×
Mobilā versija
+10°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
6. oktobris, 2014
Drukāt

Aiztur bijušos VDK darbiniekus (2)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Igaunijas robežsargi aizturējuši divus bijušos PSRS Valsts drošības komitejas (VDK) darbiniekus, kuri zvejas laivā neatļauti šķērsojuši Igaunijas un Krievijas robežu.

Britu laikraksts “The Guardian” raksta, ka septembra beigās Igaunijas robežsardze aizturēja 64 gadus veco Mihailu Suhošinu un 54 gadus veco Aleksandru Laduru. Viņiem izvirzītas apsūdzības par pretlikumīgu iebraukšanu Igaunijā. Abi vīrieši Igaunijas robežu šķērsoja ar zvejas laivu pa Narvas upi netālu no Peipusa ezera. Suhošins un Ladurs pretojās arestam un apgalvoja, ka Narvas upē makšķerēja, informējusi Igaunijas robežsardze. “Narvas upē pagaidu robežlīnija ir iezīmēta ar īpašām bojām, kas viena otrai atrodas ļoti tuvu. Tās ir ļoti labi saskatāmas,” skaidrojis kāds Igaunijas robežsargs, kurš arī norādījis, ka šajā vietā ļoti retos gadījumos notiek mēģinājumi neatļauti šķērsot abu valstu robežu.

“Narvas upē noķertie bijušie VDK aģenti ir “bijušie”, un iespējams – viņi tur tikai makšķerēja. Taču krievi pārbauda NATO un Eiropas Savienības valstu, tostarp Igaunijas, sauszemes, gaisa un jūras robežas. Viņi to dara, lai provocētu un arī lai pārbaudītu valstu reakciju: gan tehniskajā, gan politiskajā ziņā,” britu laikrakstam “The Guardian” atzīmējis Igaunijas drošības eksperts Kalevs Stoičesku.

Septembra sākumā Krievijas specdienesti nolaupīja Igaunijas drošības policijas “Kapo” darbinieku Estonu Kohveru, kurš tobrīd Igaunijas un Krievijas pierobežā, Luhamā apvidū, pildīja savus dienesta pienākumus. Kohvers atrodas Maskavas Lefortovas cietumā. Viņam izvirzītas apsūdzības spiegošanā, par ko viņam draud 20 gadu cietumsods. Krievijas puse apgalvo, ka Kohvers tika aizturēts Pleskavas apgabalā, kurš viņš mēģinājis savervēt spiegus.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. estonec sedes ilgi šitos gan nav par ko turēt

  2. Baiba Alfredovna Rubika Atbildēt

    Nu tagad abiem ādu pār kārti un gaļu baļļā iekšā!

Draugiem Facebook Twitter Google+