×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
1. jūlijs, 2014
Drukāt

Aiztur par apģērbu kontrabandu pusmiljona eiro vērtībā

Foto - VIDFoto - VID

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) muitas amatpersonas maijā apturējušas organizētas personu grupas darbību, kas ilgstošā laika posmā veica nelikumīgu apģērbu un apavu ievešanu Latvijā no trešajām valstīm, portālu “LA.lv” informēja VID.

Noziedzīgā nodarījuma rezultātā valstij nodarīti zaudējumi vairāk nekā pusmiljona eiro apmērā, un 27.maijā uzsākts kriminālprocess par nelikumīgām darbībām LR muitas teritorijā ar muitošanai pakļauto preci (apģērbi, apavi), kas izdarīts lielā apmērā organizētā personu grupā. Pirmstiesas izmeklēšanas laikā veiktas septiņas kratīšanas un aizturēti trīs Latvijas pilsoņi, kuriem piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

2014.gada maijā, veicot plānotus operatīvos un izmeklēšanas pasākumus, VID muitas amatpersonas atklāja organizētu personu grupu, kas ilgstošā laika periodā, fiktīvi noformējot dokumentus par piemērotām faktiski nenotikušām muitas procedūrām, veica nelikumīgu apģērbu un apavu, tostarp, iespējams, kontrafaktu, ievešanu Latvijā.

Personas piemēroja muitas procedūru – tranzīts – kravām, kas faktiski netika izvestas uz trešajām valstīm, bet palika Eiropas Savienībā, kā arī muitas noliktavā novietoja pagaidu uzglabāšanā preces, kuras noliktavā neatradās. Minēto personu noziedzīgo darbību rezultātā Latvijas teritorijā vai kādā citā ES dalībvalstī ir izlaistas brīvā apgrozībā kontrabandas ceļā ievestas preces, par kurām nav nomaksāti muitas administrētie nodokļi.

VID Muitas kriminālpārvaldē tika uzsākts kriminālprocess saskaņā ar Krimināllikuma 191.panta 3.daļu par nelikumīgām darbībām Latvijas Republikas muitas teritorijā ar muitošanai pakļauto preci (apģērbi, apavi), kas izdarīts lielā apmērā organizētā personu grupā.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā tika veiktas septiņas kratīšanas gan muitas noliktavā, gan nelikumīgajās darbībās iesaistīto personu dzīvesvietās, kā arī tika aizturētas trīs personas, kurām pašlaik piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Kratīšanu laikā izņemti priekšmeti, kuriem ir lietisko pierādījumu nozīme, kā arī apgrozībā aizliegta viela – marihuāna un ierocis, kura izcelsme tiek pārbaudīta.

Šobrīd kriminālprocesā par personu piesaisti norādītajam noziedzīgajam nodarījumam aizdomās turētā statuss ir piemērots četrām personām.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā ir noskaidrots, ka nelikumīgajos darījumos ar muitošanai pakļautām precēm iesaistīti vairāki Latvijā reģistrēti transporta uzņēmumi.

Saskaņā ar muitas ekspertu provizoriskām aplēsēm veikto darbību rezultātā personu grupa nodarījusi zaudējumus valstij vairāk nekā pusmiljona eiro apmērā. Šobrīd kriminālprocesā turpinās pirmstiesas izmeklēšana, kā arī tiek precizēts valstij nodarīto zaudējumu apmērs.

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiek sniegta.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+