×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
25. septembris, 2015
Drukāt

Aizliedz virtuālo taksometru firmu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

22. septembrī Francijas Augstākā tiesa atstāja spēkā aizliegumu taksometru kompānijai “Uber” sniegt savus pakalpojumus, iesaistīties sola Eiropas Komisija.

“Uber” – inovatīvu mobilo lietotni taksometru izsaukšanai – 2009. gadā izveidojis ASV uzņēmējs Treviss Kaleniks, kuru žurnāls “Time” ierindojis starp 25 pasaulē ietekmīgākajiem informācijas tehnoloģiju nozares prātiem. Tā ASV un Eiropā popularitāti guva ar iespēju automašīnu izsaukt ar vienkāršas viedtālruņa lietotnes palīdzību, kā arī ar lētākām cenām. Tas izdodas, savedot kopā ārštata taksistus un pasažierus. Tieši ārpus licencētām taksometru firmām strādājošo šoferu, kaut arī visi viņi ir profesionāļi, piesaistīšana “Uber” ir izraisījusi konkurentu sašutumu Francijā un novedusi pie aizlieguma.

Eiropas Komisijas Mobilitātes un transporta ģenerāldirektorāts tagad pētīs, vai Francijā juridiskais regulējums (Thévenoud likums) nav pretrunā ar ES likumdošanā noteikto pakalpojumu pārvietošanās brīvību, tiesībām jebkur Eiropā izveidot savu firmu un e-komercijas direktīvu. Pērn EK jau noprotestēja līdzīgu aizliegumu Beļģijā, kad beļģu varas iestādes uzlika 
10 000 eiro sodu par braukšanu bez licences. Janvārī kompānija “Uber” solīja gada laikā palielināt savu darbinieku skaitu ES pilsētās par aptuveni 50 000. Arī Latvijā ir nodibināta SIA “Uber Latvia”, kas gan nav sākusi piedāvāt taksometru pakalpojumus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+