Latvijā
Politika

No Finanšu policijas “aizrotētā” VID darbiniece tiek “atrotēta”2


Valsts ieņēmumu dienesta ēka
Valsts ieņēmumu dienesta ēka
Foto: Ieva Makare/LETA

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbiniece Kristīne Prusaka-Brinkmane, kas 2017. gadā VID “tīrīšanas” laikā no Finanšu policijas tika “aizrotēta” uz VID Nodokļu pārvaldi, nu līdz ar “Vienotības” pārstāvja atgriešanos finanšu ministra amatā ir paklusām “atrotēta” uz jaunizveidoto VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldi.

K. Prusaka-Brinkmane līdz pat “tīrīšanas” sākumam, VID un Finanšu ministrijas vadībai pārceļot citos amatos VID vadošos darbiniekus, pār kuru darbību krita šaubu ēna, ieņēma Finanšu policijas pārvaldes direktora vietnieces amatu.

Taču “rotācijas” gaitā viņa tika pārcelta citā darbā, kas nebūtu saistīts ar finanšu noziegumu izmeklēšanu, un 2017. gada 5. septembrī kļuva par VID Nodokļu pārvaldes direktora vietnieci. Atšķirībā no citiem “aizrotētajiem” darbiniekiem K. Prusaka-Brinkmane pārcelšanu pieņēma un jauno amatu neatstāja.

Taču tagad, VID politiskajai pārraudzībai mainoties, K. Prusaka-Brinkmane ir paklusām “atrotēta” atpakaļ – izrādās, ka jau kopš 15. aprīļa viņa ieņem jaunizveidotās VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktora vietnieces amatu.

Saistītie raksti

Formāli lēmumu par K. Prusakas-Brinkmanes pārcelšanu – faktisko “atrotēšanu” – ir pieņēmusi jaunā VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme, to pamatojot ar argumentu, ka “vadība augstu vērtē Kristīnes Prusakas-Brinkmanes zināšanas un pieredzi finanšu noziegumu izmeklēšanas jomā”.

Saskaņā ar VID vadības skaidrojumu šīs pārcelšanas iespaidā K. Prusakas-Brinkmanes iegūtās zināšanas un pieredze sniegšot “ieguldījumu Nodokļu un muitas policijas pārvaldes darba rezultātu paaugstināšanā, stiprinot izmeklēšanas kapacitāti, izmeklējot smagus un sevišķi smagus noziedzīgos nodarījumus”.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Latvijā pērn bijis lielākais nabadzības riskam pakļauto īpatsvars Baltijā 1
5 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Aizdomās par nozieguma izdarīšanu meklē attēlā redzamo vīrieti
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
Liepiņa vērsīsies SAB, jo Kariņš “atkārtoti ignorē” deputātu pieprasījumu 1
6 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

OZ
Olafs Zvejnieks
Latvijā
“Naudas trūkums budžetā – tā ir standarta situācija.” Saruna ar finanšu ministru 1
3 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: “TTT Rīga” Eirolīgas sezonu sāk ar neveiksmi
1 stunda
SK
Skaties.lv
Ekonomika
Pēc incidentiem Šveicē pārbauda arī “airBaltic” izmantoto “Airbus A220” dzinējus
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Trešdien daudzviet Latvijā pārspēts siltuma rekords 1
4 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Gāja tumsā bez atstarotāja – uz šosejas pie Grobiņas nāvējoši notriekts gājējs
57 minūtes