×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
7. novembris, 2013
Drukāt

Aizkraukles dome pirks Kalnaziedu pilskalnu (4)

Autors: Aizkraukles Vēstures un mākslas muzeja ''Kalna ziedi'' arhīvs.Autors: Aizkraukles Vēstures un mākslas muzeja ''Kalna ziedi'' arhīvs.

Kalnaziedu pilskalns

Aizkraukles novada dome gatavojas iegādāties no privātpersonas Kalnaziedu pilskalnu, kas atrodas netālu no muzeja ”Kalna Ziedos”, informē laikraksts ”Staburags”. Par 6,9 hektāru lielo zemesgabalu tiks maksāti 6808 lati.

Pilskalns kopā ar upurozola paliekām ir valsts aizsardzības arheoloģisks objekts. Līdzšinējam īpašniekam apgrūtinājumu dēļ no pilskalna nebija nekāda saimnieciska labuma, turklāt padomju gados Kalnaziedu pilskalns jau ietilpa kultūrvēsturiskajā ”Kalna Ziedu” kompleksā.

Pilskalns Pļaviņu HES ūdenskrātuves krastā ir 17 m augsts un to no trim pusēm apņem dziļas gravas.

Arheologi lēš, ka pilskalna ziemeļdaļa kādreiz bijusi aizsargāta ar grāvi un valni, taču tas laika gaitā noarts. Arheoloģiski objekts ir vairākkārt pētīts 60. un 80. gados, kad konstatēja, ka pirmie cilvēki tajā apmetušies ap pirmo gadu tūkstoti pirms mūsu ēras. Senie balti Kalnaziedos mituši līdz mūsu ēras 9. – 10. gadsimtam, kas atbilst vidējam dzelzs laikmetam. Apdzīvotība tomēr nav bijusi pastāvīgi, jo tas bijis patvēruma pilskalns, tātad nocietināta vieta, kur patverties briesmu gadījumā. Ar pilskalna iedzīvotājiem ir bijis saistīts Lejasbitēnu kapulauks, kas tagad jau nogrimis Plaviņu HES ūdenskrātuvē.

Aizkraukles pašvaldība Kalnaziedu pilskalnu gatavojas pakāpeniski sakopt un padarīt par Jāņu svinēšanas vietu, kā arī tūrisma objektu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+