Mobilā versija
+1.7°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Pirmdiena, 23. janvāris, 2017
28. augusts, 2015
Drukāt

Valdība varēs aizliegt vai ierobežot audzēt konkrētu ģenētiski modificētu kultūraugu

kukuruza

Grozījumi Ģenētiski modificēto organismu aprites likumā paredz, ka valdība turpmāk varēs aizliegt vai ierobežot audzēt konkrētu ģenētiski modificētu kultūraugu visā valstī vai atsevišķā teritorijā.

Līdz šim Ministru kabinets noteica aizliegumus vai ierobežojumus Eiropas Savienībā atļautu ģenētiski modificētu organismu audzēšanai tikai īpaši aizsargājamās dabas teritorijās. Tagad tos varēs noteikt, ņemot vērā iemeslus, kas saistīti ar vides vai lauksaimniecības politikas mērķiem, piemēram, pilsētas un valsts zemes plānojumu, zemes izmantojumu, sociālekonomisko ietekmi, līdzāspastāvēšanu.

Ņemot vērā sabiedrības negatīvo nostāju, Saeimas Eiropas lietu komisija kādreiz piekrita, ka Latvija neatbalsta nevienu lēmumprojektu par atļaujas izdošanu ģenētiski modificētu organismu izplatīšanai tirgū, tostarp audzēšanai. Latvija ir ieinteresēta saglabāt no ģenētiski modificētiem kultūraugiem brīvu zemi, kā arī nepieļaut likumu liberalizāciju attiecībā uz šādu organismu izplatīšanu un pieejamību. Tādos gadījumos Zemkopības ministrijai būs jāiesniedz prasība Eiropas Komisijā, lai panāktu, ka atļauju par konkrētā ģenētiski modificētā kultūrauga audzēšanu neattiecina uz Latviju vai daļu tās teritorijas. Patlaban piecās ES dalībvalstīs komerciāliem nolūkiem audzē viena veida ģenētiski modificētu kukurūzu, lai to aizsargātu no kaitīga parazīta – Eiropas kukurūzas sviļņa, kas nav sastopams Latvijā.

 

Pievienot komentāru

Cūku mēris neārstējams, bizness atjaunojams (4)Cilvēciskais faktors spēj pārvarēt ikvienu biodrošības barjeru
Sāk kriminālprocesu par cūku inficēšanos ar ĀCM Krimuldas saimniecībā (2)Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par Krimuldas novada saimniecības "Rukas" audzēto cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM).
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (18)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+