×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
6. jūnijs, 2017
Drukāt

Aizliegs fotografēt un filmēt svarīgus objektus, arī valdības ēku (20)

Foto - LETA.Foto - LETA.

Terorisma risku mazināšanai valdība šodien atbalstīja grozījumus noteikumos, kas paredz aizliegt fotografēt un filmēt kritiskās infrastruktūras objektus, tai skaitā valdības namu.

Kritiskā infrastruktūra ir Latvijā izvietoti objekti, sistēmas vai to daļas, kuras ir būtiskas svarīgu sabiedrības funkciju īstenošanas, kā arī cilvēku veselības aizsardzības, drošības, ekonomiskās vai sociālās labklājības nodrošināšanai un kuru iznīcināšana vai darbības traucējumi būtiski ietekmētu valsts funkciju īstenošanu. Saskaņā ar likumu kritisko infrastruktūru klasificē A, B un C kategorijās. A kategorija ir valsts līmeņa sevišķi svarīga kritiskā infrastruktūrā, kuras iznīcināšana vai darbības spēju samazināšana būtiski apdraud valsts pārvaldīšanu un drošību.

Kritiskās infrastruktūras objekti, piemēram, ir hidroelektrostacijas, valdības nams, dzelzceļa tilti, dažādas valsts iestādes, tostarp, specdienestu ēkas. Drošības policijā (DP) aģentūrai LETA skaidroja, ka noteikumu grozījumiem ir vairāk preventīvs mērķis un absolūtā vairumā gadījumu šķēršļi fotografēšanai un filmēšanai netiks likti. “Atslēgas vārds šiem noteikumiem ir mērķtiecīga šo darbību veikšana. Tas nozīmē, ka būs aizliegts mērķtiecīgi un ilgstoši filmēt un fotografēt tikai tos objektus pie kuriem būs uzstādītas speciālas informatīvas norādes,” paskaidroja DP un piebilda, ka, piemēram, pie valdības nama šādu zīmi nav plānots uzstādīt.

Savukārt žurnālistiem, kas veidos sižetus būs ar informatīvo zīmi izgreznotā objekta filmēšana un fotografēšana jāsaskaņo ar konkrētā objekta pārstāvjiem, norādīja DP.
Kaut arī jau šobrīd specdienesti, izvērtējot pastāvošos riskus, rekomendē aizliegt veikt filmēšanu, fotografēšanu vai cita veida dokumentēšanu atsevišķos kritiskās infrastruktūras objektos, normatīvie akti neparedz mehānismu informēšanai par attiecīga ierobežojuma esamību un tā mērķi.

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. idijōtu banda!

 2. Kā komunistu laikos, kaut gan ko var gribēt kas tad ir pie varas.

 3. Kurā gadsimtā dzīvojam ? Atbildēt

  Vai tad vecie padomijas spegi būtu darba ierindā atgriezušies ?

 4. Šausmas!Nedrīkstēs fotogrāfēt,Kā mēs to pārdzīvosim?

 5. Pirmais, ko jādara, ir jāaizliedz google mapu, jo kamēr jebkurš interesents var brīvi palūkot jebkura objekta attēlus visos rakursos, viss šis aizliegumu pasākums vairāk izskatās pēc tādu ļautiņu iniciatīvas, kuri vēl nezina, ka 2. pasaules karš jau sen kā beidzies. Tas gan attiecas uz lielāko daļu aizliegumu, ko tautieši itin bieži vēlas ieviest.

 6. Grūti saprast šāda ortodoksāli vecmodīga lēmuma jēgu. Vienīgie ieguvēji, šķiet, ir drošības dienestu plānotāji, kuri nu atskaitēs varēs uzrādīt svarīgu ‘aktivitāti’. Patiesi – tas viss atgādina padomju laika partijnieku fobijas par tautas ienaidniekiem un spiegiem. Šaubos, vai apstiprinošs Ministru Kabineta lēmums novērsīs terorisma draudus. Drīzāk jau tas izvērsīsies to ļaužu (tūristi, jaunieši, radošo profesiju pārstāvji, žurnālisti) trenkāšanā, kuri tīši vai netīši filmēies vai fotografēsies uz ‘potenciāli apdraudamo objektu’ fona.
  Bet ir jau arī kaut kas priecīgs šajā kopumā skumjajā pasākumā – izskatās, ka civilie objekti Latvijā (skolas, slimnīcas, kultūras institūcijas, lielveikali un tml.) nav ‘potenciāli apdraudami objekti’! Jāpieņem, ka šāda klasificēšana ir pamatota ar dziļiem un visaptverošiem drošības dienestu pētījumiem par terorisma draudiem mūsu valstī…

 7. Ko darīt ar jau uzņemtajām bildēm?
  Vai tās arī iekļūst aizliegto sarakstā, un par to glabāšanu draud cietums, tā pat kā par bērnu porno?

