×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
12. oktobris, 2014
Drukāt

Aizsardzības ministrs nevar izkļūt no Centrālāfrikas (8)

Foto-LETAFoto-LETA

Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Joprojām nav skaidrs, kad no vardarbības plosītās Centrālāfrikas Republikas (CĀR) Latvijā varētu atgriezties aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS).

Ar ministru aģentūrai LETA neizdevās sazināties. Kā pastāstīja Vējoņa padomniece Aija Jakubovska, arī viņa nav varējusi sazināties ar ministru.

Vardarbības pastiprināšanās dēļ Vējonim (ZZS) 11.oktobrī radušās grūtības izkļūt no CĀR galvaspilsētas Bangi. Kā ministrs ziņoja tviterī, lidojumi uz un no Bangi nenotiek drošības apsvērumu dēļ.

Kā aģentūrai LETA iepriekš skaidroja Jakubovska, viens no variantiem, kā Vējonis varētu atgriezties Latvijā, ir no CĀR doties uz kādu citu Āfrikas valsti, no kurienes varētu notikt lidojums atpakaļ uz Eiropu.

Lidojums varētu notikt ar militāro lidmašīnu, jo Bangi lidosta nepieņem nevienu citu lidmašīnu.

7.oktobrī Vējonis un Nacionālo bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube ieradās CĀR, kur vairāku dienu darba vizītē iepazinās ar Eiropas Savienības (ES) militārās operācijas norises gaitu. Latvijas kontingentu CĀR veido 40 karavīru vienība, kas uzdevumus pilda valsts galvaspilsētā Bangi.

Rotācijas kārtībā pašlaik Latvijas karavīri iesaistīti visos daudznacionālā bataljona uzdevumos – bāzes apsardzē, dažādu pilsētā stratēģiski svarīgu objektu apsardzē, kā arī patruļās diennakts gaišajā un tumšajā laikā. Kopš augusta manevra vadam nācis klāt vēl viens uzdevums – ātrās reaģēšanas vienības uzdevumu veikšana.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Liekas, ka ne tikai Vējonis, bet arī Graube ir tur! Domāju, ka tā ir liela bezatbildība no Straujumas puses, kas akceptēja šo vīru braucienu, atstājot valsti bez militāras vadības. Neko neesam mācījušies no Polijas traģēdijas, kad lidojot uz Katiņu bojā aizgāja visa Polijas augstākā vadība. Lai inspicētu mūsu karavīrus
    Bangi, turp nav obligāti jādodas valsts pirmajām militārajām personām. Laikam jau gribēja apvienot lietderīgo ar patīkamo, bet iekļuva ķezā. Cerams, ka viss beigsies labi!

  2. LLAI TUR PALIEK UZ NEATGRIESAnos / kopa ar labi apmaksatiem idiotiem / latvijas tevzemes patriotiem- kas pilda svesu varu pakalpinu lomu- / KALPI UN VAGARI

  3. Nu, ja Ebola ir Centrāl Āfrikā, tad tik pat labi (Ukrainas) karš ir arī piemums. Labāk iečekojiet karti, kur plosās Ebola un kur ne. Slims var palikt arī no stulbas muldēšanas.

  4. Vai Vējonis speciāli brauca pēc ebola vīrusu?

  5. …..atgriežoties no AFRIKAS vajadzētu ministram pārbaudīt veselības stāvokli,tur taču plosās tas briesmīgais vīruss!!!

  6. tas ir traki, lai veicas un ASAP laimīgi atlidot mājās!

Draugiem Facebook Twitter Google+