Mobilā versija
+1.3°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Otrdiena, 24. janvāris, 2017
17. decembris, 2013
Drukāt

Aizlīmēt krunkas?! (2)

Foto - Andris KozlovskisFoto - Andris Kozlovskis

Ja uztrauc grumbiņas, kas sāk veidoties sejā, zem acīm nelāgi tūkst vai rodas dubultzods, var palīdzēt sejas teips. Tā ir īpaši veidota sloksnīte, kinezioloģiskais plāksteris, ko pēc speciālas metodes un sistēmas pielīmē noteiktām sejas zonām.

“Teipošana nav brīnumlīdzeklis, seja ar rāvienu nekļūs gluda kā jaunībā. Tomēr izskats noteikti uzlabosies, it īpaši, ja teipošanu veiks līdztekus citām metodēm,” skaidro sejas fitnesa speciāliste Ieva Paškeviča.

Kā nonākt līdz teipam


Teipu mēdz dēvēt par jaunās paaudzes plāksteri. To gana ilgi izmanto fizioterapijā, lai mazinātu muguras vai locītavu sāpes, palīdzētu sastiepuma vai mežģījuma gadījumā, atslābinātu muskuļus vai uzlabotu limfas cirkulāciju.

Pašai līmlentei nav ārstniecisku īpašību, taču materiāls izgatavots ar iestiepumu un iespēju stiepties. Atveseļojošais efekts tiek panākts, pēc īpašas metodikas teipa strēmeles uzlīmējot vajadzīgajā ķermeņa vietā.

“Ideja par teipu izmantošanu sejai nobrieda pagājušajā vasarā, vērojot olimpiskās spēles – daudzi sportisti glābās ar teipa palīdzību. Zināju, ka to izmanto muskuļu atslābināšanai vai tūskas noņemšanai. Attapu – bet tieši to pašu cenšamies panākt ar sejas vingrināšanu, tātad teipošana derētu arī sejai?! Sākām meklēt,” stāsta Ieva Paškeviča.

Metodi pārbaudīt praksē palīdzēja Sejas vingrošanas skolas audzēknes. Šādi izdevās noskaidrot, tieši kuras sejas estētiskās vainas iespējams labot, cik efektīvi tām var palīdzēt teipošana.

Atradušas arī vismaigāko teipu, kas piemērots pat zīdaiņa ādai. Vairums ķermeņa teipa materiālu izrādījās par raupju, turklāt daudzi atstāja līmes pēdas, kas nebūtu pieļaujams sejai.

Saudzēsim savu pīrādziņu


“Esam gadu desmitiem strostētas – tikai neaiztieciet seju, tikai ar pirkstu galiņiem, saudzīgi, citādi radīsies grumbas… Mūsu tradīcija ir aplama! Vajag seju kustināt, vingrināt, bužināt, berzēt. Tā uzlabojas apasiņošana, rodas dzīvīgums, veselīgums un skaistums,” uzsver speciāliste.

Sejai piešķirt labāku izskatu palīdz daudzas metodes. Traucē gan apjukums – ko izvēlēties. Viena draudzene skrien uz injekcijām, otra pērk dārgus krēmus, trešā slavē masāžu…

“Vispirms der saprast, kādēļ seja noveco, tad vieglāk apjaust, ko labāk darīt,” rosina Ieva Paškeviča.

Seja ir kā slāņains pīrāgs – āda, zemādas tauku slānis, muskuļi, to stiprinājumi pie kaula, un visu to caurvij asinsvadi, nervu gali, limfas atteces ceļi. Visbiežāk pievēršam uzmanību tikai sejas ādai, jo to katru dienu redzam spogulī. Protams, ādu vajag kopt, lai būtu veselāka, skaistāka un mirdzošāka, taču problēmas visbiežāk sākas dziļāk.

Mīmikas muskuļi sejā stiprinās nedaudz citādi nekā ķermenī, kur muskuļu gali saistīti ar kaulu. Šie sejas muskulīši arī sākas no kaula, bet beidzas ādā un, savelkot to, rada tādu kā kroku. Tieši tas ļauj mūsu sejai rādīt dažādas izteiksmes, smaidīt vai izbrīnīties.

Krunkas sejā veidojas, muskulim savelkoties – tas kļūst īsāks, cietāks un līdz ar to bremzējas iekšējie apmaiņas procesi – asinsrite, šūnu barošana, limfas un venozā attece. Līdz ar gadiem limfa vairs necirkulē gana aktīvi.

Procesus var uzlabot gan sejas vingrināšana, gan teipošana, gan citas metodes, kas palīdz atslābināt sejas muskuļus. Arī tās, kas uzlabo limfas attteci un asins cirkulāciju, piemēram, pašmasāža ar kosmētiskajām vakuuma bankām.

Ko uzlabo teipošana


 Padara gludāku pieri, mazina krunkas uz pieres, starp uzacīm.

Bieži uzskata, ka grumbas rodas muskuļu atslābuma dēļ. Tieši pretēji – tādēļ, ka savilkti. Pat miegā, sapņojot ko emocionālu, muskuļi saraujas, rodas spazmas. Pamostamies ar nejauki grumbainu pieri.

