×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
10. februāris, 2015
Drukāt

Aizmirstais vīrietis

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

Lai mēģinātu risināt nelabvēlīgo demogrāfisko situāciju, atkal atsākusies diskusija par abortu skaita samazināšanu. Kā to izdarīt un ko darīt ar to “lielo grēcinieci” sievieti, kur viņu sūtīt, kā ar viņu runāt, kā viņu pārliecināt, kādus jaunus likumus izdomāt.

Taču, lai iestātos grūtniecība, vajadzīgs vēl kāds, proti, vīrietis. Par to diskusijas dalībnieki laikam nekad nav dzirdējuši, tikai viena praktizējoša ginekoloģe pieminēja faktu, ka ir gadījumi, ka vīrs piespiež sievieti uz šādu soli. Šādas situācijas dzīvē gadās stipri dramatiskas, pat vardarbīgas. Vienīgi dr. Lapiņš atzina, ka arī vīrietis ir atbildīgs un kādreiz dara pāri sievietei.

Es uzskatu, ka šā jautājuma risināšana jāsāk ar vīrieti. Ir beidzot jāiemāca vīrietim cieņa pret sievieti, lai viņš saprastu, ka viņam sava sieviete ir jāsaudzē. Prezervatīviem ir jābūt pa rokai vīrietim, lai pasargātu sievieti no nevēlamas grūtniecības. Ir beidzot jāieaudzina vīrietim atbildība par saviem darbiem un arī nedarbiem. Protams, es atbalstu izglītošanu, taču abu pušu izglītošanu, kā arī savstarpēju cieņu. Vīrietis ir tas, kas nodrošina sievietes emocionālo, kā arī materiālo komfortu un drošības sajūtu.

Sevišķa vērība būtu jāveltī jauniešu izglītošnai; tā jāsāk jau skolās. Ļoti liela kļūda – pat teiktu, kaitniecība – ir tas, ka skolu mācību plānos vairs nav veselības mācības. Tas negatīvi ietekmēs ne tikai reproduktīvo veselību. Gan zēniem, gan meitenēm ir jāzina galvenie riski, kāpēc rodas neauglība. Zēniem jāzin, ka ~ 50% gadījumu neauglības iemesls ir vīriešu reproduktīvās jomas saslimšanas un ka sievietei pirmās grūtniecības laikā izdarīts aborts draud ar varbūtēju neauglību visa mūža garumā. Arī es piekrītu tam, ka kontracepcija ir jāapmaksā valstij.

Uzskatu, ka stāvokli pasliktina arī daudzie bezatbildīgie uzturlīdzekļu nemaksātāju tūkstoši. Par izvairīšanos no alimentu maksāšanas jābūt daudz bargākam likumam. Tiem, kas strādā par minimālo algu, pārējo naudu nereti saņemot aploksnēs, jāpiemēro piespiedu darbs ārpus viņu darba laika, šajā laikā nopelnīto ieskaitot alimentos.

Tātad šī demogrāfijas problēma jārisina kompleksi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+