×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Astra, Astrīda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
27. aprīlis, 2017
Drukāt

Monika Zīle: Aizstāvot baņķieri Rungaini (70)

Ģirts Rungainis. Foto - Ieva Čīka/LETAĢirts Rungainis. Foto - Ieva Čīka/LETA

Aizvadītajā nedēļā īstu sabiedrības viedokļu cunami izraisīja “Swedbank” galvenā ekonomista Mārtiņa Kazāka intervija tīmeklī. Citstarp finansists tur pieminēja, viņaprāt, Latvijas pensionāru lielos mājokļus, kuros paši vecie ļaudis nesaskatot dzīves līmeņa paaugstināšanas resursu: mainiet vai pārdodiet un būs līdzekļi vajadzībām, ko tagad nevarat atļauties. Tēmu gluži kā diriģenta zižļa mājienu gaidījis korists tūdaļ pārķēra un ar iedvesmu krāšņi attīstīja investīciju baņķieris Ģirts Rungainis, jau daudz konkrētāk vērsdamies pret senioru bezkaunīgo alkatību: šie prasot palielināt pensijas, lai paturētu savus trīsistabu dzīvokļus, esot jābeidz apmierināt viņu dižmanīgās iegribas! Atbalss bija paredzama – baņķiera virzienā lidoja kā steigā sagrābstīti verbāli gruži, tā pamatīgi akmeņi. Kritiķi vilka gaismā Rungaiņa kunga grēkus, ieskaitot neviennozīmīgos padomus “Liepājas metalurga” lietā, un atcerējās agrāk notikušus viņa uzbrukumus pensionāriem: ka vecūkšņiem pietiktu ar nelielu ikmēneša pabalstu un tērēt sociālā nodokļa miljonus šīs finansiālu pienesumu nedodošās armijas lološanai nav prāta darbs. Apmēram tā.

Ziņu arhīvos saglabātos baņķiera uzskatus pamatīgāk aplūkojušie tur saskatīja slimīgu augstprātību un pat cilvēknīšanu. Secinājums visnotaļ pārsteidzīgs, tāpat kā godājamā finansista spriestspēju apšaubījums. Tiesa, no viņa pēdējā pauduma šķietami izriet, ka visi Latvijas “penši”, Latgales pierobežā dzīvojošos ieskaitot, gozējas lepnos trīsistabu apartamentos. Bet labi skolotām personībām piemīt plaša iztēle, un mēs nevaram prasīt, lai augsti titulēti finansisti pilnīgi visu pamatotu ar statistiku un faktiem. Rungaiņa kunga spīvumā pret pensionāriem pat zaļš psihologs nesaskatīs ne naga melnuma naida un sacīs, ka šo paudumu sakne, iespējams, slēpjas tikai gerontofobijā jeb bailēs no vecuma.

Fobija nav garīga vaina, kuras dēļ ierobežo rīcības spējas. Absolūti ne. Gandrīz visi cilvēki negrib kaut kam pieskarties, nevēlas ieraudzīt, nonākt tuvumā utt. Lūk, Napoleona biogrāfi izpētījuši, ka imperators paniski baidījies no baltas krāsas un zirgiem un atradies tuvu samaņas zaudēšanai, uz balta ērzeļa pozēdams māksliniekam. Savukārt Pēterim I lielas tukšas telpas uzdzina šermuļus, ko apstiprina viņa mazais namiņš Liepājā. Baidīties no vecuma ir tas pats, kā ģībt, ieraugot zirnekli. Sievietes to atzīt nekautrējas – daiļais dzimums pretīgumu izspiedz vai citādi skaļi neitralizē. Vīrieši savas fobijas lielākoties cenšas noslēpt zemapziņas dzelmē, bet negantnieces pamanās izspraukties dažādos veidolos. Kā, piemēram, baņķierim Rungainim. Varbūt. Ko mēs zinām, varbūt viņu ik dienas šausmina kādi ikvienu normālu vīrieti satraucoši signāli par vecuma tuvošanos. Ja svilsti šo sajūtu ellē un limuzīnā pie luksofora apstājies, vienmēr ieraugi kādu klunkurojam ar spieķīti, tad vēlme izskaust večus kā šķiru vai vismaz ierobežot ir tikai pašaizsardzība. Nekāda ļaunuma.

