×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
1. aprīlis, 2016
Drukāt

Aizsardzības ministrs skeptisks par obligātā dienesta atjaunošanu (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Obligātā militārā dienesta atjaunošana prasītu pārāk lielu finansiālo atbalstu no valsts, turklāt šobrīd bruņotajiem spēkiem nav atbilstošas infrastruktūras, uzskata aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS).

Ministrs ar Aizsardzības ministrijas Preses nodaļas starpniecību norādīja, ka var diskutēt par obligātā militārā dienesta atjaunošanu, bet šobrīd šāds uzdevums Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem nav dots un jāsaprot, ka tas prasītu pārāk lielu finansiālo atbalstu no valsts. Turklāt šobrīd Latvijai nav nepieciešamās infrastruktūras, lai nodrošinātu obligātā militārā dienesta darbību.

“Šobrīd noris darbs pie profesionālā dienesta karavīru kaujas spēju pilnveidošanas, bet tie pilsoņi, kuri vēlas brīvprātīgi dot savu ieguldījumu valsts aizsardzībā, ir laipni aicināti stāties Zemessardzē,” uzsvēra ministrs.

Jau ziņots, ka Latvijas sabiedrībā ir jāturpina diskusija par iespēju ieviest obligāto militāro dienestu valsts pašaizsardzībai, kā tas ir Igaunijā un Lietuvā, runājot par mūsu drošības izaicinājumiem Baltijas Asamblejas (BA) sanāksmē, sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK).

Šodien Rēzeknē, uzrunājot Latvijas, Igaunijas un Lietuvas parlamentāriešus un ekspertus, Mūrniece arī aicināja Baltijas valstis daudz nopietnāk un aktīvāk sadarboties, lai stiprinātu mūsu reģiona drošību, tostarp darbojoties Eiropas līmenī, informēja Saeimas Preses dienestā.

Latvija 2006.gadā pieņēma lēmumu par atteikšanos no obligātā dienesta.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. raimond, sarēķini to skaitļu valodā! Atbildēt

    Raimond Bergmani, man liekas, ka tu “netver laukumu”!
    Lūdzu, uztaisi “ekseļa” tabulu un ar SKAITĻIEM un nevis emocijām pamato cik izmaksās OMD. Atbilde, ka OMD “prasītu pārāk lielu finansiālo atbalstu no valsts” – skan…stulbi un neprofesionāli no nozares vadītāja puses. Nosauc konkrētus skaitļus un nepūt miglu acīs.
    Nosauc (pamatojoties uz aprēķiniem un skaitļiem) kādu finansējumu vajag priekš OMD un kādu finansējumu 2016.gadā saņem profesionālais dienests. Ja būs skaitļi, tad tauta jau prot rēķināt un tauta redzēs cik kas maksā, kas ir lētāk vai dārgāk, vai ekonomiski pamatotāk. Ne vienmēr lētākais vai dārgākais ir visefektīvākais.
    Un par infrastruktūru – ne visus jāapmāca Ādažos. Laukos tiek slēgtas skolas. Tukšās skolas var pārveidot par mācību telpām un kazarmām. Vingrot var skolas stadionā. Uz poligonu gan varēs aizbraukt pa koplietošanas ceļu un neko jaunu no ceļiem un tiltiem nevajadzēs būvēt.

Draugiem Facebook Twitter Google+