×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
2. janvāris, 2016
Drukāt

Aizsardzības nozare vērtēs, kā nodrošināt Latvijai nelojālu cilvēku nenokļūšanu Zemessardzē (14)

Foto-LETAFoto-LETA

Kopš 2014.gada novērotā lielā iedzīvotāju atsaucība pievienoties Zemessardzei rada jaunus izaicinājumus, tāpēc aizsardzības nozare vērtēs, kā nodrošināt valstij nelojālu cilvēku nenokļūšanu Zemessardzē, intervijā aģentūrai LETA atzina Latvijas Aizsardzības ministrijas (AM) valsts sekretārs Jānis Garisons.

Garisons norādīja, ka ir bijuši atsevišķi šādi gadījumi, piemēram, 2014.gadā kāds karavīrs tika atstādināts, ņemot vērā informāciju par viņa apšaubāmo lojalitāti valstij. Kopumā situācija ir vērtējama kā laba, jo visiem profesionālā dienesta karavīriem ir nepieciešama pielaide valsts noslēpumam, līdz ar to drošības iestādes rūpīgi viņus pārbauda.

Garisons neizslēdz, ka laika gaitā cilvēki var mainīt savu viedokli un uzskatus. Mēnesī no dienesta tiek atvaļināts vismaz viens karavīrs, kurš zaudējis pielaidi valsts noslēpumam, bet iemesli tam var būt dažādi. Precīzi iemesli pielaides zaudēšanai netiek un nedrīkst tikt atklāti, tomēr nelojalitāte valstij nav galvenais iemesls, kādēļ karavīriem dienests jāpamet.

Zemessargiem pielaide nav nepieciešama, tomēr kopš pagājušā gada novērotā lielā iedzīvotāju atsaucība pievienoties šai bruņoto spēku struktūrai rada jaunus izaicinājumus, tāpēc drošības iestādes un komandieri seko tam, lai dienestā nenokļūtu apšaubāmi cilvēki, kuriem ir pretēji mērķi. “Mēs vērtēsim, kā nodrošināt to, lai Zemessardzē šādi cilvēki nedienētu,” uzsvēra Garisons.

AM valsts sekretārs nenoliedz, ka Latvijai nedraudzīgu valstu mērķis ir ar dažādām informatīvām metodēm graut Latvijas iedzīvotāju morāli un vairot neticību savai valstij. Šī informatīvā kampaņa tiek vērsta pret visiem, un karavīri nav izņēmums.

“Tāpēc mēs rūpējamies par bruņoto spēku pārstāvju psiholoģisko aizsardzību un pievēršam lielu uzmanību aktuālās ģeopolitiskās situācijas skaidrošanai. Vēlos uzsvērt, ka, neskatoties uz tautību un politiskajiem uzskatiem, karavīru vidū valda brālības sajūta, jo kaujas laukā karavīra dzīvība ir atkarīga no dienesta biedra,” uzsvēra Garisons.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Sen bija laiks sijāt it īpaši LV autrumu rajonos. Teiktais neatiecas tikai uz ZS, it īpaši jaskar IeM -policijas ierindu un komandājošo sastāvu .IeM daudz tādu ar georga lentītēm un Krievijas karogiem var atrast it īpaši kabinetos. Ukrainas vēsture demonstrē kā strādā IeM -5 kolona. Pilsoniskā valstī ,karaklausība ir obligāts pilsoņa pienākums Austrijā ,Šveicē esi pacifists ,reliģiozi apsvērumi : darbs saistībā ar valsts drošibu ir liegts ,ieroči !

 2. Urliski buldurējošos tur uzņemt nedrīkst nekādā gadījumā.

 3. ................... Atbildēt

  pārskatiet nu kam vispār ir ieroču atļaujas

 4. Ё моё, а я так хотел, так хотел. Вот только лояльность не выросла и форма черепа не та.

 5. par kādu patriotismu iet runa kas ir 2 dienas gadā un to slaistu kontingentu

 6. Cerams, ka tas notiek jau labu laiku. Ir pilnīgi skaidrs, ka šāda, organizēta darbība notiek. Muļķi gan to nesapratīs. Metodes visticamāk ir izsmalcinātas un notvert nopietnākos nebūs viegli, bet ne neiespējami. Tie kuri atklātu pauž savus uzskatos, vai sociālajos tīklos liek bildītes arī ir pamuļķi. Lietas strādā savādāk…

  • nodrošināt Valsts aizsardzību un nacionāli patriotisku attīstību – bez okupācijas seku principiālas likvidācijas – nav iespējams; jo okupanti un to pēcteči, kuri sevi uzskata par atbrīvotājiem, jau arī kārtējo okupāciju uzskatīs par sev līdzīgu “atbrīvotāju” ienākšanu. No kā tad tos latvijiešus lai sargā, ja ienāk vēl kādi papildspēki vietējiem “atbrīvotājiem”…?! Nothing special!

 7. Domāju, ka tie jau sen tur ir un darbojas visus gadus….Patriotu rindas gan sarukušas…

 8. pēc kādiem kriterijiem? kas vērtes pašus vertetājus? vai nepatika pret valdibas politiku automātiski nozimes valsts nodevibu?…..politiķi cenšas apbru’not tikai viņiem uzticamus cilvēkus neviss valsts patriotus

 9. eu, redakcija, nu beidziet likt vienu un to pašu foto pie rakstiem par armiju !

Draugiem Facebook Twitter Google+