Tiesa, Rungaiņa kungam izraisa netīksmi arī laucinieki – ja valdība vērīgāk ieklausītos viņa padomos un sadzītu visus pilsētās, tad… Ai, nevaicājiet viņam, kas tādā gadījumā notiks ar provinces pensionāru milzīgajiem dzīvokļiem un greznajām pilīm. To, iespējams, zina “Swedbank” galvenais ekonomists, kura fobija pagaidām uzvedas rāmāk. Tik un tā – būsim iecietīgi un nepiedēvēsim katram viņu sprediķojumam pārāk lielu nozīmi.

Pievienot komentāru

Komentāri (70)

 1. Banķierītis Rungains apaļš palicis no iesaistīšnos Ventspils uzņēmumu tranzītkaros.Stepanovs nedaudz piebaroja šo ruksi.

 2. Tauta nav apjēgusi ka sapuvusī t.s. valsts elite izvērš pilsoņu karu pret savu tautu ,patriecot 350000 savu pilsoņu emigrācijā un to vietā grib pievilināt sev par vergiem imigrantus.Vergs Spartaks ,kas sacēlās pret vergturiem Romas impērijā beigās zaudēja karu ,jo viņa karavadoņi – bijušie vergi apauga ar mantu un paši kļuva par vergturiem.Atmodas laiku beigu posmā bijušie psrs vergi sacēlās ,vēlāk sašķēlās ,daļa no tiem kļuva par ,,vergturiem,, cita daļa par beztiesiskiem vergiem.Rungainim ir vergtura domāšana un rīcība.

  • Vēsture atkārtojas. Viss noris pa spirāli.

  • Prasība Rungaiņa k-gam! Atbildēt

   Lūdzu dodiet pārskatu, labo darbu sarakstu, ko Jūs esat ,būdams investīciju baņķieris, paveicis savas Valsts labā? Tās cūcības, mēs jau pietiekoši zinām, ko Jūsu kantoris sastrādājis. Cik investoru esat piesaistījis Latvijai, cik darba vietas radītas? Kāds atalgojums šiem cilvēkiem, kas tur strādā un t.t.?

 3. bija tie,kas iegrūda Latviju parādos. No tās lielās naudas tautai nekas netika. Visu atdeva bankām. Tieši viņus vajadzēja triekt ratā vai uz pansionātiem.

  • Uz kādiem pansionātiem?! Viņi paši aiztrieksies uz “siltajām zemēm” -Dominikānu,Taiti un tamlīdzīgi.

 4. Nu veel jau pastaav arii taadas vecaas EU daliibvalstis, kur penshiem valsts pensija pusliidz ir vienaados raamjos un viss paareejais no privaati kraataa – citos fondos – extraam, kameer te jau sacensiiba noris, kuram vairaak tuukstoshius (izdienas penshiem vai vecuma) valsts katru meenesi atmetiis….

  In tad ir vel pavasiasm kjeceriigaaka doma nu jau arii – tei, kas labi pelniijushi un savairojushi turiibu dziives laikaa, uz pensiju vispaar turpmaak varies necereet – taa nabago galam domaat buushot… Latvijaa jau kaa parasti tasi- viss otraadi. Kaapeec nez taa?
  :)))?

 5. Par LM, Citadeli un AirBaltic Rungainim būtu jāsēž 100 000 gadus + nošaušana.

  • Šaut nevajag. Vajag pielemt tādu sodu kā spīdzināšana ar tādiem paņēmieniem, kuri atbilst viņa nodarījumiem tautsaimniecībai un kuru rezultātā cieš valsts un tauta. Kaut ko līdzīgu Sīzifa akmens velšanai kalnā. Un ilglaicīgi,lai apjēdz realitāti ! Vāja cerība,bet varbūt pēc soda izciešanas no rungaiņa izveidosies cilvēks.

