Kriminālziņas

Aiztur maluzvejniekus ar 50 kilogramus smagu lomu 16

Foto-LETA

Sabiedriskie vides inspektori, Valsts vides dienesta pilnvarotas personas, veicot plānotu pārbaudi, Klintaines pagastā 11.maijā aptuveni plkst. 7.00 no rīta aizturēja trīs personas, no kurām divas Daugavā nodarbojās ar maluzvejniecību Aizkraukles administratīvajā teritorijā.

Kā aģentūru LETA informēja biedrības “Vides aizsardzības asociācija” valdes priekšsēdētājs Aivars Ruņģis, šobrīd pēc ziemas aiziešanas un pavasara iestāšanās dažāda veida zvejas un makšķerēšanas pārkāpumi tiek konstatēti ļoti bieži, jo zivju nārsta laikā ir iespējams nelikumīgi noķert lielākus lomus un lielāku zivju skaitu nekā vasarā un ziemā.

Pateicoties operatīvai un saskaņotai sabiedrisko vides inspektoru darbībai, kā arī pieaicinot Valsts policijas pārstāvjus, šīs trīs personas tika aizturētas un nogādātas Valsts policijas pārvaldē Aizkraukles nodaļā.

Divas no trīs aizturētajām personām Daugavas upē veica zveju ar neatļautiem rīkiem – tīkliem. Aizturētajām personām līdz lietas izskatīšanas beigām tika konfiscēta laiva un 320 metrus gari tīkli. No tiem aizturētās personas jau bija paspējušas izņemt zivis – 6 zandartus, divas līdakas, sapalu un samu, kā arī brekšus, pličus un raudas, kuru kopējais svars sasniedza 50 kilogramus.

Zivju resursiem nodarītais zaudējums lēšams aptuveni 1600 latu apmērā. Par zvejniecības pārkāpumiem tiek piemērots naudas sods 200 līdz 1500 latu apmērā katram pārkāpējam.

Valsts vides dienests atgādina, ka šobrīd – no 1.marta līdz 15.jūnijam – ir aizliegts zvejot jebkādas sugas zivis visās ūdenstilpēs, izņemot zveju ar zivju tīkliem zinātniskai izpētei un citos īpašos nolūkos.

“Kaut arī Valsts vides dienesta amatpersonu skaits turpina sarukt, turklāt šobrīd Valsts vides dienests tiek reorganizēts, uzsveram, ka sabiedrības interese par dabas resursu aizsardzību tikai pieaug, un tā netiek atstāta novārtā,” norāda Ruņģis, īpašu pateicību par atbalstu šādu pretlikumīgu darbību novēršanā izsakot Valsts policijas, pašvaldību un ceļu policijas darbiniekiem, bez kuru atbalsta šādu personu aizturēšana ne vienmēr noslēdzas ar pozitīvu rezultātu.

LA.lv