×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
27. novembris, 2014
Drukāt

NEDĒĻAS FILMA: Madagaskaras pingvīni

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Bērnu animācijas filma „Madagaskara“ izrādījusies populāra ne tikai ar jau uzņemtajiem diviem turpinājumiem sākotnējai filmai, bet tagad četri no tās varoņiem – pingvīni – ir tikuši pie savas filmas, kurai gan jau arī ar laiku sagaidīsim jaunus turpinājumus, jo pingvīni taču ir „ak, tik mīlīgi“ un filmas stāsts veidots tā, ka to bez grūtībām varētu turpināt.

Četriem pingvīniem šajā filmā – Kapteinim, Kovaļskim, Riko un Ierindniekam – ir jāveic ļoti svarīgs uzdevums: jāaptur ļaunais doktors Oktīvijs Brīze, kurš gatavojas atriebties visiem pasaules zoodārzu pingvīniem. Oktīvijs ir nomaskējies astoņkājis Deivs, kuram uz pingvīniem ir sens naids – viņi ar savu jaukumu atņēma Deivam publikas mīlestību Ņujorkas zoodārzā, kad tur pirmo reizi parādījās vēl mazi esam. Tam sekoja vēl dziļāka Deiva atstumtība citos, daudz necilākos zoodārzos, kamēr vēl viņu vispār kāds gribēja izlikt apskatei. Aizkustinošs ir skats, raksturojot nicīgo attieksmi pret Deivu, kad viņš ir ievietots klozetpoda ūdens rezervuārā, kurā ūdens līmenis mainās atkarībā no tā, vai kāds no apmeklētājiem pabijis tualetē. Šos pazemojumus Deivs ir akumulējis visaptverošā naidā pret pingvīnu mīlīgumu, kuru viņš grasās iznīcināt, pārvēršot tos par briesmoņiem.

Doktora Brīzes ieceres vēlas apturēt ne tikai pinvīni Kapteiņa vadībā, bet arī specvienība „Ziemeļvējš“, kuru vada vilks Vārdā nenosauktais ar savu komandu. Starp Vārdā nenosauktā un pingvīnu grupu izceļas domstarpības, jo katrs grib realizēt savu rīcības plānu, kuru uzskata par labāko. “Ziemeļvēja” un pingvīnu komandas pārstāv dažādu tehnoloģiju un tradīciju laikmetus – “Ziemeļvējam” ir smalkas digitālās ierīces, ekrāni kā jaunākajās zinātniskās fantastikas filmās, turpretī pingvīni rīkojas ar tradicionālām metodēm – viens novērš uzmanību, kamēr pārējie rīkojas, izmanojot klasisko pārģērbšanās metodi.

„Madagaskaras pingvīnu“ stāsts veidots kā īstā action filmā – ir ļaunais varonis, kurš jāaptur labajiem, ietverot pakaļdzīšanos (tostarp pa Venēcijas kanāliem), cīņas, apšaudes, sagūstīšanas un izglābšanās. Darbība rit ļoti spraigi un arī vizuāli vides un tēli veidoti pietiekoši atraktīvi, lai uzmanība neatslābtu ne mirkli. Pēc savas formulas šī tikpat labi varētu būt filma pieaugušajiem, tikai darbojošies tēli vizuāli gan saistās ar bērnu auditoriju. Šis gan vairs nav izņēmuma gadījums, bet gan drīzāk jau norma. Filma kinoteātros tiek demonstrēta gan 2D, gan 3D versijās, lai uzsvērtu nepieciešamību filmas skatīties uz lielā ekrāna. Šajā gadījumā gan 3D efekti ir nemanāmi un izteiksmīgākais ar šo tehnoloģiju panāktais telpiskums ir tas, kas to attaisno, citādi triki vai īpaši pastiprinoši elementi netiek izmantoti.

Tieši stāsta formula ir tā, kuras dēļ varam teikt, ka turpinājumi ir iespējami – pingvīni filmā paveic konkrētu uzdevumu, un nākamajā atkal var ķerties pie kādas citas svarīgas lietas risināšanas. Var iesaistīt varoņus no „Madagaskaras“ sērijām, bet var arī radīt pilnīgi citus tēlus. Tāpat kā kopš 2008. gada TV animācijas seriālā ar šādu pašu nosaukumu “Madagaskaras pingvīni“, kurā piedalās vēl arī citi varoņi no „Madagaskaras“ filmas, bet kam ar šo jauno filmu nav nekādas saistības. Uz filmas balstīta ir arī videospēle, tiks izdotas komiksu grāmatas, tā ka komercpotenciāls tiek realizēts pilnībā. Tomēr, lai cik liels bizness slēpjas aiz filmas izkārtnes, tā tomēr runā par vērtībām – ciešu draudzību, nesavtības un spēju uzupurēties tuvāko labā.

UZZIŅA:

„Madagaskaras pingvīni“/ Penguins of Madagascar

ASV, 2014

Režisori Ēriks Darnels, Saimons Dž. Smits

Animācija, 2D un 3D formātā

Kinoteātros „Citadele“, „Multikino“, „Cinamon“ no 28.11.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+