 6. Zili debesu brīnumi! No nekā nejēdzoša ”Latvijas Kuģniecības” valdes locekļa par ”baņķieri”!!! Tas var notikt tikai Latvijā! PS Arī kļūstot par itkā baņķieri,prātā nav pieņēmies!

 7. Un kā tur bija ar Liepājas Metalurgu,kur rungaiņa “prudencija” ieteica vislabākos investorus un nopelnīja miljonu par “teicamu” darbu ?

 8. un tādi rugaiņi ir mūsu Latvijā ekonomisti,kuri neekonomē,tik bāž savā kabatā+ vēl vēlās iznīcināt visus vecos cilvēkus.šausmas,viņa mātei,ja vēl dzīva man domāt liels kauns par tādu dēlu ko ir izaudzinājusi!!!!!

 9. TREKNI NOBAROJIES BANķieris,nedod dies ar tādu pat satikties sabiedriskajā tualetē…………

  • Nekad neesmu varējusi saprast, kāpēc šo kungu titulē par “baņķieri”. Cik publiski zināms, viņa galvenais bizness ir par lielu naudu pārdot savus pakalpojumus Latvijas valdībai, kas viņam uztic dažādus uzdevumus, ar ko ierēdniecība valdībasprāt netiktu galā.

 10. Ir dziesma- man sautene ir viena, bet………..

 11. Rungainis bijis iesaistīts Ventspils tranzītuzņēmumu karos,kur ļoti strauji vairojis savu ķermeņa aprises,tāpēc izliekās par pārgudro.

 12. Šīm te banķieru fobijām būs ļoti tālejošas sekas nākotnē. Cilvēki darba spējīgā vecumā jau tagad redz un saprot, ka godīgam un pašaizliedzīgam darbam šīs valsts labā nav nekādas nozīmes. Darbs un cilvēki kas godīgi strādā un maksānodokļus, netiek novērtēti un cienīti.
  Tikpat, kad vairāk nevarēsi izdarīt to, ko varēji jaunības un brieduma gados, tad tevi padzīs no tavām mājām, kuras agrāk ar savu darbu nopelnīji. Negribēsi pamest savu sarūpēto un iemīļoto ligzdiņu, nevarēsi aiziet pie ārstiem un nopirkt zāles, kā arī pārtiku. Pieaugs nodokļu un komunālo maksājumu parādi un tevi izliks uz ielas. Bet tādi rungaiņi uz tā rēķina arvien pieaudzē lieko svaru.

 13. Rungainis EKONOMISKĀ ekonomikā orientējas, bet tās vēlēšanas taču jānopērk, lai pabiras un muļķi ievēl…pļutina shēma, tā arī jājamies pabiru līmenī

 14. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  > šajā pašreizējā MZ SILES “valstī” krampjaini agonējošajos masmēdekļos (t.sk. la-vīzē u.c. taml. necilās w-bedrēs) bezcerīgi truli parazitējošajiem PRETLIKUMĪGU CENZŪRU piekopjošajiem administratīvajiem izpildfunkcionāriem (u.c. taml. nožēlojami juridiski analfabētiskiem “lielākajiem kretīniem”)

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. VALSTS ATZĪST UN AIZSARGĀ CILVĒKA PAMATTIESĪBAS saskaņā ar šo Satversmi, LIKUMIEM un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. IKVIENAM IR TIESĪBAS UZ VĀRDA BRĪVĪBU, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. C.E.N.Z.Ū.R.A ir AIZLIEGTA.

