×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
11. jūlijs, 2016
Drukāt

Egils Līcītis: Pulkvedim Urbanovičam neviens neraksta (4)

Foto-LETAFoto-LETA

Jānis Urbanovičs

Vai nu tas bija apliecinājums Latgales paštecinātās šmakovkas nevīstošai slavai, vai latviešu farmakoloģijas kārtējiem sasniegumiem, bet nesen deputāts Jānis Urbanovičs, uztaisījis vīra dūšu, laida biezu, apzieģelētu vēstuli uz Vašingtonas Vaithauzi, kas bija aizlipināta ar atzīmi “Air Mail” skrejamais un sākās ar vārdiem “dārgais krusttēv, Baraka Barakovič”. Tālākais bija rakstīts rēgainā, spokpilnā Gabriela Garsijas Markesa literārā mantojuma manierē, kādu pazīstamais mistiķis Urbanovičs patapinātu lieto arī savās grāmatās (“Nākotnes melnraksti”, “Mūķene Janīna un citi mani varoņdarbi” utt.). Lasītāji atceras, ka Rēzeknes vēstulnieks korespondencē ASV prezidentam minorīgā noskaņojumā sūdzēja bēdas, katoliskā uzcītībā gādādams par čūlojošo Latvijas nepilsoņu jautājumu. (Pašlaik Jānis Urbanovičs norasojušu pieri strādā ar tekstu Romas pāvestam par morāliski pagrimušu sieviešu skaita palielināšanās problēmu.)

Lai gan viesmīlīgā saimnieka Rēzeknes nama durvis arvien bijušas plati atvērtas rezidējošiem Amerikas vēstniekiem, laikam atpakaļ “Saskaņas” pulkvedim Urbanovičam neviens neraksta. Obama būs garadarbu novietojis X failu plauktā līdzās materiāliem par avārijas nosēšanos Rozvelā 1946. gadā un vēlākām noslēpumainām, neizskaidrojamām parādībām vai arī izmetis mēstulēs. Var gan būt arī tā, ka kancelejisti godbijīgi novietojuši tālus ceļus staigājušo sacerējumu ASV Kongresa bibliotēkā dārgumu un reto rokrakstu sektorā.

Nu ko bez atbildes palikušais deputāts? Neko. Iespiež seju spilvenā, noraud, dodas tālāk savās gaitās. Oi, kādas tās bija intensīvas politiskas karadarbības gados! Jānim galva kā advokātam – pilna stiķu, un dažas paveiktās darbības būtu numurējamas un kvalificējamas kategorijās – 5. kolonna, 6. palāta, 7. kamera. Cik trūka – viņš būtu cilvēkus vedis ielās, te varēja atkārtoties Biškekas asiņainie notikumi! Tagad Jānis iet, tikai savā sirdī nesdams sāpi par nehumānu un beztiesisku apiešanos ar nepilsoņiem.

Bet pa to laiku vietējībā… Vietējībā Nepilsoņu kongresa loceklis Pjotrs Griščenkovs, dusmīgs kā vērsēns, Rīgas krievu avīzē iedrukājis žultainu atbildi Urbanovičam. Iedunkājis – sak, nelien ar savu pirtsslotu svešā pirtī pērties! Kurš “saskaņieti” pilnvarojis vēstuļošanai ar Obamu, ja nepilsoņiem ir pašiem sava politiska aizstāvības organizācija pieredzējušā cilvēktiesību cīnītāja Aleksandra Gapoņenko vadībā! Viņi jau vedot pastāvīgu pasta sarak­sti ar Dmitriju Anatoļjeviču un Vladimiru Vladimiroviču, žēlojoties par Latvijas nepilsoņu “nēģeru” stāvokli un pieprasot automātisku Krievijas pavalstniecību, jo daudzi tūkstoši nepilsoņu dzimuši KPFSR teritorijā. Biedri Kremlī ir lietas kursā!

Tā, labu gribēdams, mūsu internacionālists, Maskavas Tautu draudzības ordeņa kavalieris, ar “Jedinaja Rossija” un Ķīnas komunistisko partiju tubrālības sadzērušais Jānis atkal dabūjis tabaciņu degunā paost un ar koku pa saliekto muguru.

Beidzamajā laikā Urbanovičam nekur neveicas, un vairs nevis sarkana – tagad brūnā ir viņa mīļākā krāsa. Vairāku iemeslu dēļ, bet galvenokārt tāpēc, ka sūdīga dzīve. Pa politiskā šaha dēli Jānis pamazām pārvietojies no Putina vicekaraļa lauciņa līdz bandiniekam. Dzimtajā partijā vecais komjaunietis arī ir vien bijušais premjera kandidāts, kam atņemta pieeja valsts noslēpumam – palēnām mumificējas, kā jau cilvēks, kurš tuvojas otrās bērnības gadu sliekšņa pārkāpšanai un kuram jaunie sociāldemokrāti drīz atņems prjaņikus. Tavu nelaimi – arī cīņubiedrs slāvs Pjotrs Griščenkovs izlamā tikpat kā suni un liek sūri grūti sacerētās vēstules tēvocim Semam nolaist ausgusā, izsviest papīrkurvī vai uzkārt nužņikā uz nagliņas.

Tikām Latgalē vīri pie bodes runāja. Vadzi, Jāzep, eku ruļevojs Joņs Obamam uz Amēriku uzrakstījis. Oi, Ontūn, būs pārkarsis dienasvidus saulē! Vei, skrej uz ezeru, samērcē dvieli aukstā ūdentiņā, aptīsim šamam ap galvu, saplūc vaivariņus čajam, a to ambulances Jad­viga būs jāizsauc.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Beidzot arī latviešiem parādās humora izjūta. Izsmējos labi.

  2. mūžīgais tēmats gruzd Atbildēt

    kļūt ar varu mīlētam…

  3. tas ir labais

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Lielākais pelnītājs

No Latvijas pašvaldību vēlētajām amatpersonām lielākos ienākumus pagājušajā gadā guvis Rīgas vicemērs Andris Ameriks (“Gods kalpot Rīgai”), liecina aģentūras LETA apkopotie dati no amatpersonu deklarācijām. A. Amerika ienākumi pērn bija 616 386 eiro un 35 250 ASV dolāri. Lielus ienākumus Amerikam nodrošinājuši procenti no nebanku kreditētājiem un vērtspapīru portfeļa realizācijas. Pērn no ātro kredītu uzņēmuma AS “4finance” procentos viņš ieguvis 35 250 ASV dolārus, no “Mogo” – 205 000 eiro, no darījumiem “Swedbank” ar vērtspapīriem – 335 000 eiro. Vismazāko summu – gandrīz 29 000 eiro – vicemērs saņēmis algā Rīgas domē.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+