×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
12. oktobris, 2016
Drukāt

Aizdomīgie ziedojumi partijām: Kučinska komentārs par ZZS (7)

Foto - Ieva Čīka/ LETAFoto - Ieva Čīka/ LETA

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) sagaida, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) būs spēcīga organizācija, kas spēj atklāt un apkarot noziegumus, tomēr viņš vēlētos, lai KNAB darbībā “nebūtu nekādu šovu”, kad krimināllietas skaļi parādās un tad pēkšņi pazūdot.

Politiķis šorīt LNT skaidroja, ka par visu KNAB nevar teikt, ka tas piedalās politiskās spēlēs, taču viņš esot ievērojis gadījumus, kad “cilvēki maskās ielaužas birojos”, paņem visu ko, visa Latvija seko līdzi šīm darbībām, bet beigās rezultātā nav.

Tāpat premjers uzsvēra, ka iestādei ir jābūt tādai, kurai iedzīvotāji ir gatavi uzticēties un ziņot par likumpārkāpumiem. Kučinskis mudināja cilvēkus un uzņēmumus ziņot par pašu piedzīvotajiem likumpārkāpumiem, jo pretējā gadījumā uzlabojumu nebūs.

Kučinska vērtējumā cīņa pret korupciju un līdzekļu aizplūšanu ārpus budžeta esot tikai pašā sākumā, bet viņam šķiet, ka pašlaik nodokļu izkrāpēji esot pierimuši, jo par jaunām shēmām pēdējos mēnešos neesot dzirdēts. Ministru prezidents piebilda, ka vienlaikus vēl esot jāskatās, kā beigsies jaunais Valsts ieņēmumu dienesta vadītāja izvēles konkurss, vai tajā atkal parādīsies aizdomu ēnas par kandidātiem, vai arī politiskie spēki spēs objektīvi vērtēt un izraudzīties profesionālu vadītāju.

Runājot par jaunāko KNAB izmeklēšanu, kurā aizdomu ēna par nelikumīgu līdzekļu saņemšanu krīt arī uz ZZS, Kučinskis LNT raidījumā “900 sekundes” paziņoja, ka viņa pārstāvētā partija būs likumpaklausīga un, ja tiešām būs pārkāpumi, nelikumīgos ziedojumus atskaitīs atpakaļ budžetā, tomēr pagaidām tikšot gaidītas izmeklēšanas beigas.

Taujāts, vai ZZS pārstāvim, Jūrmalas mēram Gatim Truksnim (ZZS), kurš šajā lietā tika aizturēts, būtu vismaz uz laiku jāatkāpjas no amata, kā to mēdz darīt Rietumeiropas valstīs, Kučinskis paziņoja, ka šajā jomā “standarti mums nav tik augsti kā Vācijā un Zviedrijā”, kur arī aizdomu gadījumā amatpersonas mēdz atkāpties. Konkrētajā gadījumā tas esot jautājums pašam Truksnim, vai viņam ir kāda vainas apziņa. Kučinskis saprotot arī nevēlēšanos atkāpties, jo pārmetumi var būt nepamatoti, bet no opozīcijas pozīcijām tomēr ir daudz mazākas iespējas ietekmēt lēmumus.

Jau ziņots, ka KNAB šā gada augustā uzsāktajā kriminālprocesā par iespējamo politisko partiju “No Sirds Latvijai” un politisko partiju apvienību “Zaļo un Zemnieku savienību” nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā iesaistītas piecas personas.

Kriminālprocesā ir trīs aizdomās turētie un divas personas pret kurām uzsākts kriminālprocess. Aizdomās turētajām personām piemēroti drošības līdzekļi, kas nav saistīti ar brīvības atņemšanu – izbraukšana no valsts un aizliegums tuvoties noteiktai personai.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. tukša d!ršna, nekas vairāk. kā jau parasti šajā pašreizējā MZ SILES “valstī”.

  2. Kučinskis kā bijušais deputāts taču savulaik esot balsojis pret ziedošanas noteikumu pārkāpšanas kriminalizēšanu

  3. Piekrītu, ka pie aizdomām nebūtu visiem jāatkāpjas. Aizdomas uzfabricēt var ļoti viegli, un, ja to dēļ kādam jāatkāpjas, tad tas kļūst par labu ieroci, lai nevēlamas personas pabīdītu malā.

  4. Ar sapuvušām streņģēm art ? To var tikai ZZS … – ka tik nesatrūkst .

  5. Redz kā, Kučinskis jau mēģina apsteigt notikumus: “ja būs pārkāpums, naudu atskaitīsim budžetā!” Un ko
    ar tiem, kuri savtīgu interešu dzīti,varbūt ar partijas ziņu, būtībā deva kukuli ZZS? Cik vienkārši premjers grib izsprukt cauri! Par to ir jālemj tiesībsargājošām iestādēm, nevis ieinteresētai premjera partijai. Ja ir šādi pārkāpumi, tad valsts atbalsts šai partijai ir jānoņem! Vai tad tā nav ierakstīts likumā?

  6. Kāds Kučinskim sakars? Viņš bija bijušais TP biedrs, kurš gāja roku rokā ar Šķēli… Tad ielīda ZZS un tagad pilnīgi uzkrītoši visi politiskie miroņi lien ārā no alām.

  7. kaads sakars kuchinskim ar sho lietu, lai vinjash labaak domaa, kaa valstij esoshiem cilveekiem un to labklaajiibu. Kozlovskim jautaajums shaads buutu piemeerots, ne Ministru prezidentam!

Draugiem Facebook Twitter Google+