Mobilā versija
Brīdinājums -0.2°C
Diāna, Dina, Dins
Ceturtdiena, 23. februāris, 2017
3. augusts, 2014
Drukāt

Aizsardzības ministrija plāno karavīru atalgojuma reformu (4)

Foto-LETAFoto-LETA

Lai noturētu karavīrus dienestā, Aizsardzības ministrija (AM) plāno ieviest atalgojuma reformu, kas paredzētu atalgojuma pieaugumu atbilstoši karavīru kvalifikācijai, aģentūrai LETA pastāstīja Aizsardzības ministrijas preses nodaļā.

Ministrijā skaidroja, ka demogrāfiskā situācija, kuras rezultātā samazinās militārajam dienestam piemērotā vecuma jauniešu skaits, kā arī ekonomikas izaugsme, kas pašreizējo atalgojumu bruņotajos spēkos padara konkurēt nespējīgu, ir papildu izaicinājums Nacionālo bruņoto spēku personāla komplektēšanai.

Lietderīgākais risinājums būtu, ja karavīri, kuru izglītībā un sagatavošanā ir ieguldīti ievērojami resursi, iespējami ilgi paliktu dienestā. Lai to nodrošinātu, AM plāno vairākus priekšlikumus gan sociālo garantiju, gan atalgojuma palielināšanas jomās, lai radītu labvēlīgus apstākļus dienesta turpināšanai.

Viens no būtiskākajiem darbiem, ko pašlaik veic AM un Nacionālie bruņotie spēki, ir karavīru atalgojuma reformas izstrāde, lai jau ar 2016.gadu varētu noteikt karavīru atalgojuma pieaugumu atbilstoši viņu kvalifikācijai.

Plānots, ka, īstenojot reformu, algu fonds tiktu palielināts par desmit miljoniem eiro gadā. Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS) ir uzdevis izstrādāt konkrētu priekšlikumu līdz gada beigām, jo kvalificētu karavīru aiziešana no profesionālā dienesta novājina bruņotos spēkus un vienlaikus rada papildu izmaksas karavīru sagatavošanai.

Vienlaikus AM ir sagatavojusi priekšlikumu jaunās politikas iniciatīvu vidējam termiņam, kas paredz jau ar 2015.gada vidu izdienas periodus, kuros mainās karavīru atalgojums, samazināt līdz diviem gadiem pašreizējo četru gadu laikā un paredzēt atalgojuma pakāpenisku pieaugumu arī tiem, kuri ir dienestā ilgāk par 25 gadiem. Plānotās izmaksas 2015.gadā būtu aptuveni pusmiljons eiro, bet nākamajos gados – 0,9 miljonus eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Vai Ušakovs atļāva?

  2. Kura VALDĪBA ,ignorējot sabiedrības viedokli, atcēla obligāto militāro dienestu? Tagad redzam STULBĀ lēmuma sekas.

  3. katram mirusajam maksa 50000 ls vai gatvojas par1000 ls dienet miers baro kars iznicina….

Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (1)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+