  ========

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

 15. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  > šajā pašreizējā MZ SILES “valstī” krampjaini agonējošajos masmēdekļos (t.sk. la-vīzē u.c. taml. necilās w-bedrēs) bezcerīgi truli parazitējošajiem PRETLIKUMĪGU CENZŪRU piekopjošajiem administratīvajiem izpildfunkcionāriem (u.c. taml. nožēlojami juridiski analfabētiskiem “lielākajiem kretīniem”)

  ======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. VALSTS ATZĪST UN AIZSARGĀ CILVĒKA PAMATTIESĪBAS saskaņā ar šo Satversmi, LIKUMIEM un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. IKVIENAM IR TIESĪBAS UZ VĀRDA BRĪVĪBU, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. C.E.N.Z.Ū.R.A ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

 16. Tas, kurš nemīl pats sevi, nespēj mīlēt citus…

 17. Aizej pie psihiatra, laukos cilvēki attīsta biznesu, lauku tūrismu, ir spēcīgas zemnieku saimniecības ar labiem kapitāliem, tie lumpeņi kā tu saki var vēl Tev pamācīt kā un kur investēt naudu. Tā kā atpūties un elpo dziļi… Tas ka Rungainim besī ka zemnieki māk labāk apgūt ES fondus un piesaistīt finansējumu, pie tam vēl saņem subsīdijas- tas viņam smagi besī- bet to viņš atklāti nevar pateikt- arī to ka zemnieki un laucinieki ir vieni no kārtīgākajiem kredītu maksātājiem, jo viņiem ir zeme, un saprot ar ko riskē, un tas ka bankas aktīvi finansē zemniekus- to jau nu baņķieriem vajadzētu zināt!!☺

 18. Kā mani kaitina šis augstprātīgais nelieša ģīmis!!!!!noēdies uz citu cilvēku rēķina un pārgudri murmulē,visbriesmīgākais cilvēks Latvijā un visnelietīgākais….kur viņš parādās,skrienu izvemties…..

 19. Nu ko par Rungaini runāt, tik cinisku cilvēku Latvijā vēl nebiju dzirdējusi,jau tā sejas grimase vien liecina par viņa raksturu,cik ļoti viņš ienīst Latvijas pensionārus,it kā viņam nebūtu ne vecvecāku,ne vecāku.! Kauns klausīties viņā,es arī negribu ne TV ,ne presē redzēt viņa ģīmi,riebjas!!

 20. Diemžēl mūsdienās ir pazuduši tādi jēdzieni kā goda vīrs, cienījams,inteliģents cilvēks, cik atceros vēl nesen nevarēja tā būt, ka sabiedrībā var ieņemt “ekspertu “vietu ciniski jauni vīrieši,kuri izrā

 21. Smalka ironija! Tikai uz tādiem rungaiņiem tā neiedarbojas. Jābliež ar rungu, ir tad vēl nereaģēs, jo āda biezāka par bifeļādu. Ko gan var gaidīt no īpatņa,kurš slimo ar narcisismu un lielummāniju ? Alkatīgi aizrāvušies ar savu nesātīgo labumu rīšanu, viņi nav spējīgi iedomāties,kā dzīvo un elpo tauta,tai skaitā viņu tik nicinātie “penži”. Interesanti,ko par viņiem domā viņu pašu vecāki,vecvecāki?

 22. Diemžēl mūsdienās ir pazuduši tādi jēdzieni kā goda vīrs, cienījams,inteliģents cilvēks, cik atceros vēl nesen nevarēja tā būt, ka sabiedrībā var ieņemt “ekspertu “vietu ciniski jauni vīrieši,kuri izrāda necieņu savai vecāku, vecvecāku paaudzei (laikam paši ir auguši citā zemē).Diemžēl viņu skaits vairojas,nu blakus Rungainim ir Toms Bricis, Kupčs untt Nu neesam tik aprobežoti, ka nesaprastu notiekošo, izņēmums Zanders, godavīrs .

  • Piekrītu Rungainim Atbildēt

   Varbūt aizer muti, tu, kas gribi parazitēt vēl un vēl. Mūsdienu pensionāri nav tēvijas kara veterināri, ka būtu tiem kas jādod. Drīzāk otrādi – tie ir tie, kas izputinājuši šo Latviju ar savu muļ’ķibu zagļus un krāpniekus vēlot 27 gadus un tafad vini apēd savus bērnus, lai pēc viņiem – padomju siltumnīcā izaudzinātiem mulkiem pateretajiem, nekas pari nepaliek.

