×
Mobilā versija
+7.3°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
9. septembris, 2012
Drukāt

Aizkraukles novads apmaksā pusdienas visiem pirmo sešu klašu skolēniem

Foto-LETAFoto-LETA

Aizkraukles novada pašvaldība šajā mācību gadā nolēmusi nodrošināt brīvpusdienas visiem skolēniem līdz 6.klasei, kā arī nodrošināt launagu bērniem, kas paliek pagarinātajā dienas grupā.

Aizkraukles novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Agita Reisa-Nielsen aģentūru LETA informēja, ka par iemeslu šim uzlabojumam kļuva iedzīvotāju ienākumu nodokļa (IIN) izpildes apjomi, kas kļuvuši lielāki.

Pašvaldības noteiktā pusdienu nosacītā cenu vienam izglītojamam 2012./2013.mācību gadā Aizkraukles novada pašvaldības izglītības iestādēs ir 1,20 lati dienā (vienas pusdienas). Novada dome, izskatījusi Finanšu un grāmatvedības nodaļas vadītājas Zinaidas Krūmiņas informāciju par gaidāmo budžeta izpildi un ieteikumu, nolēmusi 2012./2013.mācību gadā piešķirt brīvpusdienas visiem skolēniem no 2.klases līdz 6.klasei, ieskaitot, kuri mācās Aizkraukles novada pašvaldības mācību iestādēs.

Lai nodrošinātu pirmklasnieku pusdienas, tiks apmaksāta starpība starp valdības un pašvaldības noteikto maksu.

Tāpat tiks apmaksāts arī launags 0,30 latu apmērā pagarinātās dienas grupu skolēniem no 1.klases līdz 6.klasei, kuri mācās novada pašvaldības vispārizglītojošajās skolās.

Skolēnu ēdināšanai mācību gadā būs nepieciešami 95 000 latu. Šogad skolēnu ēdināšanai no ienākumu nodokļa pārpildes tiks novirzīts 41 000 latu, skaidroja pašvaldības pārstāve.

Par pozitīvām izmaiņām skolēnu brīvpusdienu kārtībā Aizkraukles novada deputāti lēma 30.augusta domes sēdē.

Deputāti nolēma atbalstīt ne tikai maznodrošinātos vai trūcīgos novada iedzīvotājus, kā tas bija agrāk, bet arī nodrošināt vienlīdzīgu pieeju vismaz šajā jomā un atbalstīt visas novada jaunās ģimenes, kurās ir bērni sākumskolas klasēs, skaidroja Reisa-Nielsen.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+