Latvijā
Kriminālziņas

Aizturēts noziedzīgs grupējums: zaga dārza tehniku visā Latvijā0


Olaines cietums. Ilustratīvs foto.
Olaines cietums. Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/Ieva Čīka

Policijas darbinieki aizdomās par dārza tehnikas zādzībām aizturējuši noziedzīgu grupējumu, aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) Latgales reģiona pārvaldes Disciplinārās uzraudzības grupas vecākā inspektore Inese Fjodorova.

Ilgstošu operatīvo pasākumu rezultātā VP Latgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja amatpersonas sadarbībā ar VP Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes amatpersonām aizturēja noziedzīgu grupu četru personu sastāvā, kas visā Latvijas teritorijā nodarbojās ar dārza tehnikas zādzībām no tirdzniecības objektiem

Naktī no 4. uz 5.maiju Daugavpils novadā īsi pēc dārza tehnikas zādzības izdarīšanas no tirdzniecības objekta, likumsargi pa “karstām pēdām” aizturēja noziedzīgu grupu – 1975.gadā dzimušu sievieti, 1989. un 1984.gadā dzimušus vīriešus. Visas nozagtās mantas tika atrastas un izņemtas.

Turpinot izmeklēšanu tika noskaidrots un aizturēts vēl viens grupas dalībnieks – 1979.gadā dzimis vīrietis.

Operatīvo un izmeklēšanas pasākumu gaitā noskaidrots, ka minētā noziedzīgā grupa nodarbojās ar dārza tehnikas zādzību visā Latvijas teritorijā. Patlaban ir atklātas visas sešas minētā noziedzīgā grupējuma izdarītās zādzības Latgalē.

Pēc aizturēšanas 1984.gadā dzimušajam vīrietim piemērots ar brīvības atņemšanu saistīts drošības līdzeklis. Divi no noziedzīgās grupas dalībniekiem jau iepriekš bijuši sodīti par zādzību izdarīšanu.

Saistītie raksti

Saistībā ar zādzībām sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175.panta 3.daļas – par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot dzīvoklī vai citā telpā, vai ja tā izdarīta no glabātavas, ietaises, kas savieno glabātavas, vai transportlīdzekļa.

Par šādu likumpārkāpumu vainīgajām personām paredzēts sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

LA.lv