   • Kāpēc domā, ka pensionārs Bauskā, savā 2 -istabu dzīvoklī parazītē vairāk kā vidēji?
    To taču reāli pat nevar pārdot, lai pārvāktos uz ko citu. Turklāt, par ko pārcelties, naudas man arī nav.
    Cita lieta, ka pensionārs parazītē kā tāds vispār… Es gan vēl piestrādāju ar.

   • Priekšpilsētas tumsoņa Atbildēt

    Aizver savu smirdīgo kloāku un bāz savu bezsmadzeņu galvu atpakaļ briseles pakaļā! Un ja arī gribi ko gvelzt, tad pirms tam pacenties iemācīties latviešu valodas gramatiku un pareizrakstību!

 23. Baņkieriem vispār jāstāv pie ratiem klusu. Viņus izglāba vienas nakts lēmums par ko tagad maksās vēl mūsu bērni un mazbērni.
  Otra lieta, lai pameklē kur ir tie vienistabas dzīvokļi tik daudz.

 24. Redzams,sovjetu mums vēl pilns ,vāji maskēts pagrabs,bet par cienījamo Rungaiņa kungu-nekas tā nedaiļo cilvēku,kā pārliecība un skaidra ,saprotama valoda.

 25. Kādreiz Krievijā boļševikiem izdevās tā saucamā Lielā Oktobra sociālistiskā revolūcija. Kāpēc? Tāpēc, ka Krievijā bija ļoti daudz tādu “rungaiņu”.

 26. Kādreiz Krievijā boļševikiem izdevās tā saucamā Lielā Oktobra sociālistiskā revolūcija. Kāpēc? Tāpēc, ka Krievijā bija ļoti daudz tādu “rungaiņu”.

 27. sitam mulim driz tiksim klat es vinu dauzitu kamer vins man uz celiem udeni prasitu

 28. Cik atceros baņķieris Rungainis bija arī tas, kas mudināja LV tautu ņemt kredītus un droši atļauties strauji uzlabot savus dzīves apstākļus. Tagad iestājoties ES 5 gados sasniegsim vidējo ES dzīves līmeni un dzīvosim uz URRĀ, urrā! Negribētu šo demagogu redzēt ne TV, ne radio, ne citur presē. Viņš visu laiku ir barojies uz valsts iepirkumiem, konsultējot dažādos jautājumos, bet par to neuzņemoties nekādu atbildību.

 29. Ieruagot tā rungaiņa taukmūli vien sāk niezēt rokas un tā vien gribas ķerties pēc milnas!

 30. Vai atmiņā nav palicis, ka kāds no iepriekšējiem Rīgas mēriem, jautāts, nezināja, cik maksā biļete Rīgas sabiedriskā transportā? Kungu realitāte vienmēr ir bijusi cita.

 31. Ņemot vērā cik viegli kungs ir ticis pie lielas naudas,tad ir saprotama viņa nicinošā un anafalbētā attieksme pret tiem,kuri nav tik alkātigi un ir ļāvuši viņam izvērsties,tā radot viņā narcisa un sakāpināta pašnovērtējuma augsni.

 32. Šito resno vepri no Limbažiem sen jau bija laiks izbarot sudrablapsām………

 33. abi minētie Kazāka un Rungaiņa kungi nedzīvo objektīvā realitātē vai arī ir demagoģiski nelieši. Latvijā nav tādu iespēju, lai pensionārs varētu iegādāties sev mazāku cilvēcīgi iekārtotu mājokli, nenolemjot sevi dzīvot tehniski bīstamā graustā ar pastāvīgām rūpēm gādāt kurināmo -malciņu, apmeklēt sabiedrisko pirti un kopējo sauso ateju kāpņu telpā… tās ir Latvijas 21.g,s, “ragaviņas” veciem un nespēcīgiem

 34. Šis čurgalvis (tāds, kuram čuras sakāpušas no urīnpūšļa smadzenēs) un viņam līdzīgie ir pelnījuši atbilstošu sabiedrības locekļu attieksmi, bet liela daļa ir spējīga tadiem “ielīst”.

