×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
27. jūlijs, 2015
Drukāt

Aizdomās turamais Kovtuns nesniegs liecības lietā par bijušā Krievijas spiega Ļitviņenko nāvi

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Dmitrijs Kovtuns

Bijušā Krievijas spiega un Kremļa kritiķa Aleksandra Ļitviņenko nāvē galvenais aizdomās turamais- Dmitrijs Kovtuns – britu raidsabiedrībai BBC paziņojis, ka nesniegs liecības britu izmeklētājiem.

Bijušos PRS un Krievijas specdienestu darbiniekus- Dmitriju Kovtunu un Andreju Lugovoju – Britānijas varas iestādes tur aizdomās par Ļitviņenko noindēšanu kādā Londonas viesnīcā 2006. gadā, izmantojot radioaktīvo poloniju.

Kovtuns raidsabiedrībai sacījis, ka viņam neesot izdevies iegūt atļauju no Krievijas varas iestādēm, lai sniegtu liecības Britānijas izmeklētājiem.

Šajā dienās Kovtunam bija jāsniedz liecības Londonas Karaliskajā tiesā, izmantojot videopieslēgumu, taču liecības viņš nesniegšot tehnisku iemeslu dēļ.
“Es nespēšu sniegt liecības ne šodien, ne rīt, ne aizparīt, manas vainas tajā nav. Ne man bija pienākums organizēt šos procesus. To vajadzēja darīt kompetentajām Lielbritānijas iestādēm, sadarbojoties ar Krievijas iestādēm, taču tas nav izdarīts, un videosakari nenotiks,” šodien Krievijas ziņu aģentūrai “Interfax” paziņoja Kovtuns.

Aizdomās turētais noliedz savu vainu notikušajā slepkavībā. Viņš uzsver, ka viņam bija vajadzīga atļauja no Krievijas varas iestādēm, jo liecību sniegšana britiem var radīt risku konfidencialitātei Krievijas varas iestāžu īstenotajai izmeklēšanai par Ļitviņenko nāvi.
Bijušais padomju armijas virsnieks Kovtuns Maskavā BBC sacījis, ka viņam neesot izdevies sazināties ar attiecīgo Krievijas puses izmeklētāju.

“Pat, ja izmeklētājs, kuru es nevarēju sasniegt, dotu savu piekrišanu, viņam būtu jāpieņem lēmums par to cik daudz informācijas, es varu atklāt,” piebilda Kovtuns, kurš noraidījis pieņēmumu, ka viņš nekad nav nopietni attiecies pret britu īstenoto izmeklēšanu.
Ja britu varas iestādes sazinātos ar ar izmeklētājiem Maskavā ar Kovtuna vārdā, viņi varētu iegūt iespēju viņam sniegt liecību vēlāk, paziņojis aizdomās turamais.

Tomēr BBC Maskavas korespondente Sāra Reinsforda sacījusi, ka tas visticamāk nenotikšot, jo britu varas iestāžu pieprasījums jau tiek atlikts kopš pavasara, jo sevišķi tādēļ, lai izmeklēšanā tiktu uzklausīts Kovtuns.

Londonas Metropolitēna Policijas pārstāvis Ričards Horvels sacījis,ka Kovtuna darbības viņam neesot “nekāds pārsteigums”
“Izskatās, ka Kovtuna pieprasījums sniegt savu liecību nebija nekas vairāk kā mēģinājums kļūt par galveno lietas dalībnieku un iegūt pēc iespējas vairāk informācijas par šo tiesvedību,” sacīja Horvels. Savukārt Kovtuns šo pieņēmumu noraida.

Kā jau iepriekš ziņots, tikšanās laikā Londonas viesnīcā, kurā piedalījās arī otrs apsūdzētais Lugovojs, Ļitviņenko iedzēra tēju, kurā bija letāla radioaktīvā polonija deva.

Ļitviņenko kādreiz bija Krievijas federālā drošības dienesta virsnieks, taču viņš aizbēga uz Britāniju, kur kļuva par Apvienotās Karalistes pilsoni un asu Kremļa kritiķi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+