×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
10. marts, 2013
Drukāt

Aizsalst Rīgas līcis

Aukstā laika ietekmē turpina aizsalt Rīgas līcis, liecina dati no ASV Nacionālās aeronautikas un kosmosa pārvaldes satelīta “Terra”. Ledus pārklājis gandrīz visu līci, daudzviet ledus ir tumšs. Vēja un viļņu ietekmē ledus uzlūst un veidojas no ledus brīvas ūdens joslas. Ziemeļaustrumu vēja dēļ plašākā teritorija bez ledus 10.martā izveidojusies pie Vidzemes aiz malas ledus – šauras ledus joslas piekrastē, – un ledus gabali visvairāk koncentrējas pie Kurzemes un Zemgales.

Kurzemes rietumu piekrastē jūra brīva no ledus, un šeit intensīva ledus veidošanās nav gaidāma. Savukārt Rīgas līcī aktīva ledus veidošanās un tā biezuma palielināšanās turpināsies visu nākamo nedēļu. Vējam palaikam norimstot, ledus pārklās 100 procentu līča teritorijas, prognozē sinoptiķi.

Saskaņā ar Igaunijas Meteoroloģijas un hidroloģijas institūta publicēto informāciju ledus biezums Rīgas līcī pārsvarā nav lielāks par 15 centimetriem, vietām piekrastē un salu tuvumā tas sasniedz 35 centimetru biezumu, bet Pērnavas līcī izveidojusies līdz 65 centimetriem bieza ledus kārta.

Nav ziņu, ka ledus Rīgas līcī radītu problēmas ziemas apstākļiem pielāgotu ūdens transportlīdzekļu satiksmei.

Baltijas jūrā kopumā darbojas aptuveni 25 ledlauži, puse no tiem apkalpo Krievijas ostas Somu līcī. Ledus klātā platība Rīgas līcī ir nedaudz lielāka par normu, Baltijas jūrā kopumā – mazliet zem ilggadējā vidējā rādītāja, liecina Somijas Meteoroloģijas institūta apkopotā informācija.

Vēl nākamajās septiņās naktīs gaisa temperatūra vietām Latvijā var noslīdēt līdz -20 grādu atzīmei un zemāk. Ledus biezums palielināsies ne tikai Rīgas līcī, bet arī upēs un ezeros, it īpaši tajās vietās, kur uz ledus nav sniega segas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+