 35. Nevar ļaunoties uz slimiem cilvēkiem,kuri nav vairs izārstējami.Viņi redz tikai savu maku,kuru piepildījuši ne jau bez visas tautas palīdzības.Ja tādi rungaiņi un kazāki tik gudri,lai palīdz tiem pensionāriem ar padomu,kā to realizēt dzīvē.Pie tam gudrs cilvēks zina,ka rietumos 1 istabu dzīvoklis sastāv no guļamistabas un dzīvojamās istabas.Mums tie ir 2 istabu.Negribu nevienam vēlēt neko ļaunu,bet viņiem gan novēlu tādas pat vecumdienas kādas viņi novēl mums.

 36. Augļotāji – sabiedrības šakāļi!

 37. Parak apvelies , sis kungs ! Kauna un goda , vinam nav bijis un nebus ! Cik daudz naudinas , jau ir sarausis ??? Kur skatas Valsts prezidents , Saeimas deputati , kad kaut kats merkakis , apkauno un izsmej – PENSIONARUS ??? Izmest meslaine , jeb izsutit uz Siriju , tad gribetu redzet , cik daudz meslu , vel mestu Latvijas cilveku virziena . Izskolojas , par pensionaru maksato naudinu , un tagad met gudro ??? Kaunies – RUNGULI un laidies , jo RUNGA tevi jau gaida !!!

 38. Lai viņš pamēģina izdzīvot ar 80 eiro pensiju, vismaz pāris mēnešus, tad sapratīs, kā tas ir. Citādi nē. Švedbanka tik iekasē naudu no klientiem.Un vēl par katru kustību stučī VIDam.

 39. Ka Rungaini par necieņu pret veciem cilvēkiem skars kāds Dieva sods.

 40. Lai nodibina īstu, ienesīgu pensiju fondu, ja ir tāds varens baņķieris!

 41. Parazītu tārpiem ita cita bioloģija, loģika un sabiedrības uzbūve.
  veido parazītu kolonijas.

 42. Valstī ir radīta kastu sistēma – īpašie, kuriem ir jāsaņem grandiozas algas un privilēģijas, kas viņus uz mūžīgiem laikiem nošķirs no lumpeņiem, kuriem vienmēr var pateikt, ka valstī naudas nav, lai viņiem maksātu darbam adekvātu algu vai pensiju, toties tiek rūpīgi vērots, vai kāds no viņiem nav iemanījies kaut ko iekrāt vai labiekārtot. Lumpeņiem nekas nepienākas, atskaitot nodokļus, lai varētu maksāt īpašajiem par tukšu, augstprātīgu muldēšanu, nekur nederīgiem ieteikumiem, pagozēšanos valdēs un nodrošinātu lieliskas vecumdienas par viņu pensiju fondos un banku kontos sabērtajiem lumpeņu grašiem. Īpašajiem nedraud nabagu pansionāts vai bezērtību istabele, viņiem pieder mājas Latvijā un ārpus tās. Īpašajiem gan nākas brīžiem uzņemties nepatīkamo uzdevumu ierādīt lumpeņiem viņu vietu, jo šie mēdz aizmirsties un iedomāties, ka ir vienlīdzīgi. Tad nu Rungainis dažreiz uzņemas šo skaudrās patiesības paudēja lomu.

 43. Arī Ģirts, bet ne tik stulbs Atbildēt

  Nedusmojieties uz mani – es bērnībā daudz slimoju (pārsvarā ar galvu…)

 44. Te nav runa par fobijām, bet gan par nekaunīgu morālo kretīnismu.
  p.s – greznie padomju trīsistabu apartamenti nav daudz lielāki par 60 kv.m.

 45. Man patīk rakstā izteiktais viedokli. Tā patiešām var būt fobija. Bet kungs jau patiešām ir ļoooooti iedomīga un par savu viszinību pārliecināta persona.

