Mobilā versija
+5.3°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
14. maijs, 2014
Drukāt

Aizliedz vielu, no kuras Zviedrijā, iespējams, miruši 11 cilvēki

Foto-Stock.xchngFoto-Stock.xchng

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) aizliedzis vēl vienu jaunu psihoaktīvo vielu, informēja SPKC.

Viela MT-45 uzskatāma par ļoti bīstamu, jo Zviedrijā, iespējams, pēc tās lietošanas miruši 11 cilvēki. Informācija liecina, ka vielas iedarbība var līdzināties morfija izraisītai iedarbībai un rada nopietnus draudus cilvēka veselībai un dzīvībai, kā arī sabiedrības drošībai.

Pagaidām jaunā psihoaktīvā viela Latvijā vēl nav konstatēta, tomēr, ņemot vērā tās bīstamību un saņemto informāciju no Zviedrijas, kas atrodas tuvu Latvijai, SPKC pieņēmis lēmumu savlaicīgi izdot vielai pagaidu aizliegumu.

Aizliegums paredz, ka uz laiku līdz 12 mēnešiem aizliegts izgatavot, iegādāties, glabāt, pārvadāt, pārsūtīt vai izplatīt vielu un to saturošus izstrādājumus.

SPKC kopumā šogad un pagājušajā gadā aizliedzis jau 18 psihoaktīvās vielas.

Pievienot komentāru

Latvija grimst nabadzībā: no katriem desmit cilvēkiem - trīs ir nabadzīgi (58)Zem nabadzības riska - 606 000 Latvijas iedzīvotāju. To par šokējošu situāciju dēvē tiesībsargs Juris Jansons, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņu Top 10”.
Līdz bākai Kolkā aizbrist nevarēja, bet tuvu gan: Unikālā jūras atkāpšanās (1)Aizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji steidza baudīt diezgan retu parādību piekrastē – jūras atkāpšanos tālu no ierastās krasta līnijas, pateicoties austrumu vējam. Visā Latvijas
Draugiem Facebook Twitter Google+