Mobilā versija
+3.8°C
Zane, Zuzanna
Svētdiena, 19. februāris, 2017
28. augusts, 2015
Drukāt

Valdība varēs aizliegt vai ierobežot audzēt konkrētu ģenētiski modificētu kultūraugu

kukuruza

Grozījumi Ģenētiski modificēto organismu aprites likumā paredz, ka valdība turpmāk varēs aizliegt vai ierobežot audzēt konkrētu ģenētiski modificētu kultūraugu visā valstī vai atsevišķā teritorijā.

Līdz šim Ministru kabinets noteica aizliegumus vai ierobežojumus Eiropas Savienībā atļautu ģenētiski modificētu organismu audzēšanai tikai īpaši aizsargājamās dabas teritorijās. Tagad tos varēs noteikt, ņemot vērā iemeslus, kas saistīti ar vides vai lauksaimniecības politikas mērķiem, piemēram, pilsētas un valsts zemes plānojumu, zemes izmantojumu, sociālekonomisko ietekmi, līdzāspastāvēšanu.

Ņemot vērā sabiedrības negatīvo nostāju, Saeimas Eiropas lietu komisija kādreiz piekrita, ka Latvija neatbalsta nevienu lēmumprojektu par atļaujas izdošanu ģenētiski modificētu organismu izplatīšanai tirgū, tostarp audzēšanai. Latvija ir ieinteresēta saglabāt no ģenētiski modificētiem kultūraugiem brīvu zemi, kā arī nepieļaut likumu liberalizāciju attiecībā uz šādu organismu izplatīšanu un pieejamību. Tādos gadījumos Zemkopības ministrijai būs jāiesniedz prasība Eiropas Komisijā, lai panāktu, ka atļauju par konkrētā ģenētiski modificētā kultūrauga audzēšanu neattiecina uz Latviju vai daļu tās teritorijas. Patlaban piecās ES dalībvalstīs komerciāliem nolūkiem audzē viena veida ģenētiski modificētu kukurūzu, lai to aizsargātu no kaitīga parazīta – Eiropas kukurūzas sviļņa, kas nav sastopams Latvijā.

 

Pievienot komentāru

Rīgā restaurēta baznīca, muzeji un tapis Saieta namsRaiņa dzīvokli atjauno pēc fotoattēliem un filmētiem materiāliem
Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (13)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+