta direktores vietnieks Edvīns Oļševskis teic, ka pavisam šai infekcijas slimībai, kas cilvēkiem nav bīstama, ir 24 vīrusu veidi, turklāt pret dažiem vīrusiem nav izveidotas vakcīnas. Lai noskaidrotu, kāda veida vīrusa antivielas ir atklātas dzīvnieku asinīs, analīžu paraugi nosūtīti uz ES references laboratoriju Anglijā.

“Labā ziņa ir tā, ka Latvijā dzīvnieki, kuru asinīs atklāja infekciozā katarālā drudža antivielas, jūtas labi, tiem nav saslimšanas pazīmju. Tas ļauj pieņemt, ka slimības vīruss nav agresīvs,” tā E. Oļšev-skis. Viņš arī uzsver – Latvijā nav konstatēta saslimšana ar bīstamo slimību, bet gan antivielas dzīvnieku asinīs, kas norāda, ka ir notikusi saskare ar slimības pārnēsātāju. Slimību izplata asinssūcēji insekti – miģeles, kas, par laimi, Latvijā ir aktīvas no marta beigām līdz novembra beigām. Uz jautājumu, kā slimības vīruss var nonākt Latvijā, E. Oļševskis 
teic, ka, visticamāk, ar vēju. Latvijā nekad agrāk saslimšana ar šo slimību nav atklāta. “Latvijas Avīzē” jau esam stāstījuši, ka tikai tad, ja mājlopi neslimo ar infekcijas slimībām, mūsu lauksaimniekiem ir priekšrocības liellopu eksportā.

PVD līdz šīs nedēļas vidum saņems atbildi no ES references laboratorijas un lems, ka rīkoties tālāk. Līdzīgi aizdomu gadījumi ir konstatēti arī Lietuvā, Igaunijā un Polijā. Vakar Briselē zilās mēles slimības izplatību vērtēja ES veterināro dienestu vadītāji.

 

Fakti

Infekciozais katarālais drudzis

un savvaļas atgremotāju (aitu, govju, kazu) slimība,

– drudzis, gļotādu iekaisums, tūska, deģeneratīvas skeleta muskulatūras pārmaiņas,

ierosina vīruss – dzīvnieks nevar aplipināt dzīvnieku, slimību pārnēsā miģeles.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+