Mobilā versija
-2.8°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
21. janvāris, 2016
Drukāt

Vācijas un Turcijas drošības iestādes aiztur cilvēku kontrabandistus

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ilustratīvs foto

Vācijas un Turcijas drošības iestādes veikušas plašas koordinētas operācijas pret cilvēku kontrabandistiem, kas izmantojuši nedrošus kuģus, lai nosūtu uz Eiropu vairāk nekā 1700 nelegālo imigrantu.

Vairāk nekā 490 policistu un desantnieku sešās Vācijas federālajās zemēs arestējuši piecus aizdomās turamos, paziņoja federālās policijas priekšnieks Dīters Romans. Līdzīgas operācijas Turcijā notikušas Stambulā, Ankarā un Mersinā, kur veikti 30 aresti, kopīgā preses konferencē Potsdamā sacīja Turcijas policijas pārstāvis. Atbilstoši ES robežaģentūras “Frontex” datiem nelegālo imigrantu skaits, kas pērn ieradies ES, pārsniedz 1,2 miljonus. Lielākā nelegālo imigrantu daļa necenšas palikt pirmajās ES valstīs, kuras viņi sasniedz – Itālijā vai Grieķijā –, bet dodas tālāk uz Vāciju, kur valsts patvēruma meklētājiem nodrošina dāsnus pabalstus un sociālās garantijas. Otrs populārākais nelegālo imigrantu galamērķis ES ir Zviedrija, kur viņi arī līdz šim varēja rēķināties ar dāsnu valsts atbalstu. Nelegālo imigrantu vidū tikai 30% ir Sīrijas kara bēgļi, pārējie ir ekonomiskie imigranti, atzinis Eiropadomes prezidents Donalds Tusks.

Pievienot komentāru

EK rosina veidot Eiropas aizsardzības fonduPlāno ietaupīt līdz 100 miljardiem eiro gadā bruņojuma iegādē
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+