×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
11. maijs, 2015
Drukāt

Aizņemtas teju visas valsts līdzfinansētās vasaras darbavietas skolēniem

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Teju visas Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) piedāvātās darbvietas skolēniem vasaras brīvlaikā ir aizņemtas, liecina informācija NVA mājaslapā.

No 3520 darbvietām aizņemta 3391 vieta.

Šobrīd darbvietas vēl pieejamas Valmierā, Siguldā, Madonā, Ludzā, Limbažos, Gulbenē, Dobelē, Cēsīs un Balvos. Pārējās Latvijas pilsētās turpinās pieteikšanās rezervistos. Uz rezervistu vietām pieteikušies vairāk nekā 1950 skolēni.

Savukārt Ventspilī, Rīgā un Jēkabpilī strādātgribētāju ir tik daudz, ka rezervistu skaits pārsniedz pamatsastāvā esošo skolēnu skaitu. Piemēram, Ventspilī uz plānotajām 137 rezervistu vietām pieteikušies 175 skolēni, bet Jēkabpilī uz 87 rezervistu vietām pieteikušies 126 skolēni.

Jau ziņots, ka skolēni ar NVA starpniecību aktīvi piesakās darbam vasaras brīvlaikā un pagājušās piektdienas vakarā jau vairāk nekā 3000 no pieejamām 3520 darbvietām bija aizņemtas, liecina informācija NVA mājaslapā.

No 8.maija NVA pieņem skolēnu elektroniskos pieteikumus reģistrācijai skolēnu nodarbinātības pasākumā vasaras brīvlaikā.

Reģistrēties skolēni var patstāvīgi NVA mājaslapā, tās labajā pusē uzmeklējot baneri ar uzrakstu “Pieteikšanās jauniešu vasaras darbam”. Ja skolēnam nav piekļuves internetam, viņš var doties uz to NVA filiāli, kuras apkalpošanas teritorijā iecerējis strādāt, un filiāles darbinieki viņam palīdzēs aizpildīt pieteikumu elektroniski.

Skolēnam jāreģistrējas tajā NVA filiālē, kuras apkalpošanas teritorijā viņš vēlas strādāt. Skolēnu reģistrācija pamatsastāvā notiek atbilstoši filiālei noteiktajam iesaistāmo skolēnu skaitam, taču tiem skolēniem, kas nepagūs piereģistrēties pamatsastāvā, būs iespēja reģistrēties papildu sarakstā – rezervistos.

Savukārt rezervistus dalībai pasākumā aicinās tad, kad dažādu iemeslu dēļ skolēni, kuri reģistrējušies pamatsastāvā, pasākumā tomēr nepiedalīsies.

Pēcāk NVA sazināsies ar skolēniem, lai informētu par atlases laiku pie darba devēja. NVA atgādina, ka uz atlasi noteikti jāņem līdzi dzīvesgājuma apraksts jeb CV.

Darba sākšanai nepieciešama pase, kā arī ārsta izziņa par medicīnisko apskati.

Ja skolēns pats būs vienojies ar darba devēju par dalību pasākumā, ierodoties NVA filiālē, jāuzrāda arī apliecinājums par skolēna nodarbināšanu.

NVA atbalstu vasaras mēnešos strādāt un iegūt darba pamatprasmes, iemaņas un pirmo darba pieredzi varēs skolēni vecumā no 15 līdz 20 gadiem, kuri mācās vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs. Skolēnu nodarbinātības pasākums vasaras brīvlaikā tiks īstenots no 1.jūnija līdz 31.augustam.

Ja skolēns nav sasniedzis 18 gadu vecumu, viņš tiks nodarbināts ne ilgāk kā 7 stundas dienā un ne vairāk kā 35 stundas nedēļā. Skolēni nedrīkst būt nodarbināti tādos darbos, kas saistīti ar paaugstinātu risku viņu drošībai, veselībai, tikumībai un attīstībai.
Skolēns, kurš piedalīsies NVA vasaras nodarbinātības pasākumā, saņems darba algu vismaz valstī noteiktās minimālās darba samaksas apmērā, ja nostrādās pilnu darba laiku. Skolēnam tiks nodrošināts darba vadītājs, kurš palīdzēs apgūt darba pienākumus un būs palīgs darba laikā. Skolēni būs arī apdrošināti pret nelaimes gadījumiem darba vietā.

Šajā gadā skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumā NVA plāno iesaistīt 3500 skolēnus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+