×
Mobilā versija
Brīdinājums +27°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
20. augusts, 2017
Drukāt

Aizsardzības ministrija vienam no bijušajiem prezidentiem nomās jaunu luksus automašīnu (8)

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Ilustratīvs foto.

Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs izsludinājis iepirkumu par jaunas luksus klases vieglās pasažieru automašīnas pilna servisa ilgtermiņa nomu kādam no bijušajiem Valsts prezidentiem, aģentūra LETA noskaidroja Aizsardzības ministrijā (AM).

Automašīnas noma paredzēta Militārās policijas bijušā Valsts prezidenta apsardzes funkciju nodrošināšanai. Automašīnu ar operatīvā transportlīdzekļa statusu nomās uz piecu gadu termiņu.

AM skaidroja, ka esošo auto tehnisko traucējumu novēršanai, kas radušies ekspluatācijas rezultātā, ir nepieciešami regulāri, ilgstoši un dārgi atsevišķu mezglu un agregātu remonti vai nomaiņa, tādēļ šādu auto uzturēšanai ir nepieciešams lielāks finansiālais ieguldījums.

Jauna automašīna tiks nomāta, jo pilna servisa nomas līgums ietver arī tehnisko apkopi un remontdarbus, kā arī apdrošināšanas polises, tādēļ auto ir izdevīgāk nomāt, nevis iegādāties un vēl atsevišķi maksāt par remontdarbiem un apkopi.

Drošības apsvēruma dēļ un kamēr iepirkums nav noslēdzies AM neatklāja, kuram bijušajam prezidentam auto paredzēts.

Tāpat šobrīd netiek sniegta precīza informācija par finansējumu, lai neradītu iespēju potenciālajiem pretendentiem pielāgot savu piedāvājumu AM plānotajam finansējuma apmēram.

Latvijas normatīvie akti paredz, ka atstājot Valsts prezidenta amatu, persona saņem no valsts ikmēneša pensiju 85% apmērā no Valsts prezidenta mēneša atalgojuma un lietošanā vienu automašīnu. Ja personai tiek piešķirta apsardze, automašīnu un autovadītāja pakalpojumus nodrošina AM.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Katram pa sarūsējušam zapiņam un basta! Privilēģijas nost un basta! lai izbauda savus darba augļus!

 2. JUTU lidzi musu NABAGA PREZIDENTIEM ………..TOTIES MES BAGATIE PENSDIONARI….VARAM ATLAUTIES NO SROTIEM SAVAKTAS MASINAS REMONTET UN AIZBRAUKT SANEMT TO MILZIGO ……250 PENSIJU

 3. Ērce uz tautas kakla jūsu slavētā vaira. Viņai tās ekstras vajag. Viņas laikā to slepenību ieviesa. Rijīga ērce.

 4. Jā , nu bagāti gan, nekur pasaulē nekas tāds nenotiek, bijušie prezidenti tālāk rūpējas par sev paši. Sen jau to stulbumā pieņemto likumu vajag nomainīt. Pensija 85% apmērā no algas, nē nu super, da nekur pasaulē nav tā. Un Vaira, mīļie, tā noteikti nav, gan jau ka kādam vecim, kuru es droši vien vairs pat vārda pēc neatceros un par , kuru jebkuram teroristam ir nospļauties. Apsardzi redz šim vēl vajag. Da kam tie latviešu prezidenti vajadzīgi, viņi pat esošie nevienam nav vajadzīgi, kur nu vēl bijušie. Un redz katrus 4 gadus mainīsies. Vispār šo institūciju vajadzēja sen likvidēt. Vienīgā prezidente , kas ko darīja bija Vaira, pārējie vispār nav saprotams par ko saņem algu , mašīnu , dzīvokli. Kad es šitam , kas tagad ir vienreiz uzrakstīju sūdzību , tad kanceleja ne izskatīja, ne pārsūtīja citām attiecīgām instancēm, kā to agrāk vienmēr darīja, tikai atrakstīja man , ka tā nav prezidenta darīšana. Interesanti , kas tad ir prezidenta darīšana. Es nerakstīju par savām personīgām lietām, bet par nebūšanu valsts mērogā, kas skar arī mani.

  • 100% piekrītu jums. Valsts un Latvijas tautas labā nav izdarīts ne tik, cik melns aiz naga, bet SAVAM LABUMAM AR LIKUMU NODROŠINĀJUŠIES. Tāpēc laikam vajadzīga MŪŽĪGĀ APSARDZE. KAUNS! SKOLOTĀJIEM NAV, SLIMNĪCĀM NAV, PENSIJĀM NAV JAU VAIRĀKUS GADUS UTT.
   ” bijušā Valsts prezidenta apsardzes funkciju nodrošināšanai VAJADZĪGA automašīnu ar operatīvā transportlīdzekļa statusu, kuru nomās uz piecu gadu termiņu”.
   To noslepenošanu gan ieviesa V.V Freiberga, ar to viss sākās, ka tautai par viņu tēriņiem nav jāzina.
   Jautājums: Vai bija vērts uz barikādēm stāvēt, ja 27 gadu pēc kārtas mēs neko Valsts labā nedarām, tikai personigo apmbīciju piepildī’danai, dažiem izredzētajiem,

 5. Mes taču bagāta valsts . Vai tad nevaram par valsts izputinasanu uzdāvināt?

 6. Nu tak Vairai! Kam tad vēl? Šī tak grib dzīvot kā princese, tad nu paģēr sev visādas ekstras…

Draugiem Facebook Twitter Google+