×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
21. jūnijs, 2018
Drukāt

VIDEO: “Aizliegt, var tikai muļķi.” Sieviešu protests pie Saeimas (3)

Attēls no akcijas 6. jūnijā. Foto - LETAAttēls no akcijas 6. jūnijā. Foto - LETA

Ap 100 cilvēki šorīt pie Saeimas protestē pret parlamentā skatāmo ierosinājumu aizliegt nedzemdējušam sievietēm ziedot olšūnas, novēroja aģentūra LETA.

Protestētājiem ir dažādi plakāti ar uzrastiem – “Ne jūsu ķermenis, ne jūsu izvēle”, “Saeima – saprāta dzemdnīca?”, “Reģistru, nevis aizliegumu” un citiem. Tāpat protestētāji skandē dažādus saukļus, piemēram, “Beidziet lemt mūsu vietā!”, “Aizliegt sievietēm var tikai muļķis” utml.

Saeima šodien galīgajā lasījumā skatīs likumprojektu par grozījumiem Seksuālās un reproduktīvās veselības likumā, kas paredz virkni izmaiņu, tostarp aizliegumu nedzemdējušam sievietēm ziedot olšūnas, liecina Saeimas darbakārtība.

Aizlieguma nepieciešamību apšaubījušas dažādas puses. Reproduktīvās veselības ārstniecības iestādes, kurās tiek veikta medicīniskā apaugļošana, olšūnu ziedošanas aizliegumu nedzemdējušām sievietēm neatbalsta zinātnisku pierādījumu trūkuma, kā arī citu iemeslu dēļ.

“Papardes zieda” valdes priekšsēdētāja Iveta Ķelle norādīja, ka viņai ir grūti saprast atsevišķu Saeimas deputātu stūrgalvību, virzot likumdošanas normu, kas “pēc būtības neatrisina neko”. Tāpat arī veselības ministre Anda Čakša (ZZS) norādījusi, ka lēmums par olšūnu ziedošanu ir sievietes izvēle, kuru nedrīkst kontrolēt valsts.

Kā norāda protesta akcijas rīkotāji, šī būs trešā protesta akcija pret aizliegumu, un “atkal ir pienācis laiks, kad deputātiem ir jāatgādina – sievietes var pašas lemt par savu ķermeni”. Pēc protesta akcijas rīkotāju paustā, pagājuši divi gadi kopš iepriekšējiem protestiem pret nedzemdējušu sieviešu ierobežošanu, taču vakar par likumprojektu atbildīgā Sociālo un darbu lietu komisija atstājusi kādreizējā veselības ministra Gunta Belēviča virzīto, bet esošās veselības ministres Čakšas atsaukto normu.

Organizatori norāda, ka Saeimas deputātiem šodien sēdē būs iespēja šo komisijas lēmumu pārbalsot, tāpēc ar protesta akciju “jāpalīdz” viņiem saprast, ka “sieviete drīkst pieņemt lēmumu ziedot olšūnas arī tad, ja neplāno kļūt par māti”, kā arī ka “nedzemdējusi sieviete spēj lemt par savu ķermeni”.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. muļķi un fanātiķi, tie ir sabiedrībai esot bīstamāki par ienaidniekiem.

  2. “Latvijas Avīze” neprot pati rakstīt ziņas. visas ziņas LA ir aiņēmusies no LETAS ! :)))) .. Nu ko? Ja jau pašai zobu nav (ti par Latvijas Avīzi), tad ir jārij citu sagremota barība :))))


  3. Kauns Latvijas Avīzei! Kauns par Letas atgremojumiem jūsu plašsaziņā. Atbildēt

    Vienreizējs idiotisms ir iem;ajojis Latvijas Avīzes vdības smadzenēs. Latvijas Avīze t.i. nacionāli konservatīva plašsaziņa iet neoliberālisma (LETA) pavadā! Idiotisms! Idiotisms!

Draugiem Facebook Twitter Google+