Latvijā
Kriminālziņas

Aizturēts vīrietis ar sevišķi bīstamu narkotisko vielu0

Foto no Pixabay.com

Vakar, 10. septembrī, Rīgā uz ielas aizturēts vīrietis ar sevišķi bīstamu narkotisko vielu, portāls LA.lv uzzināja Valsts policijā (VP).

VP Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Ķengaraga iecirknī tika saņemta informācija par personu, kura, iespējams, realizē narkotiskās vielas. Likumsargi nolēma pārbaudīt informāciju un vakar, 10. septembrī, uz ielas ieraudzīja aprakstam līdzīgu vīrieti un viņu aizturēja. Viņu pārmeklējot, pie vīrieša tika atrasta nezināmas izcelsmes pulverveida viela. Tāpat policisti veica kratīšanu vīrieša dzīvesvietā, kur atrada un atsavināja svarus un vairākas tukšas šļirces. Lai noteiktu izņemtās vielas sastāvu un daudzumu, tika nozīmēta ekspertīze. Pašreizējā policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka atsavinātā viela ir karfentanils un tā svars ir trīs grami.

VP norāda, ka karfentanils ir sintētiska narkotika un viens no spēcīgākajiem zināmajiem opioīdiem, kuru izmanto veterinārā medicīnā, lai iemidzinātu lielos dzīvniekus, piemēram, ziloņus, lāčus un citus zvērus. Karfentanila lietotāji sevišķi bieži iet bojā pēc šo narkotisko vielu pārdozēšanas.

1985. gadā dzimušais vīrietis jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par līdzīgiem gadījumiem un zādzībām.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 253. panta pirmās daļas – par narkotisko vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu bez nolūka tās realizēt.

Aizturētais vīrietis šobrīd atrodas izolatorā, un rītdien, 12. septembrī, tiks lemts jautājums par drošības līdzekļa piemērošanu.

LA.lv