×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
17. septembris, 2015
Drukāt

Aiztur noziedznieku grupu, kas Rīgā nolaupījusi divus ārzemju uzņēmējus

Foto: Valsts policijaFoto: Valsts policija

Pagājušajā piektdienā Rīgā pie kādas viesnīcas vairāki vīrieši nolaupīja divus ārvalstu – Zviedrijas un Īrijas – uzņēmējus, LA.lv pastāstīja Valsts policijas (VP) Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietnieks Toms Sadovskis.

Noskaidrots, ka noziedzīgās grupas dalībnieki pārģērbušies par policistiem un pie kādas viesnīcas Rīgā imitējuši aizturēšanu – rokudzelžos saslēguši divus ārvalstu uzņēmējus un, izmantojot šaujamieroci, likuši tiem sēsties savās automašīnās. Izmeklētāju rīcībā esošā informācija liecina, ka nolaupīšanas mērķis, iespējams, bijusi naudas izspiešana, taču precīzs nozieguma motīvs tiks noskaidrots izmeklēšanā.

Sadovskis skaidroja, ka, veicot sistemātisku darbu organizētās noziedzības apkarošanā, VP Kriminālizmeklēšanas pārvaldes (KIP) darbinieku uzmanības lokā nonāca septiņu personu grupa, un tika noskaidrots, ka šā gada 11. septembrī viņi Rīgā netālu no kādas viesnīcas varētu būt nolaupījuši divus ārvalstu uzņēmējus.

Izmeklētāji uzreiz piesaistīja VP pretterorisma vienību “Omega”, VP Rīgas reģiona pārvaldes Speciālo uzdevumu bataljonu, kā arī vairākus kriminālpolicijas darbiniekus, un tajā pašā dienā vērienīgā aizturēšanas operācijā pārtvēra uzbrucēju automašīnas brīdī, kad nolaupītie uzņēmēji tika transportēti. Visi septiņi uzbrucēji tika aizturēti, pie viņiem tika atrasts policista formastērps, bruņu veste, traumatiskais ierocis un viltota policista apliecība.

Aizturētie ir 26 – 56 gadus veci vīrieši, viņu vidū ir arī noziedzīgajā vidē plaši pazīstamas personas ar lielu ietekmi uz Latvijas kriminālajām aprindām, stāsta Sadovskis. Daļa no aizturētajiem jau agrāk sodīti par līdzīgiem noziegumiem, pieciem no viņiem tiesa kā drošības līdzekli piemērojusi apcietinājumu.

Šobrīd pret vīriešiem uzsākts kriminālprocess par personu nolaupīšanu, ja to izdarījusi organizēta grupa. Likumā par šādu noziegumu paredzēta brīvības atņemšana uz laiku no trim līdz divpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un probācijas uzraudzība uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

VP KIP darbiniekiem ir pamatotas aizdomas, ka no aizturēto pretlikumīgajām darbībām varētu būt cietuši vēl citi cilvēki, tādēļ policija ikvienu cietušo lūdz atsaukties, rakstot uz e-pasta adresi kip@vp.gov.lv vai zvanot 110.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+