Latvijā
Politika

Aizturētais Latvijas pilsonis Krievijai vācis informāciju par militārajiem objektiem1


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto – Shutterstock

Par spiegošanu aizturētais Latvijas pilsonis Krievijai vācis informāciju par Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) militārajiem objektiem un situāciju Latvijas – Krievijas pierobežā, portālu LA.lv informēja Drošības policijā (DP).
 
DP turpina izmeklēšanu kriminālprocesā, kas uzsākts 2017.gada decembrī par neizpaužamu ziņu nelikumīgu vākšanu nolūkā tās nodot vai to nodošanu ārvalstij vai ārvalsts organizācijai tieši vai ar citas personas starpniecību vai par citu ziņu nelikumīgu vākšanu vai nodošanu ārvalsts izlūkdienestam tā uzdevumā tieši vai ar citas personas starpniecību).

Izmeklēšanas gaitā iegūtā informācija liecina, ka Krievijas specdienesta uzdevumā Latvijas pilsonis vāca informāciju par Nacionālo bruņoto spēku militārajiem objektiem un situāciju Latvijas – Krievijas pierobežā.

Neraugoties uz plašajiem operatīvi tehniskajiem resursiem, kas ir pieejami Krievijas specdienestiem, tie joprojām ir ieinteresēti iegūt izlūkošanas informāciju, ko var sniegt tikai cilvēks, kurš atrodas Krievijas specdienestus interesējošo objektu tuvumā un var veikt periodisku Krievijas specdienestus interesējošo objektu vizuālo novērošanu, uzsver DP.

DP norāda, ka šī un iepriekš veiktā pirmstiesas izmeklēšana, kā arī kaimiņvalstīs notikušās Krievijas specdienestu aģentu aizturēšanas apliecina, ka Krievijas specdienesti turpina izvērst aktīvu un agresīvu izlūkošanas kampaņu pret savām kaimiņvalstīm. Krievijas specdienesti turpina vervēt Latvijas iedzīvotājus Krievijas teritorijā, izmantojot dažādas metodes, piesegus un palīdzības lūgumus, kā rezultātā vervējamā persona sākotnēji pat var nenojaust vervētāja saistību ar Krievijas specdienestiem.

DP uzver, ka tās uzdevums nav vērstie pret Latvijas iedzīvotājiem, bet gan sniegt viņiem atbalstu, t.sk. palīdzēt pārvarēt situācijas, kurās iedzīvotāji nonākuši piespiedu, maldu vai nezināšanas ceļā.
Tāpēc DP aicina Latvijas iedzīvotājus, kuri, uzturoties ārvalstīs, ir tikuši pakļauti ārvalstu specdienestu vervēšanas mēģinājumam (tai skaitā savdabīgas palīdzības lūgumam no mazpazīstamu personu puses ārvalstīs, nejaušas iepazīšanās, kuras pāraug dažādu materiālu nodošanai, utt.), kā arī ir informēti par šādām aktivitātēm, ziņot par to DP (tālrunis 67208964 visu diennakti, DP garantē informācijas avota konfidencialitāti).

Izmeklēšana kriminālprocesa ietvaros turpinās, tāpēc DP no sīkākiem komentāriem par tās gaitu atturas.

DP atgādina, ka neviena persona nav uzskatāma par vainīgu, kamēr tās vaina nav atzīta likumā noteiktajā kārtībā.

Jau vēstīts, ka pērn DP aizturējusi kādu Latvijas pilsoni aizdomās par spiegošanu ārvalsts labā, un tiesa viņam kā drošības līdzekli piemērojusi apcietinājumu. Viņa vārds pagaidām netiek atklāts.

LA.lv