 46. Daļa patiesībs jau tur ir gan! Pastaigājiet pa centru. Pavērojiet ēkas. Tiešām lieli dzīvokļi, logi nemainīti, paši pabaisā stavoklī, bet ir, 3-5 istabu, kvadratūra 80-…. Esmu tiesi to pašu domājis. Pārdodiet, kam jums centrā tādā dzīvoklī jādzīvo?! Es nedzīvoju, lai arī varu atļauties, vismaz pagaidām. Kāpēc? Neudas žēl! Rungainis, neapšaubāmi, nedomāja pierobežu, bet tieši šos.

  • Nu kā tad!Caur banku iepirks,izremontēs,strādniekus pa lēto noalgos, pa blatam materiālus iegādāsies un tad nopārdos par milzu naudu.Pensionāri tak nezina,ka sēž kā tādi suņi uz siena kaudzes.Būtu takš ļāvuši kādam nabaga rungainim bagātību nopelnīt,ja paši neprotas.Oligarhu fui!

  • Biju slimnīcā, tur sapazinos ar divām kundzēm stipri gados , abām bija lieli dzīvokļi Dzirnavu un Blaumaņa ielā, ar parketiem un augstiem griestiem, visa padomju laiku godība iekonservējusies, bērni prom, jo nevar atļauties remontēt un dzīvot tādos dzīvokļos, bet večuki turpat… piedevām tantes bija kopā ar vīriem ‘atvestas’uz LPSR celšanu un kā speciālistiem tie dzīvokļi piešķirti. Gods kam gods vismaz bija iemācījušās latviski runāt un nebija naidīgas… tad arī nobrīnījos ka centrā tāda situācija, pieļauju,ka tādas viņas nav vienīgās.

 47. Man jau šķiet, ka gan Rungainim (bet varbūt Melbārdim vai kā viņam tie uzvārdi ir bijuši) un Kazākam zviedri nolika lapiņu ar galvenajām idejām, kas jāīsteno Latvijā, lai zviedru pensionāri justos ērti. Tad nu katrs pēc savām prāta spējām, šīs dogmas nes tautās.

 48. Piekrītu M. Zīles kundzei par gerontofobiju. Piebildīšu, ka vēl viens iespējamais iemesls šādai runāšanai no baņķieru puses varētu būt skaitlis ar vairāk nekā sešām nullēm, kas tiem kabatā. Tā teikt, – paēdis neēdušu nesaprot. Jauku dienu!

 49. Ko viņš Latvijas labā ir izdarījis?

 50. Jāatgādina,ka tie kungi arī dzīvo uz veco ļaižu rēķina.Pensionāri,invalīdi no savām nabadzīgajām pensijām maksā nodokli

 51. Paldies Rungainim, ka tas beidzot vismaz kaut ko pateica arī par šīm parazitējošām šķirām, kurām citiem mūždien kaut kas citiem jādod. Citi dzīvo visu mūžu kopš padomju laikiem pat vecās koka mājelēs ar krāsni vēl maksājot lielu īri, jo izdenacionalizēti kopā ar bērniem no šīs valsts kā latvieši, kam nekas nepienākas te tāpat kā padomju laikos, un neviena valsts viņiem neko nepiedāvā kompensēt kā to dara tiem, kam bija iespējas saprivatizēt dzīvokļus un kas nu tos apdzīvo prasot kompensācijas par apkurēm, nīn uc

 52. Visus naudas līdzekļus ārā no Swedbankas Rungailis barojas ar ZĪLĒM …….tur viņam vieta…

 53. Šis murgs nemaz nav tā vērts, lai komentētu un Rungainim novēlu, domāt ar galvu nevis pēcpusi.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Un tagad mani 100 grēki Latvijai.

Tuvojoties Latvijas Republikas proklamēšanas simtajai gadadienai, arvien vairāk dažādu ļaužu, organizāciju velta kādu savu darbu, pasākumu vai lietu valsts simtgadei. Aglonā notiek Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svinības ar dažādiem pasākumiem, šodien notiek svētku galvenā mise.

Vai teātra izrādēs var ņirgāties par valsti un amatpersonām?
Draugiem Facebook Twitter Google+