Mobilā versija
Brīdinājums -2.0°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
28. augusts, 2015
Drukāt

Valdība varēs aizliegt vai ierobežot audzēt konkrētu ģenētiski modificētu kultūraugu

kukuruza

Grozījumi Ģenētiski modificēto organismu aprites likumā paredz, ka valdība turpmāk varēs aizliegt vai ierobežot audzēt konkrētu ģenētiski modificētu kultūraugu visā valstī vai atsevišķā teritorijā.

Līdz šim Ministru kabinets noteica aizliegumus vai ierobežojumus Eiropas Savienībā atļautu ģenētiski modificētu organismu audzēšanai tikai īpaši aizsargājamās dabas teritorijās. Tagad tos varēs noteikt, ņemot vērā iemeslus, kas saistīti ar vides vai lauksaimniecības politikas mērķiem, piemēram, pilsētas un valsts zemes plānojumu, zemes izmantojumu, sociālekonomisko ietekmi, līdzāspastāvēšanu.

Ņemot vērā sabiedrības negatīvo nostāju, Saeimas Eiropas lietu komisija kādreiz piekrita, ka Latvija neatbalsta nevienu lēmumprojektu par atļaujas izdošanu ģenētiski modificētu organismu izplatīšanai tirgū, tostarp audzēšanai. Latvija ir ieinteresēta saglabāt no ģenētiski modificētiem kultūraugiem brīvu zemi, kā arī nepieļaut likumu liberalizāciju attiecībā uz šādu organismu izplatīšanu un pieejamību. Tādos gadījumos Zemkopības ministrijai būs jāiesniedz prasība Eiropas Komisijā, lai panāktu, ka atļauju par konkrētā ģenētiski modificētā kultūrauga audzēšanu neattiecina uz Latviju vai daļu tās teritorijas. Patlaban piecās ES dalībvalstīs komerciāliem nolūkiem audzē viena veida ģenētiski modificētu kukurūzu, lai to aizsargātu no kaitīga parazīta – Eiropas kukurūzas sviļņa, kas nav sastopams Latvijā.

 

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (2)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (6)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+