×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
22. janvāris, 2015
Drukāt

Aizturētas sešas personas, kas darbojās organizētās noziedzības grupējumā degvielas jomā; aizdomas par “Dinaz”

Foto - LETAFoto - LETA

Gadu mijā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvalde atklāja organizētās noziedzības grupējumu, kas darbojās degvielas jomā.

Šī kriminālprocesa gaitā aizturētas sešas personas, tajā skaitā viena persona ir apcietināta, šodien žurnālistiem sacīja VID ģenerāldirektores vietnieks Kaspars Čerņeckis.

Šī kriminālprocesa laikā veiktas vairāk nekā 40 kratīšanas. To laikā izņemta skaidra nauda 1,5 miljonu eiro apmērā, tostarp pie vienas personas dzīvesvietā izņemta skaidra nauda 832 675 eiro apmērā.

Čerņeckis informēja, ka Finanšu policijas pārvalde 2014.gada beigās sāka kriminālprocesu par vairāku savstarpēji saistītu personu izdarītu krāpšanu lielā apmērā un izvairīšanos no nodokļu nomaksas lielā apmērā, kas veikta Latvijas un citu Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu teritorijā.

Ar degvielas nelegālu apriti saistīta personu grupa organizēja degvielas ievešanu akcīzes preču noliktavās Latvijā. Tālāk ar mērķi izvairīties no nodokļu nomaksas tika īstenota sarežģīta darījumu shēma, kuras gaitā tika iesaistītas akcīzes preču noliktavas citās ES dalībvalstīs un panākts, ka par brīvam apgrozījumam izlaistajiem naftas produktiem netika samaksāts akcīzes nodoklis ne Latvijā, ne citās ES valstīs.

Čerņeckis informēja, ka patlaban noziedzīgajā grupējumā iesaistītajiem uzņēmumiem ir piemērots visa veida pārreģistrāciju aizliegums, savukārt degvielas uzpildes stacijas, kas strādā ar “Dinaz” zīmolu, turpinās darbu, bet pastiprinātā uzraudzībā no VID puses.
Kā ziņots, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvalde 14.janvārī reģistrējusi nodrošinājumu, kas paredz degvielas tirgotājai SIA “RusLatNafta”, kas mazumtirdzniecībā strādā ar “Dinaz” preču zīmi, visa veida pārreģistrācijas aizliegumu, liecina “Firmas.lv” informācija.

“RusLatNafta” pēc lieluma ir ceturtais lielākais degvielas uzpildes staciju (DUS) mazumtirdzniecības tīkls Latvijā.

Nedēļas garumā kompānijas komentāru par izveidojušos situāciju aģentūrai LETA nav izdevies saņemt.

“RusLatNafta” pērn ir strādājusi ar 21,45 miljonu eiro apgrozījumu un 11 791 eiro peļņu. Kompānija pieder Lielbritānijā reģistrētam uzņēmumam “Doriland Investments LP”.

Pagājušā gada augustā Konkurences padome (KP) pieņēmusi lēmumu atļaut apvienoties degvielas tirgotājiem SIA “RusLatNafta” un SIA “Aparts”. KP secinājusi, ka apvienošanās rezultātā neizveidosies vai nenostiprināsies “RusLatNafta” dominējošais stāvoklis benzīna un dīzeļdegvielas mazumtirdzniecības tirgū.

Pēc apvienošanās “RusLatNafta” turpinās degvielas tirdzniecību no “Aparts” pārņemtajās 19 DUS Rīgā un citviet Latvijas teritorijā. Pašlaik “RusLatNafta” degvielas tirdzniecību veic 16 DUS.

“RusLatNaftas” un “Aparta” reorganizācija pievienošanās veidā notiek kopīgi izstrādātas stratēģijas gaitā. Kompāniju apvienošanas rezultātā ar zīmolu “Dinaz” pašlaik strādājošo DUS skaits – 35 – nemainīsies.

Kompāniju 2000.gadā dibinājuši Nikolajs Jermolajevs, Genādijs Stankevičs, Jevgeņijs Hlopoks un Viktors Busels. Arī iepriekš “Dinaz” bija iesaistīts skandālos. Iepriekš VID kādreizējais ģenerāldirektors Andrejs Sončiks laikā, kad vadīja VID, atteicās no pirmā “Dinaz naftas” 900 000 latu parāda piedziņas, par ko galvojusi sabiedrība “Baltikums”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+