×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
18. februāris, 2013
Drukāt

Aiztur Sīrijai paredzētu Krievijas ieroču kravu


Somijas muitas dienests paziņojis, ka janvārī uz kuģa Helsinku Vuosāri ostā aizturēta militāra krava, kas bijusi ceļā no Krievijas uz Sīriju.


 

Uz motorkuģa “Finnsun” klāja muitnieki inspekcijas laikā kādā konteinerā uzgājuši tanku rezerves daļas. Muitas pārvaldes noziegumu izmeklēšanas nodaļa sākusi izmeklēšanu par nelegālu militāro materiālu eksportu. Četri komandas locekļi nopratināti aizdomās turamo statusā. “Finnsun” pieder vienai no lielākajām Baltijas jūras reģiona kuģniecībām “Finnlines”. Eiropas Savienība aizliegusi ieroču pārdošanu un piegādi Sīrijai.

Sīrijas konflikts ilgst jau kopš 2011. gada marta. Atbilstoši ANO un ASV aprēķiniem Sīriju ir pametuši vairāk nekā 750 000 bēgļu, bet vēl 2,5 miljoni ir pārvietoti Sīrijas iekšienē. ANO augstā komisāre cilvēktiesību jautājumos Navi Pilaja paziņojusi, ka bojāgājušo skaits Sīrijas konfliktā jau “tuvojas 70 000”. ASV valsts sekretārs Džons Kerijs, atsaucoties uz datiem, kurus viņam sniedzis Saūda Arābijas kolēģis princis Saūds al Faisals, teica, ka bojāgājušo skaits Sīrijas konfliktā varētu būt jau sasniedzis 
90 000.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+