×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
26. maijs, 2015
Drukāt

Aizsargātajiem lietotājiem cita norēķinu kārtība (2)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ar “Elektrum Universālais” karti katru mēnesi maksāju par elektrību. Pēdējo reizi par aprīlī patērēto elektrību – 80 kWh – 11. maijā samaksāju 9,31 eiro ar atlaidi pēc Starta tarifa. Bet no “Latvenergo” kopš gada sākuma saņemu rēķinus, kuros nezin kāpēc esmu pieskaitīta “Elektrum Klasiskais” maksātājiem.  Broņislava Beča Rīgā

“Latvenergo” pārstāve Ivita Bidere klāsta, ka Bečas kundze patiešām bija nolēmusi no šā gada janvāra par patērēto elektrību maksāt pēc “Elektrum Universālais” noteikumiem – noteiktu summu katru mēnesi jeb tā saukto izlīdzināto maksājumu.

Bet jau kopš janvāra viņai ir piešķirts tā sauktais aizsargātā lietotāja statuss. Tas paredz, ka ik mēnesi par pirmajām 100 kWh kliente maksā pēc agrākā Starta tarifa, tādējādi saņemot valsts atbalstu norēķiniem par elektrību.

Datus par aizsargātajiem lietotājiem – maznodrošinātajām un trūcīgajām personām, kurām piešķirams šāds atbalsts, – “Latvenergo” ik mēnesi saņem no pašvaldību sociālajiem dienestiem. Valsts atbalsts norēķiniem par elektrību aprīlī kopumā piešķirts vairāk nekā 71 000 klientu. Valsts atbalsta saņēmējiem nav iespējams izvēlēties izlīdzināto maksājumu. Tāpēc B. Bečai ticis piedāvāts maksāt pēc “Elektrum Klasiskais” noteikumiem – atbilstoši katra mēneša faktiskajam patēriņam. “Informāciju, ka klientei ir piešķirts šis valsts atbalsts, rakstiski nosūtījām janvāra beigās. Vēstulē izskaidrojām viņai izmaiņas arī norēķinu kārtībā,” piebilst “Latvenergo” pārstāve. “Norēķinoties pēc “Elektrum Klasiskais” noteikumiem, klientiem ik mēnesi jāpaziņo elektroenerģijas skaitītāja rādījumi, kuriem atbilstoši tiek izrakstīts rēķins. Ja klients tos nepaziņo, tad rēķinu izraksta atbilstoši iepriekšējo mēnešu vidējam patēriņam.” “Latvenergo” aicina valsts atbalstu saņemošos klientus turpmāk ik mēnesi laikā no 27. līdz 6. datumam paziņot skaitītāja rādījumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Vārdu sakot,nevis brīvais tirgus,bet viens vienīgs bardaks.Valsts uzņēmums dīrā nost ādu trūcīgākajiem valsts iedzīvotājiem,tā vietā,lai palīdzētu.Ja tas būtu privāts uzņēmums,tad saprotams,gribētu pelnīt vairāk,bet VALSTS,uzsveru-valsts-nu pilnīgs nonsenss!Tad vēl tā saucamā”obligātā komponente”kas nav nekas cits kā papildus peļņas avots privātajiem elektroenerģijas ražotājiem uz patērētāju rēķina.Nesaprotu,kādēļ man,pensionāram,būtu jāsponsorē ražotājs,kurš vēlas gūt papildus peļņu?

    • Tas ir tāpēc, ka valsts pabalsti un atbalsts tiek piešķirts tikai bagātajiem, progresīvais viņiem nav jāmaksā, jo pensionāriem ga no pensijas jāksā nodoklis, ja viņš ir nopelnījis vairāk kā skaitās zem iztikas minimuma. Tāpat sociālais arī nav jāmksā bagātajiem. Bagātie pie mums Latvijā ir īpaši aizargājamo statusā ( svētās govis )

Draugiem Facebook Twitter Google+