Tātad, lai krunkas mazinātu, muskuļiem jāļauj atslābt. Uzlīmējot teipus, palīdzam atslābināties, piemēram, uzacu saraucējmuskulim. Taču lente netiek līmēta tieši uz grumbām, bet gan blakus, nofiksējot starpuzacu zonu.

Lai teips sniegtu cerēto efektu, pirms tā uzlīmēšanas atbildīgo muskuli vēl iestiepj. Iedarbība atkarīga arī no lentes iestiepuma pakāpes.

“Teips lieliski izgludina pieri, piemēram, ja pa nakti atstājam to uzlīmētu. Taču no rīta cilvēks ierodas darbā, un stress atkal ir klāt. Sejas muskulīšos visvairāk atbalsojas mūsu psihoemocionālais stāvoklis. Tādēļ neļausim sev savilkties – ne ķermenim, ne sejai. Mācīsimies atslābināties, dzīvot vieglāk. Tam noder meditācija, joga vai jebkura cita relaksējoša nodarbe,” uzsver speciāliste.

Tie, kuriem nav pārlieku izteikts muskuļa savilkums, var iztikt tikai ar teipošanu.

 Mazina grumbiņas acu ārējos kaktiņos, ap lūpām.

Tā dēvētās vārnu kājiņas atšķiras pēc rašanās iemesla. Vienas veidojas tādēļ, ka acis miedz sliktas redzes dēļ vai saulei spīdot, nenēsā nepieciešamās brilles. Arī tad, ja nepārtraukti smaida, neļaujot acīm atslābt. Citas krunkas palīdz izveidot kaimiņi – muskuļi, kas atrodas tām apkārt.

Šīs grumbiņas var mazināt teipošana, bet labākam efektam vajadzētu veikt arī sejas vingrošanu.

 Atbrīvo no tūskas acu zonā, mazina deguna mutes rievu.

Šādos gadījumos teipa metodi izmanto citam nolūkam – lai veicinātu limfas atteci. Tāpēc atšķiras arī lentes uzlīmēšanas veids.

Rieva, kas stiepjas no deguna uz mutes kaktiņu, veidojas traucētas limfas atteces dēļ. Limfātiskā sistēma ir ļoti svarīga, limfa organismā apskalo visas šūnas, izvada šlakvielas. Ja kāda iemesla dēļ limfa nevar plūst brīvi, veidojas kas līdzīgs aizsērējušai izlietnei.

Sejā veidojas tāda kā kabata, kurā uzkrājas liekais šķidrums, un ar smagumu velk vaibstus uz leju. Lai mazinātu deguna mutes rievu, limfa jādzenā, jāveicina tās pareiza attece. Tam palīdz īpašā veidā uzlīmēti teipi.

Līdzīgi, ja bieži ir tūska ap acīm, pie vainas tāpat ir traucēta limfas cirkulācija.

Tomēr jāsaprot, ka teipošana gan mazinās acu tūsku, bet nenovērsīs rašanās iemeslus, piemēram, sirdskaiti vai nieru vainu.

 Teipošana nevar novērst arī dziļus savilkumus sejā.

Daudzi naktī sakož vai griež zobus, kas rada nesamērīgu košļāšanas muskuļa savilkumu. Tas atbalsojas sejas ovālā – šā muskuļa pārmērīgas spazmēšanās dēļ sejas ovāla līnija izplūst, arī veidojas dubultzods. Teipu uzlikšana vien nelīdzēs, tā jākombinē ar citām metodēm.

“Tomēr neviena metode nevar būt sezonāla – līdzīgi kā ietur diētu pirms vasaras, gribot uzcirst jauno peldkostīmu. Nepietiek, ja īsu laiku veic sejas fitnesu vai palīmē teipus, cerot būt skaists uz ilgiem gadiem,” piebilst Ieva Paškeviča.

Praktiskas piebildes
20130813-141824

 Sejas teipu visbiežāk liek uz nakti vai izmanto brīvdienās, jo diez vai kāds būs gatavs, šādi aplīmēts, parādīties sabiedrībā.

 Teips drīkst atrasties uz sejas divas dienas.

 Var to līmēt regulāri vai kursa veidā – gandrīz katru dienu, piemēram, mēnesi.

 Nedrīkst teipot seju, ja ir saslimšana akūtā stadijā, iekaisums vai audzējs.

 

366_C_logo1

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. kur var iegadaties teipi?

  2. vai vecakam sievietem ari der

Sodas maska pret maisiņiem zem acīm. Iedarbīgi!Vienkārša maska palīdz novērst maisiņus zem acīm, tumšos lokus un pietūkumu.
Starp debesskrāpjiem kā mājās. ŅujorkaEs aizveru acis un esmu Ņujorkā – joprojām – tikai domās, bet tomēr. Nekad nevarētu iztēloties, ka šī biedējoši lielā pilsēta būs vieta, kurai piederēs mana sirds.
Draugiem Facebook Twitter Google+