×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
6. janvāris, 2016
Drukāt

Aizmiegot pie atvērta loga, līdz nāvei nosalis vīrietis (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Liepājā miris šogad pirmais sala upuris – kāds 52 gadus vecs vīrietis, kurš pēc alkohola lietošanas aizmidzis pie atvērta loga, informēja Liepājas reģionālās slimnīcas pārstāve Indra Grase.

Vīrietis slimnīcā bija nogādāts vakar no kāda dzīvokļa Pulkveža Brieža ielā. Mediķi viņam konstatēja vispārēju ķermeņa atdzišanu. Vīrietis tika ievietots slimnīcas reanimācijas nodaļā, taču viņa dzīvību mediķiem nav izdevies glābt, un šorīt viņš miris.

Dzīvoklī, no kura vīrietis nogādāts slimnīcā, bija notikusi kopīga alkohola lietošana. Dzīvoklis bijis apkurināts, bet nelaime notikusi, jo vīrietis pēc alkohola lietošanas aizmidzis pie atvērta loga, kā rezultātā iestājusies ķermeņa atdzišana. Kad tas pamanīts, izsaukti neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķi.

Slimnīcas pārstāve arī informē, ka līdz ar slidenā laika iestāšanos slimnīcas Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļas traumpunktā palielinājies to cilvēku skaits, kas traumas guvuši slideno laika apstākļu dēļ. No 5.janvāra līdz šim brīdim pēc palīdzības traumpunktā vērsušies 16 cilvēki, kas guvuši dažādas traumas – gan sasitumus, gan lūzumus.

Traumatologs-ortopēds Jānis Brakovskis stāsta, ka parasti pirmajās sniegotajās dienās liela daļa no savainojumus guvušajiem ir gados vecāki cilvēki. Tipiskākās traumas ir sasitumi, apakšdelmu, potīšu un spieķa kaulu lūzumi, atslēgas kaula lūzums, izmežģījumi, sastiepumi un galvas smadzeņu satricinājums. Tie pacienti, kuri guvuši sarežģītākus savainojumus, ievietoti slimnīcā, savukārt pacienti ar vieglākām traumām veselību atgūst mājās.

Traumpunkta mediķi norāda, ka vislielākais traumu skaits pārsvarā ir pirmajās dienās, kad sniegs ir tikko uzsnidzis. Cilvēki nav pieraduši pie jaunajiem apstākļiem, neņem vērā, ka ietves ir slidenas. Taču vēlāk cilvēki adaptējas, kļūst piesardzīgāki, kā arī izvēlas stabilākus un laika apstākļiem piemērotākus apavus.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. alkašus vispār guldīt pie atvērtiem logiem !

Draugiem Facebook Twitter Google+