×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.7°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
22. maijs, 2017
Drukāt

Aizkustinošs stāsts: atkritumu savācēja gadiem glābj miskastē izmestus mazuļus (1)

baby_trash_save_featured

Vairāk nekā pirms 30 gadiem šī sieviete izglāba mazuli, kuru atrada, izmestu atkritumos. Nu viņa ir izglābusi jau vairāk nekā 30 bērnu dzīvības, vēsta resurss “shareably.net”.

Daži cilvēki vienkārši ir patiesi varoņi. Šobrīd 88 gadus vecā ķīniete Lu Hioņa strādāja par atkritumu savācēju un lielāko daļu sava laika pavadīja uz ielām. Tikai nesen stāsts par viņas apbrīnojamo un sirdi sildošo rīcību kļuvis zināms plašākai sabiedrībai.

Lu, kas pati cieš no smagas nieru mazspējas, jau gadiem ilgi glābj dzīvības. Gadu gaitā drosmīgā sieviete atradusi un izglābusi veselus 30 mazuļus ielu malās – pavisam pamestus un atstātus novārtā.

Lu un viņas nelaiķis vīrs Li nolēma kaut ko darīt lietas labā un izdarīja kaut ko patiesi apbrīnas vērtu.

Pāris parūpējās, lai ikkatrs no viņu atrastajiem mazuļiem aizvadītu laimīgu dzīvi, kurā viņiem būtu visas iespējas, kuras tie pelnījuši. Viņa un viņas vīrs paturēja četrus no bērniem, kurus atrada ceļa malā, un rūpīgi pārliecinājās, ka ikkatru no pārējiem mazuļiem adoptēja draugi un ģimenes locekļi.

Kas padara šo stāstu vēl īpašāku ir tas, ka Lu atrada šos mazuļus jau cienījamā vecumā. Pēdējais sievietes atradenis ir septiņus gadus vecs puika, kuru viņa izglāba 82 gadu vecumā.

“Kaut arī es kļuvu vecāka, es nevarēju vienkārši ignorēt mazuli un atstāt viņu nomirt miskastē. Viņš izskatījās tik jauks. Man bija jāņem viņš mājās,” viņa teica. “Es atnesu viņu atpakaļ uz mājām, kas ir ļoti maza pieticīga mājiņa piepilsētā un aprūpēju viņu, līdz viņš atkal bija veselīgs. Tagad viņš ir augošs, mazs puika, kurš ir priecīgs un veselīgs. Mani vecākie bērni visi palīdz pieskatīt Žaņu Kvilinu, viņš mums visiem ir ļoti īpašs. Es viņu nosaucu pēc ķīniešu vārdā, kas apzīmē retumu un vērtību.”

“Viss sākās, kad es atradu pirmo mazuli, mazu meitenīti 1972. gadā, kad savācu atkritumus. Viņa vienkārši gulēja starp atkritumiem uz ielas, pamesta. Viņa būtu nomirusi, ja mēs nebūtu viņu izglābuši un paņēmuši pie sevis.

Vērošana, kā viņa izaug un kļūst stiprāka, darīja mūs laimīgus, un es sapratu, ka man ļoti patīk rūpēties par bērniem. Es sapratu: ja mums bija spēks, lai savāktu atkritumus, kā mēs varējām atstāt uz ielas kaut ko tik svarīgu, kā cilvēka dzīves,” viņa skaidroja.

“Šiem bērniem bija nepieciešama mīlestība un rūpes. Viņi visi ir vērtīgas cilvēciskas būtnes. Es nesaprotu, kā cilvēki var pamest tik trauslu mazuli uz ielas.”

Neskaitot daudzos bērnus, kurus viņa izglāba uz ielas, Lu ir arī bioloģiskā meita. Tagad 49 gadus veca, viņas meita Žana Caiņa par godu savai mātei arī turpina rūpēties par mazuļiem, kuri tikuši pamesti.

Lu nieru mazspēja ir letāla, bet viņa ir laimīga, zinot, ka viņa ir izplatījusi izpratni un labsirdību visā Ķīnā.

“Viņa kaunina valdības, skolas un cilvēkus, kuri noskatās un nedara neko. Viņai nav ne naudas, ne varas, bet viņa ir izglābusi bērnus no nāves vai vēl kā ļaunāka,” raksta kāds viņas atbalstītājs.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tās ir Ķīnas valdības vienbērna politikas tiešās sekas.

Draugiem Facebook Twitter Google+