×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.4°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
28. oktobris, 2016
Drukāt

Aizstāv “Islāma valsts” upurus

Foto - REUTERS/LETAFoto - REUTERS/LETA

Nadia Murada Basē Taha

Eiropas Parlamenta (EP) ikgadējā Saharova balva piešķirta jezīdu kopienas pārstāvēm Nadiai Muradai un Lamijai Adži Bašarai, kuras aizstāv sievietes, kas cietušas no teroristiskās organizācijas “Islāma valsts” seksuālās vardarbības.

Piešķirot šo balvu Nadiai Muradai un Lamijai Adži Bašarai, “mēs parādām, ka viņu cīņa nav bijusi veltīga un ka mēs esam gatavi palīdzēt viņu cīņā pret grūtībām un nežēlību, ko veikusi tā sauktā Islāma valsts, kuras vardarbībai daudzi cilvēki vēl joprojām ir pakļauti”, uzstājoties plenārsēdē, teica EP priekšsēdētājs Martins Šulcs. “Viņas varēja aizbēgt uz Eiropu un atrast šeit patvērumu,” viņš piebilda.

Nadia Murada Basē Taha (attēlā) un Lamija Adži Bašara ir pārcietušas “Islāma valsts” (IS) seksuālu paverdzināšanu un pārstāv tās sievietes, kuras cietušas no IS īstenotās seksuālās vardarbības. Viņas arī uzstājas, publiski aizstāvot jezīdu kopienu Irākā – reliģisko minoritāti, ko IS kaujinieki pakļāva genocīdam. 2014. gada 3. augustā IS nogalināja visus vīriešus viņu dzimtajā Kočo ciemā Sindžarā, Irākā. Visas gados jaunās sievietes, tostarp L. Adži Bašara, N. Murada un viņu māsas tika nolaupītas un turētas verdzībā seksuālai izmantošanai.

2014. gada novembrī N. Muradai izdevās izbēgt. Viņai palīdzēja kaimiņu ģimene, kas viņu slepus izveda no IS kontrolētās teritorijas, dodot iespēju doties uz bēgļu nometni Ziemeļirākā un vēlāk nokļūt Vācijā. Gadu vēlāk, 2015. gada decembrī, N. Murada uzstājās ar saviļņojošu runu ANO Drošības padomes pirmajā cilvēku tirdzniecības jautājumam veltītajā sesijā, stāstot par pārciesto. 2016. gada septembrī viņa kļuva par pirmo ANO Narkotiku un noziegumu apkarošanas biroja labas gribas vēstnieci.

Saharova balvas pasniegšanas ceremonija notiks Strasbūrā 14. decembrī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+