 8. Jocīgi. Fotografēt nedrīkst, bet šite bilde!

 9. tad tape tos disidentus nereabilite

 10. ari bez fotografesanas jus kundzini nekur nespruksiet kamer vel laiks variet no bailem pa..

 11. Latvija kļūst par policejisku valsti. Visu tikai aizliegt, aizliegt un aizliegt! Ir jau smieklīgi, k aDP jāatvainojas L.Lapsam,, bet ko darīt ja tur nav gudru cilvēku – bet vai tādēļ jāaizliedz tuvoties un fotografēt DP ēku? Tāpat pat daudzām citām idejām, piemēram, knābja sakarā. Noziedznieki ir publiski jāsoda, lai tauta zin savus varoņus, nevis slepus jāarestē aģentiem ar atklātām sejām. Kur vien pagriezies visas darīšanas šajā valstī agri vai vēlu aiziet šķērsām. Visizcilākais piemērs pašlaik ir Rīgas Būvvalde – trulumā tālāk jau vairs nav kur iet!

 12. Un subjektus? Valstiskos, svarīgos. Lai nēsā parandžas uz galvas – lai gadījumā kāds nenofotografē 🙂

 13. dzimtenes nodevējs Atbildēt

  un kad būs represijas par neatļautu valsts robežas šķērsošanu?

 14. lai dzīvo vecā padomija!!! Atbraucām…

 15. esam padomju laikos ar ko biedri apsveicu.

 16. Aizliegums bildēt ,filmēt valdības ēkas mūsu laikmetā ir visai dīvains.Tas bija aktuāls jautājums padomju laikos ,bet tagad, ieejot interneta tīmekļos, var dabūt visu un visādos variantos!
  Atkal kāds ierēdnelis ir paspīdējis ar ideju un nopelnījis prēmiju! 🙂

 17. krievu laiki atgriežas visā krāšņumā:)
  ja nopietni tad lēmums ir vienkārši smiekligs, ne to var izkontrolet ne tam ir kāda jēga, bildes kaut vai netā vari paņemt ja ne citādi. tas liecina tikai par šo dienestu mazspēju/nespēju. tur visi jāatlaiž un jāvāc kopā komanda kas ir spējiga veikt savus pienākumus nevis ar marazmu nodarboties

 18. Tad lūgums neiekļaut šos objektus festivālā “Staro Rīga”. Nesolu, ka nenobildēšu…

 19. Katram aizliegumam vai ierobežojumam vajag loģiskus pamatojumus, nevis “aiz matiem pievilktus” aizbildinājumus. Arguments, ka valdības māju nofotografēt būs aizliegts tādēļ, lai novērstu terorisma riskus ir vienkārši smieklīgs. Kas tie par riska objektiem, kurus no ārpuses fotografējot var apdraudēt?! Tad jau tik pat labi apdraudējums var rasties, ja terorists noejot garām objektam uz to paskatās. Varbūt ieviesīsim aizliegumu garāmgājējiem skatīties uz tiem riska objektiem?! Un vai gan ir iespējams ar aizliegumu panākt, lai pie mūsdienu tehnikas terorists kādu objektu nevarētu slepeni nofotografēt? Varbūt noslepenosim arī visas valdības vīru (ieskaitot prezidentu) bildes, lai teroristi viņus vaigā nepazītu? Izskatās gan, ka šis aizliegums vairāk ir domāts priekš žurnālistiem, nevis teroristiem. Tad tā to arī vajadzēja pamatot.

  • Aizliegums domāts priekš žurnālistiem? Kā Tu to saproti? Vai- lai žurnālistiem izrādītos, vai – lai žurnālistiem traucētu?
   Patiesībā aizliegums domāts priekš tam, lai radītu aktīvas darbības ilūziju. Un, ja nu kas… varēs atskaitīties par spertajiem soļiem un pieņemtajiem mēriem.

Draugiem Facebook Twitter Google+