×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
23. jūlijs, 2014
Drukāt

Kozlovskis: humanitārā palīdzība nedrīkst nonākt pie teroristiem (5)

Foto-LETAFoto-LETA

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis.

“Latvijas Avīze” rakstīja par aizdomīgu organizāciju, kas it kā vāc ziedojumus Ukrainas humānās katastrofas upuriem, taču vairākas pazīmes, piemēram, lietotā simbolika un internetā pieejamā informācija, liecina, ka tā varētu būt Austrumukrainas teroristu atbalsta bāze Latvijā. Kāda būs Latvijas varas reakcija?

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis norāda, ka “Humāno brīvprātīgo kustība Baltija” ir nereģistrēta organizācija, kuras darbību Latvijā drošības iestādes uztverot ļoti nopietni un pastiprināti tai sekojot. “Būtu nepieļaujami, ja viņu savāktā palīdzība nonāktu teroristu rokās. Pazīmes liecina, ka tā, iespējams, nodarbojas ar atbalstu teroristiem,” sacīja ministrs. Par atbalstu promaskaviskajiem teroristiem liecinot “Jaunkrievijas” karoga izmantošana, kā arī tas, ka Igaunijā TV3 žurnālisti “ziedojumu” vākšanas punktā atraduši kamuflāžas tērpus. Jāpiebilst, ka “labdarības organizācija” arī reģistrē katra ziedotāja kontaktdatus, tādēļ, iespējams, tā veido datubāzi ar cilvēkiem, kas būtu gatavi doties palīgā teroristiem uz viņu pārņemtajiem reģioniem Ukrainā. “Es ceru, ka tik tālu tas nenonāks. Tomēr mēs šādu versiju arī nevaram izslēgt,” sacīja R. Kozlovskis.

Tikmēr ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs uzsver, ka humānā palīdzība ir atbalsta sniegšana cietušajiem, tomēr, iespējams, mērķi esot citi. “Tā saucamās Doņeckas un Luhanskas tautas republikas nav starptautiski atzītas, tāpēc tiesībsargājošām iestādēm ir rūpīgi jāuzrauga, lai kustība nepieļautu starptautiski noteikto sankciju un Latvijas likumu pārkāpumus,” spriež ārlietu ministrs.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Finansējuma piesaiste ātrākai biznesa izaugsmei! Uzņēmēj sāc savu attīstību! cityfinances.lv

  2. kas tā par humanitāro palīdzību? vai autoram vajag valodas konsultāciju? ir HUMĀNĀ palīdzība, un žurnaļugam jau to vajadzēja prast atšķirt! :p

  3. Koz, kāpēc Latvijā ir nonākuši teroristu atbalstītāji un palikuši apmēram 500 000 Putinam simpatizējošu krievruņu okupantu un kolonistu? Tu redzi sekas, bet neredzi cēloni. Un neko nedari, jo politikā visilgāk izdzīvo klusie nekā nedarītāji, kas ir pa prātam remdenajam vēlētāju vairumam.

  4. Vai tad nereģistrētu (nelegālu) organizāciju darbība var notikt policijas uzraudzībā?Var saprast ka policija prasti piesedz un apsargā šādas organizācijas.Interesanti cik šādā veida organizācijas valstī darbojas.Par kādu valsts drošîbu var bűt runa pēc šādiem augstu ieredņu skaidrojumiem?

Draugiem Facebook Twitter Google+