×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
9. jūnijs, 2016
Drukāt

Rīgā aizturētais britu karavīrs lūdzis Lielbritānijas vēstniecības palīdzību (3)

Foto LETAFoto LETA

Viens no diviem britu karavīriem, kuri aizturēti par taksometra iespējamu bojāšanu, sazinājies ar Lielbritānijas vēstniecību, un pašlaik Konsulārās nodaļas darbinieki noskaidro notikušā apstākļus.

Vēstniecības pārstāve Andra Jakoviča apliecināja, ka vēstniecība informēta par divu britu karavīru aizturēšanu Rīgā naktī uz trešdienu. Atbildīgās Latvijas iestādes šobrīd noskaidro notikušā apstākļus, un, ja pārkāpumi apstiprināsies, vainīgajiem neapšaubāmi ir jāsaņem sods, viņa norādīja.

“Viens no karavīriem ir sazinājies ar vēstniecību, šobrīd Konsulārās nodaļas darbinieki noskaidro notikušā apstākļus,” viņa piebilda.

Rīgas Pašvaldības policijā (RPP) iepriekš informēja, ka patrulēšanas laikā pie pašvaldības policistiem Alfrēda Kalniņa ielā vērsās kāds taksometra vadītājs, kura automašīnai divas personas no Lielbritānijas bija radījušas bojājumus. Uz notikuma vietu izsaukti Valsts policijas (VP) darbinieki, kuri aizturēja personas tālākai lietas apstākļu noskaidrošanai.

Valsts policijas preses pārstāvis Dairis Anučins apstiprināja, ka RPP nogādāja VP divus 1994. un 1996.gadā dzimušus vīriešus alkohola reibumā. Vīrieši, iespējams, sabojāja kāda taksometra virsbūvi Rīgas centrā.

Policijā sākts kriminālprocess par mantas tīšu bojāšanu.

Aizsardzības ministrijas pārstāvis Kaspars Galkins apstiprināja, ka abi aizturētie ir Lielbritānijas bruņoto spēku karavīri, kuri bija ieradušies Latvijā uz drīzumā paredzētajām starptautiskajām mācībām “Saber Strike”. Nacionālie bruņotie spēki un Lielbritānijas bruņoto spēku Militārā policija sadarbojas ar Valsts policiju apstākļu noskaidrošanā.

Militārās policijas (MP) komandieris Tālis Majors nesen Aizsardzības ministrijas (AM) izveidotajam portālam “sargs.lv” atzinis, ka viena no būtiskākajām izmaiņām, kas skārusi MP pēdējo gadu laikā, ir saistīta ar NATO kopējo politiku Krievijas agresijas ierobežošanai. Latvijā pastāvīgi uzturas partnervalstu bruņoto spēku pārstāvji, to kontingents pēdējā laikā ir pieaudzis vismaz trīs līdz četras reizes, un lielo starptautisko mācību laikā tas palielinās vēl vairākkārt.

“Protams, tas rada papildu darbu arī mums – eskortējam transporta kolonnas, sekojam kārtībai, fiksējam disciplināros pārkāpumus. Jā, nākas darīt arī policijas darbu – kontrolēt alkohola lietošanu un pārkāpumus, kas izdarīti tā iespaidā. Liela daļa ārvalstu karavīru ir gados jauni, mācību laikā arī viņiem ir savs brīvais laiks, kas bieži vien tiek pavadīts, piemēram, Vecrīgā. Nu, gadās visādi,” norādījis MP komandieris. MP gan ir izveidojusies ļoti laba sadarbība ar Valsts policiju un Rīgas Pašvaldības policiju, tāpēc šādu incidentu novēršana un profilakse parasti notiek ātri un efektīvi.

Pēc šīs publikācijas mēģināja AM Preses nodaļā noskaidrot, cik pagājušā gadā un šogad konstatēts gadījumu, kad Latvijā dienošie ārvalstu karavīri pārkāpuši Administratīvo pārkāpumu kodeksa normas vai Krimināllikumu, un kādi bijuši raksturīgākie pārkāpumi. AM Preses nodaļā vien atbildēja, ka attiecībā uz ārvalstu karavīriem MP veic tikai atbalsta funkcijas lietās, kas ir piekritīgas Valsts vai pašvaldības policijai vai citu valstu militārajām/civilajām tiesībsargājošajām institūcijām.

Jau ziņots, ka Valsts policija drīzumā plāno nodot prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai krimināllietu par smagu avāriju, kuru izraisīja ASV karavīrs. Avārijā cieta pieci cilvēki, tostarp ar Latvijas karogu startējušais krievu autorallija pilots Vasilijs Grjazins.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Angļu jau sodīt nedrīkst, Eiropa mūs nesapratīs.

  2. Krievu pilna Rīga, tā tam būs būt, raudi vai dziedi.

  3. Negodīgi taksi šoferi? Atbildēt

    Rīgā agresīvi, krāpnieciski tasometru šoferi nav nekāda sveša lieta, krāpjot, pat fiziski izrēkinoties ar kundēm ja tās pretojas. Tā tiek apstrādāti iereibuši turisti, pat vietējie iedzīvotāji. Tas nebūtu pārsteigums, ja kaut kas tāds būtu gadijies arī šoreiz, tikai paredzētie upuri varbūt būs paši nepakłāvušies un lietas ńēmuši savās rokās.

Draugiem Facebook Twitter Google+