×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
5. jūlijs, 2016
Drukāt

Aiztur jaunieti, kurš Latvijas karogā slaucījis dibenu un kājas (19)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas karogs.

Likumsargi vakar Rīgā aizturējuši jaunieti par Latvijas karoga zaimošanu. Jaunietis ar Latvijas valsts karogu noslaucījis dibenu, spārdījis un visbeidzot noslaucījis tajā kājas, informēja Rīgas pašvaldības policijā (RPP).

4. jūlija vēlā vakara stundā, RPP saņēma informāciju par trīs agresīvi noskaņotiem jauniešiem, kuri Torņakalnā ālējas un demolē svešu īpašumu.

Ierodoties notikuma vietā, kārtības sargus sagaidīja aculiecinieki, kuri norādīja uz diviem jauniešiem un pastāstīja, ka trešais, ieraugot policijas tuvošanos, aizbēga. Visi jaunieši esot uzvedušies agresīvi, ar kājām situši pa elektrosadales skapi, atkritumu urnām un sabojājuši valsts karogu.

Pārrunu laikā, viens no vaininiekiem policijas darbiniekiem atzinās, ka tieši aizbēgušais jaunietis esot noplēsis karogu no masta, aptinis sev to apkārt, noslaucījis dibenu, nometis zemē, pēc kā spārdījis un visbeidzot noslaucījis tajā kājas.

Apsekojot apkārtni, uzmeklēts sabojātais elektrosadales skapis un karoga masts, pie kura bija palikusi daļa no Latvijas valsts karoga. Abi jaunieši aizturēti un kopā ar aculieciniekiem nogādāti Valsts policijā (VP) turpmāko procesuālo darbību veikšanai.

Pusstundu vēlāk, turpinot teritorijas apsekošanu, pamanīts aprakstam atbilstošs jaunietis. Veikta personas datu pārbaude, kuras laikā, noskaidrots, ka jaunietis jau iepriekš ir izsludināts meklēšanā. Karoga zaimotājs aizturēts un nogādāts policijā, kur aculiecinieki viņu atpazina.

Krimināllikums nosaka, ka par Latvijas valsts karoga noraušanu, saplēšanu, salaušanu, iznīcināšanu vai par citādu šo valsts simbolu zaimošanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar naudas sodu līdz 50 minimālajām mēnešalgām.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Par karoga tēmu:
  Te ir tikai divi varianti:
  1. Ja pilsonis- sodīt ar visu likuma bardzību
  2. Ja nepilsonis- trīs dienu laikā izraidīt no valsts uz neatgriešanos.
  Abos gadījumos vajadzētu publicēt ”varoņa” slavas ceļu no pirmsskolas gadiem ģimenē līdz nozieguma izdarīšanas brīdim. Kāda bijusi audzināšana, skolas gadi (iegūtā izglītība), ar ko jaunietis nodarbojās ikdienā un kurš ir viņa prezidents? Un pašās publikācijas beigās- mūsu antropoloģijas vai politoloģijas spīdekļa komentārus un kopsavilkumu par to, kas izraisa šādu uzvedību.

 2. -ar naudas sodu šeit par maz, lai pasēž cietumā attiecīgos gadiņus,- par daudz jau nu uzdrīkstas daži!

 3. Maksimālo sodu un publicēt presē! Lai citiem idiotiem negribas kaut ko tādu atkārtot. Brīdinājums ar pirksta pakratīšanu būs tikpat kā atļauja tā turpināt.

 4. Ja izrādīsies krieviņš, tad jau viņam nekas nebūs — pa kluso palaidīs vaļā!

  • Kurš teica,kur rakstīts ,ka krievu tautības?Jūs tur pastalnieki,jau uilī sagājuši,visur Putins un krievi rēgojas.

 5. Nejēdzības popularizējam? Atbildēt

  1) Jaunietis ir no cūku cilts, kas par izlēcieniem ir jāsoda.
  2) Ziņa par spēcīgu radara plāniem Baltijas jūrā.
  PADOMĀJIET KĀDĒĻ ZAĻIE PRET ŠO KRIEVIJAS RADARA KAITĪGO RADIĀCIJU NEPROTESTĒ ??????? (savējie?)
  3) Latvijas ZZS aktivizējušies populistiski plātoties par jaunu tehnoloģiju sīkajiem enerģētikas risinājumiem, kas patiesībā efektivitātes un energoapgādes drošuma ziņā ir vājāki par Latvijā esošajām tehnoloģijām.

 6. ..ka ne matiņš no tā džeka galvas nenokritīs. Droši vien krievs. Slotsakāta vārdā nosauktā prokuratūra tiesā tikai latviešus.

 7. bija jau saimā no kā pamācīties savā laikā.

 8. Ne tik bargi.Vienkārši izraidīt no Latvijas, kuras karogu viņš apņirgāja.

  • tiešām būtu prātīgi ieviest likuma punktu-par karoga zaimošanu-izraidīt no valsts…..uz neatgriešanos.

 9. te visi baigi kruti,,,,,,,,,,,,,,,,,ka sodisim valsts meroga zaglus,,KAS BERNUS PAR TADIEM PADARA.kad celsim savas resnas ..,,,vismaz bernu un mazbernu del,,..,kauna jums nav

 10. vnk es 5. jūlijs, 2016 19:21 Atbildēt
  …………………………………………………….Vini tacu ir musu berni.Pajautajiet sev.KAPEC VINI IR TADI??????????????????????????KADI IR

 11. ahh,kam mes patrioti,,,,,,,,,tada dzives uztvere,,,kad valsti neka nav

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   Aprīnoju šos mūžīgos īdētājus! Valstī nekā nav!? Valstī jebkurā pilsētā nav kur nolikt auto, jebkurā veikalā rindas pie kasēm, no maksimām, rimi, super netto u.t.t. resnas mammas biezā slānī stumj ķerras ar pārtiku, ka rodas iespaids par blokādi vai kara tuvošanos.
   Ir, protams, krievu laiku pensionāri, kas tiešām dzīvo īstā nabadzībā un te varētu vēl pieskaitīt daudzbērnu ģimenes.
   Ja par to, kā mums nav- mums nav sāta sajūtas, strādātgribas, izglītības un pateicības Dievam, ka esam savā zemē un varam, ja gribam, strādāt, zelt un priecāties.
   P.S. Simtām reižu uzņēmēji ir sūdzējušies, ka nav kas strādā. Pirmkārt- alkohols, otrkārt – ar pamatskolu tālu nevar tikt. Apburtais loks- lai uzsāktu nopietnu projektu, vajadzīgi izglītoti, strādāt griboši darbinieki. Lai varētu viņiem maksāt atbilstošas algas, jābūt nopietnai ražošanai, ko, savukārt, nevar radīt ar brīvajā darba tirgū esošajiem nejēgām, sliņķiem un bļauriem. Uzdevums ar vienu nezināmo- kā pārcirst šo tiešām apburto loku?

 12. Karogs jau nav vainīgs, ka sociālie parazīti salīduši…

 13. Vārdus un uzvārdus+ publiska kaunināšana+naudas sods+ cietums

 14. Domāju-sods par mīkstu…vajadzētu..no 3 gadiem…un 5000 eiro!!!!!!!! Nevis ..vai…

 15. Cerams, ka viņu arī reāli sodīs, nevis tikai “pakratīs ar pirkstu”. Un vecākus arī.

Draugiem Facebook Twitter Google+