×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
26. janvāris, 2012
Drukāt

Aizturēti 20 narkokurjeri no Latvijas

Foto - LETAFoto - LETA

Vairākās Eiropas un Dienvidamerikas valstīs patlaban tiesas procesus gaida līdz 20 narkokurjeriem no Latvijas, šodien preses brīfingā pavēstīja Valsts policijas (VP) Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes priekšnieks Uģis Araks.

Viņš pastāstīja, ka, sadarbojoties ar citu valstu kolēģiem, izdevies aizturēt desmit personas, kas darbojās starptautiskā organizētā grupējumā, kurš savukārt nodarbojās ar narkotiku kontrabandu no Dienvidamerikas uz Eiropas valstīm.

Grupējuma organizatori atrodas Āfrikā, noskaidrots izmeklēšanā. Taču Latvijā pagājušā decembrī un šā gada janvārī ir aizturēti trīs Latvijas valstspiederīgie, kuri ietilpa šajā starptautiskajā grupējumā un nodarbojās ar narkokurjeru vervēšanu.

Dažādās valstīs aiz restēm patlaban atrodas līdz 20 Latvijas valstspiederīgo vecumā no 18 līdz 40 gadiem, kuri pārsvarā ir no Vidzemes reģiona. Šie kurjeri galvenokārt esot meklēti savu paziņu vidū, daļa no viņiem bija nonākuši naudas grūtībās.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka kurjeram par vienu veiksmīgu narkotiku kontrabandas pārvešanas gadījumu maksāts no 2000 līdz 3000 eiro. Savukārt vervētāji par katru atrasto kurjeru saņēmuši ap 500 eiro.

Kurjeri narkotikas pārvadājuši divos veidos – vai nu savā ķermenī, konkrētāk, kuņģī, vai arī bagāžā, pārvietojoties ar lidmašīnu.

Uz Latviju narkotikas šis grupējums nevienu reizi nav mēģinājis atvest.

Starptautiskās operācijas rezultātā tiesībsargājošo institūciju pārstāvjiem ir izdevies atsavināt vairākus desmitus kilogramu kokaīna un heroīna.

Latvijā aizturētie – divi 1977.gadā dzimuši un viens 1978.gadā dzimis vīrietis – patlaban atrodas apcietinājumā. Pret viņiem sākts kriminālprocess pēc diviem Krimināllikuma pantiem, un bargākais sods, ko par šādiem noziegumiem var piespriest tiesa, ir līdz 15 gadiem cietumā.

Noskaidrots, ka vervētāji ar šo rūpalu nodarbojās jau kopš 2009.gada. Ja kāds kurjers nevēlējās pakļauties grupējuma organizētāju prasībām, viņam tika izteikti draudi izrēķināties ne tikai ar pašiem, bet arī viņu tuviniekiem. Kopumā grupējumā darbojās vairāki desmiti kurjeru no Latvijas, kas narkotikas no Dienvidamerikas veda uz Eiropu.

Izmeklēšanas gaitā Latvijas policija tiesiskās palīdzības lūgumus bija izteikusi vairākām valstīm – Čīlei, Argentīnai, ASV un citām valstīm. Zināms, ka šai grupējumā iesaistīto personu aizturēšana notikusi arī Lielbritānijā.

Araks sacīja, ka grupējums pamatā sazinājās ar interneta starpniecību.

Vērtējot pagājušā gada tendences narkotiku apritē, Araks sacīja, ka Latvijā joprojām pirmajā vietā ir sintētiskās narkotikas, otrajā – kanabis grupas, kā arī heroīns, bet trešajā – jaunās vielas. Cīņa ar narkotiku izplatību bija, ir un būs policijas darba prioritāte.

Pagājušā gada laikā, izšķīstot lielam daudzumam narkotiku cilvēka ķermenī, miruši trīs narkokurjeri no Latvijas, zināja stāstīt Araks.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+