Mobilā versija
-3.0°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
2. aprīlis, 2014
Drukāt

Aizliedz Japānai medīt vaļus

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

ANO Starptautiskā tiesa nolēmusi, ka Japānai jāpārtrauc vaļu medības, secinot, ka tā ir komerciāla darbība, kas maskēta zinātniskiem nolūkiem.

Starptautiskā Vaļu medību komisija 1986. gadā noteica vaļu komerciālo medību aizliegumu, bet atļāva vaļu nogalināšanu zinātniskās pētniecības pasākumu laikā. Atsaucoties uz šo punktu, Japāna turpina medīt vaļus Antarktīdas piekrastes ūdeņos, neslēpjot faktu, ka gaļa tālāk nonāk veikalos un restorānos. ANO Starptautiskā tiesa deva rīkojumu Japānai anulēt visas licences, kas izdotas vaļu medībām, un jaunas neizdot. Vides aktīvisti vaļu medības nosoda, un tās neatbalsta arī vairākums japāņu.

Pievienot komentāru

Vācijā afgāņu pusaudzis izvarojis un nogalinājis studentiVācijā ir aizturēts 17 gadus vecs patvēruma meklētājs afgānis, kuru tur aizdomās par 19 gadus vecas studentes izvarošanu un slepkavību, sestdien paziņoja policija un prokuratūras darbinieki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+