Mobilā versija
Brīdinājums +0.4°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
10. janvāris, 2015
Drukāt

Aizsargājamo dzīvnieku radītos postījumus nekompensēs, ja no tiem nemēģinās izvairīties

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Bišu stropi.

Kompensāciju par īpaši aizsargājamo nemedījamo sugu un migrējošo sugu dzīvnieku nodarītajiem būtiskiem postījumiem neizmaksās gadījumos, ja lauksaimnieki pirms tam nebūs veikuši aizsardzības pasākumus, lai mēģinātu no šādiem postījumiem izvairīties, informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM).

Sugu un biotopu aizsardzības likums paredz zemes īpašniekiem un pastāvīgajiem lietotājiem tiesības saņemt no Latvijas Vides aizsardzības fonda līdzekļiem kompensāciju par īpaši aizsargājamo nemedījamo sugu un migrējošo sugu dzīvnieku nodarītajiem būtiskiem postījumiem. Tomēr likums ir vairākas reizes grozīts, nosakot, ka kompensācijas neaprēķina un neizmaksā 2009., 2010., 2011., 2012. un 2013.gadā.

Arī šā gada valsts budžetā atsevišķi līdzekļi šīm kompensācijām nav paredzēti, tikmēr Dabas aizsardzības pārvaldei 2015.-2017.gadam kompensāciju izmaksai par saimnieciskās darbības ierobežojumiem īpaši aizsargājamās dabas teritorijās un mikroliegumos ir pieejami 658 605 eiro katru gadu. Savukārt kompensācijām indikatīvi ir nepieciešams 367 231 eiro katru gadu. Līdz ar to pārpalikumu, kas ir 291 374 eiro apmērā katru gadu, ir iespējams pārdalīt kompensācijām par īpaši aizsargājamo nemedījamo sugu un migrējošo sugu dzīvnieku nodarītajiem būtiskiem postījumiem.

VARAM ir sagatavojusi grozījumus sugu un biotopu aizsardzības likumā, nosakot, ka uz kompensāciju nevarēs pretendēt, ja pirms tam nebūs īstenoti novēršanas pasākumi pret dzīvnieku iespējamiem postījumiem. Kā piemēru VARAM min teritorijas norobežošanu ar žogu, ganāmpulku apsargāšanu, piemēram, ar apmācītiem suņiem.

Dabas aizsardzības pārvalde ir aprēķinājusi, ka nepieciešamā summa kompensāciju izmaksai šogad varētu būt 318 894 eiro apmērā. Tomēr, nosakot ierobežojumus kompensāciju saņemšanai, izmaksājamā summa varētu samazināties.

Patlaban grozījumi likumā ir saskaņošanas stadijā.

Pievienot komentāru

Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (18)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+