Latvijā
Kriminālziņas

Aiztur grupējumu, kura darbības shēmās iesaistīti Latvijas uzņēmumi0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: shutterstock.com

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde (NMPP) šā gada 24. janvārī apturēja personu grupu, kas laikā no 2016.gada 1.janvāra līdz 2018. gada janvārim izvairījās no uzņēmumu ienākuma nodokļa nomaksas aptuveni 100 000 eiro apmērā, kā arī legalizēja noziedzīgi iegūtus finanšu līdzekļus, portāls LA.lv uzzināja VID.

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka grupējuma darbības shēmā iesaistīti Latvijas uzņēmumi, kuru pamatnodarbošanās ir reklāmas izvietošanā internetā. Noziedzīgās shēmas “klientu” mērķis bija samazināt valsts budžetā maksājamā uzņēmumu ienākuma nodokļa apmēru un legalizēt noziedzīgi iegūtos finanšu līdzekļus.

Lai samazinātu valsts budžetā maksājamā uzņēmumu ienākuma nodokļa apmēru un legalizētu noziedzīgā veidā iegūtos finanšu līdzekļus, shēmas “klients” uzņēmuma grāmatvedības pārskatos iekļāva faktiski nenotikušus darījumus ar fiktīviem ārvalstu uzņēmumiem. Vienlaikus uzņēmuma grāmatvedības izdevumos tika iekļauti ar uzņēmumu saimniecisko darbību nesaistīti darījumi, tai skaitā personīgie ceļojumi, ar drifta automobiļa ekspluatāciju un pārbūvi saistīti izdevumi, kā rezultātā uzņēmumam nepamatoti radās PVN pārmaksa.

Šo nelikumīgo darbību rezultātā Latvijas valsts budžetam nodarīto zaudējumu apmērs šobrīd vēl tiek precizēts, taču jau pašreizējās aplēses liecina, ka tas ir ne mazāks par 100 000,00 eiro. Par noziedzīgā grupējuma vērienu liecina arī tas, ka kratīšanu laikā izņemta skaidra nauda 7500,00 eiro apmērā un automašīna “Audi RS5”, bet kriminālprocesa ietvaros arestēti finanšu līdzekļi aptuveni 300 000,00 eiro apmērā.

Uzsāktā kriminālprocesa ietvaros VID NMPP darbinieki veica 14 kratīšanas kriminālprocesā iesaistīto personu dzīvesvietās, īpašumos un transportlīdzekļos Valmierā, Jelgavā un tās apkārtnē. To laikā izņemti arī datu nesēji un dažādi citi kriminālprocesam nozīmīgi dokumenti un priekšmeti.

LA.lv