×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
24. jūlijs, 2014
Drukāt

Aiztur Portugāles lielākās komercbankas bijušo vadītāju

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Saistībā ar aizdomām par naudas atmazgāšanu un izvairīšanos no nodokļu maksāšanas Portugālē aizturēts valsts lielākās komercbankas “Banco Espirito Santo” (“BES”) bijušais vadītājs Rikardu Espirito Salgadu.

Vakar Portugāles tiesībsargājošās iestādes veica kratīšanu bankas “BES” birojos, bet jau šodien tika arestēts 70 gadus vecais Salgadu, kurš bankas vadītājs bija 23 gadus, bet šo amatu pamet tikai jūnijā, kad radās aizdomas par bankas vadītāju pretlikumīgajām darbībām. Salgadu gan kategoriski noraidījis viņam izvirzītās apsūdzības, apgalvojot, ka viņš nomaksājis visus nodokļus. Pēc maijā veiktā audita bankā noskaidrojās, ka tās holdinga kompānija “Espirito Santo International” grāmatvedības atskaitēs ir piesegusi iztrūkumu līdz pat 1,3 miljardiem eiro.

“Banco Espirito Santo” ir ne tikai lielākā, bet arī senākā banka Portugālē, kuras pirmsākumi meklējami 150 gadu senā vēsturē, norāda laikraksts “The Financial Times”. Taču tagad tās pastāvēšana iespējamās krāpniecības dēļ ir apdraudēta. Espirito dinastija gan savu biznesa impēriju ir apņēmības pilna saglabāt, par spīti pret to uzsāktajai izmeklēšanai par finanšu pārkāpumiem. Finanšu eksperti gan norāda, ka “BES” problēmas var atstāt negatīvu ietekmi uz finanšu sistēmu Portugālē, kura maijā ar starptautiskajiem aizdevējiem vienojās par 77 miljardu eiro vērtu kredītlīniju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+