Mobilā versija
+1.9°C
Haralds, Almants
Ceturtdiena, 23. februāris, 2017
7. decembris, 2015
Drukāt

Aizturēti Latvijas un Lietuvas pilsoņi, kurus tur aizdomās par 8 miljonu eiro PVN izkrāpšanu

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs foto

Lietuvā aizturēti Lietuvas un Latvijas pilsoņi, kas iesaistījušies starptautiskā grupējumā, kurš tiek turēts aizdomās par degvielas pārdošanu un astoņu miljonu eiro, kas iegūti no pievienotās vērtības nodokļa (PVN) krāpniecības shēmas, slēpšanu.

“Sadarbībā ar Valsts nodokļu inspekciju un Finanšu noziegumu izmeklēšanas dienestu mēs saņēmām informāciju saistībā ar astoņu miljonu eiro nenomaksāšanu PVN valsts budžetā par degvielas pārdošanu, tas ir par degvielas mazumtirdzniecību,” Kauņas vecākais prokurors Darjus Valkavičs teica pirmdien preses konferencē.

Izmeklēšana sākta jūnijā. Pieci aizdomās turētie aizturēti pagājušajā nedēļā. Četriem no viņiem ir noteikts 10-30 dienu ilgs apcietinājums. Tiesībsargājošās institūcijas atklāja, ka aizturētie ir noziedzīgu darbību organizētāji. Trīs no aizturētajiem ir Latvijas pilsoņi.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka noziedzīgā degvielas tirdzniecība notika Latvijā, Igaunijā, Polijā un Rumānijā, viltojot PVN deklarācijas, lai noslēptu ar PVN apliekamus ienākumus.

Izmeklēšanā Lietuvas prokuratūra sadarbojās ar Latvijas tiesībsargājošajām institūcijām. Abās valstīs vienlaikus tika veiktas kratīšanas, kuru laikā tika atrasts aprīkojums un dokumenti, kas apstiprina noziedzīgās darbības.

Līdz šim prokuratūra ir atteikusies atklāt uzņēmumus, kas saistīti ar noziedzīgo shēmu.

Pievienot komentāru

Beidzot grib mazināt nodokli pārtikai (4)Vienojas izvērtēt iespēju līdz 5% samazināt PVN Latvijā audzētiem augļiem, dārzeņiem un ogām
Streičs: Sveikt vīriešus Padomju armijas dienā ir tumsonība un kauns (14)Liekas absurdi – kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas pagājuši jau turpat 27 gadi, bet joprojām ir cilvēki, kuri atzīmē armijas dienu, un šajā
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Draugiem Facebook Twitter Google+