×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
30. novembris, 2016
Drukāt

Aizliegs militārās un kaujas pieredzes gūšanu ārvalstīs (4)

Foto - Ieva Čīka/LETAFoto - Ieva Čīka/LETA

Lai mazinātu iespējamos drošības riskus saistībā ar militāro dienestu trešajās valstīs, Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem būs aizliegts dienēt ārvalstu armijās, kā arī policijā un drošības iestādēs. To paredz grozījumi Nacionālās drošības likumā, kurus šodien, 30.novembrī, galīgajā lasījumā atbalstīja Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija, informēja Saeimas preses dienests.

Grozījumi paredz aizliegumu Latvijas pilsonim dienēt ārvalsts bruņotajos spēkos, iekšējā karaspēkā, militārajā organizācijā, izlūkošanas vai drošības dienestā, policijā vai tieslietu institūciju dienestā. Tas neattieksies uz dienestu Eiropas Savienības, NATO, Eiropas Brīvās tirdzniecības asociācijas dalībvalsts, kā arī Austrālijas Savienības, Brazīlijas Federatīvās Republikas vai Jaunzēlandes dienestos.

Kā izņēmums būs arī gadījums, ja Latvijas pilsonis, kuram ir dubultā pilsonība, veic obligāto dienestu citas savas pilsonības (pavalstniecības) valstī.

Savukārt nepilsonim būs aizliegts dienēt ārvalstīs, nosaka likuma grozījumi.

Izmaiņas izstrādātas, lai ierobežotu pilsoņu un nepilsoņu militārās un kaujas pieredzes gūšanu ārvalstīs. Tas var kaitēt Latvijas iekšējās drošības situācijai, aizsardzības spējām, starptautiskajai reputācijai, kā arī radīt pretizlūkošanas riskus, norādījuši likumprojekta autori. Pastāv augsts risks, ka personas, kuras pretlikumīgi devušās dienēt ārvalstīs, var tikt izmantotas zināšanu un informācijas ieguvei par Latvijas un mūsu valsts sabiedroto aizsardzības spējām un militāro potenciālu.

Paredzēts, ka izmaiņas stāsies spēkā 2017.gada 1.janvārī, bet personām, kuras uzsākušas dienēt ārvalstī līdz šim datumam, ierobežojums piemērojams ar 2018.gada 1.janvāri.

Grozījumi Nacionālās drošības likumā galīgajā lasījumā vēl jāpieņem Saeimai.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Var tautai atņemt ieročus, var aizliegt mācīties kaujas taktiku,bet tas jau tās 100 resnās pakaļas un viņu. ..laižus neglābs. Kad tautai vienreiz viss piegriezīsies, neglābs ne Kanādas mūsliņi,ne Eiropas zaldāti .

  2. ja vēl maksātu pieklājīgu algu 15 štukas pa mēnesi. nevis zaldātam iedod 5 štukas un pārējo pulkveži sev paņem.

  3. Latviešiem liedz iespēju palīdzēt aizsargāt Ukrainu no anticivilizācijas vārdā Krievija.
    Toties Jaunzēlandi vai Austrāliju mēs varam aizstāvēt droši! Tikai no kā?

Draugiem Facebook Twitter Google+