×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
9. janvāris, 2015
Drukāt

Brunejā aizliedz Ziemassvētku svinības (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Brunejas sultāna Hasanala Bolkiaha pārvaldītajā valstī pērn ieviests stingrāks šariata kriminālkodekss, kurā paredzēta pēršana, locekļu nociršana un nomētāšana līdz nāvei ar akmeņiem.

Bruneja aizliegusi publiski svinēt Ziemassvētkus, baidoties, ka musulmaņi varētu noiet no pareizā ceļa, paziņojusi Brunejas Reliģijas lietu ministrija.

Aizliegums noteikts pēc Ziemassvētkiem, kuros bērni un pieaugušie bija tērpušies “Ziemassvētku vecītim līdzīgos” apģērbos, un tas radījis jaunas bažas par reliģijas ierobežošanu. Pērn aprīlī valstī tika ieviests stingrāks šariata kriminālkodekss, kurā paredzēta pēršana, locekļu nociršana un nomētāšana līdz nāvei ar akmeņiem. Lai gan ministrijas pārstāvis aizliegumu atteicās komentēt, tomēr atsaucās uz 27. decembra paziņojumu, kurā ministrija pavēstīja, ka ar islāmu nesaistītu rituālu un svētku publiska svinēšana “var tikt uzskatīta kā citu reliģiju propagandēšana”. “Citu reliģiju pārstāvji, kas dzīvo islāma valstī, saskaņā ar islāmu var praktizēt savu reliģiju vai svinēt savus svētkus savā kopienā ar noteikumu, ka svinības nav atklātas vai musulmaņiem publiski redzamas,” teikts paziņojumā. “Musulmaņiem vajadzētu uzmanīties nesekot tādiem svētkiem kā šie, kas nekādā veidā nav saistīti ar islāmu (..) un pašiem nezinot varētu iespaidot musulmaņu ticību.”

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Žēl, ka normāliem musulmaņiem jādzīvo zem tāda kunga.

Draugiem Facebook Twitter Google+